Fabarm Team

Όχι απλώς αλλάξα γνώμη.

Το έβγαλα για να δω μην έχουν πάει λαδια στα ξύλα το κοίταξα το επωμισα και άλλαξα γνώμη.
Κρατησετο το οπλακι, αφου το γουσταρεις, μη το''σκοτωνεις'' αν δεν εχεις αναγκη τα χρηματα.
 
Κρατησετο το οπλακι, αφου το γουσταρεις, μη το''σκοτωνεις'' αν δεν εχεις αναγκη τα χρηματα.
Τα είχα ανάγκη.
Απλώς πουλήθηκε το αμάξι Κι έτσι τα έχω λιγότερη ανάγκη.

Ακόμη τα έχω ανάγκη αλλά όχι όπως πριν.
 
Λοιπόν....πλέον μπορώ να έχω άποψη για το αν το elos έχει καλή τουφεκιά.

Ναι έχει πολύ καλές τουφεκιες.

Και τι εννοώ με αυτό

Πρώτον δεν εχω τραυματισμένα.

Δεύτερον αρκετές φορές η τουφεκιά σταματάει το θήραμα με αποτέλεσμα να πέφτει κατακόρυφα.
Δηλαδή σαν η δύναμη τις τουφεκιας να ανακοπτει την πορεία του.

Δεν είχα τόσα συννεφάκια με πούπουλα στον αέρα(Με τα άλλα οπλα)
Και δείχνει θεαματικό αυτό το πράγμα.

πολύ καλή τουφεκιά σε όλες τις αποστάσεις.

Αυτό για την κανη.

Γενικά τώρα είναι πιο ελαφρύ και πιο ζυγισμενο από ότι έχω συνηθίσει.

Εύχρηστο και ευχάριστο.

Το μόνο που καμία φορά προβληματίζει είναι που όταν θέλω να γεμίσω γρήγορα θέλει λίγο ακόμη άνοιγμα για να μπει το κάτω φυσίγγι κι ετσι με καθυστερεί λίγο.
 
Last edited:
Λοιπόν....πλέον μπορώ να έχω άποψη για το αν το elos έχει καλή τουφεκιά.

Ναι έχει πολύ καλές τουφεκιες.

Και τι εννοώ με αυτό

Πρώτον δεν εχω τραυματισμένα.

Δεύτερον αρκετές φορές η τουφεκιά σταματάει το θήραμα με αποτέλεσμα να πέφτει κατακόρυφα.
Δηλαδή σαν η δύναμη τις τουφεκιας να ανακοπτει την πορεία του.

Δεν είχα τόσα συννεφάκια με πούπουλα στον αέρα(Με τα άλλα οπλα)
Και δείχνει θεαματικό αυτό το πράγμα.

πολύ καλή τουφεκιά σε όλες τις αποστάσεις.

Αυτό για την κανη.

Γενικά τώρα είναι πιο ελαφρύ και πιο ζυγισμενο από ότι έχω συνηθίσει.

Εύχρηστο και ευχάριστο.

Το μόνο που καμία φορά προβληματίζει είναι που όταν θέλω να γεμίσω γρήγορα θέλει λίγο ακόμη άνοιγμα για να μπει το κάτω φυσίγγι κι ετσι με καθυστερεί λίγο.
Αυτό που βλέπεις στα σκοτωματα δείχνει ακριβώς και κάνει τη διαφορά ώστε να πούμε ότι ένα όπλο έχει καλύτερη κάνη ,κάτι που έχω γράψει επανειλημμένως ,έτσι πρέπει να παρατηρείς για να έχεις εικόνα του κάθε όπλου.
 
Αυτό που βλέπεις στα σκοτωματα δείχνει ακριβώς και κάνει τη διαφορά ώστε να πούμε ότι ένα όπλο έχει καλύτερη κάνη ,κάτι που έχω γράψει επανειλημμένως ,έτσι πρέπει να παρατηρείς για να έχεις εικόνα του κάθε όπλου.
Παρατηρώ τα πάντα ως αναφορά το κυνήγι.
Δεν κάνω δοκιμές αλλού(χαρτόνια,τενεκακια κτλ)αλλά στο κυνήγι βλέπω τι παιζει.

Απλώς δεν έχω δει τρελές διαφορές σε αλλά όπλα ούτε και σε αυτό.
Λογικό εφόσον πίσω τους βρίσκεται ο ίδιος άνθρωπος και κυριως αυτός ο ανθρωπος κάνει το παιχνίδι.

Είναι όμως κάποιες λεπτομέρειες στο φαμπαρμ που δείχνουν κάποια βλητικη ανώτεροτητα.

Δεν ξέρω βέβαια αν έχω φάει το παραμύθι του μάρκετινγκ και νομίζω.....Χωρίς να υπάρχει όντως κάτι.

Ομως προσπάθησα να μην εκφέρω γνώμη βιαστικά.

Το κυνηγησα λίγο και μετα είπα τι είδα.
 
Το πεδίο δείχνει τα πάντα , πάντα και γιατί να πεις κάτι που δεν ισχύει γράφεις ότι βλέπεις συγκριτικά με ότι έχεις ,αυτό είναι η μόνη αλήθεια.Εκτος και αν έχεις μετοχές στη fabarm και δε το ξέρουμε.Αν θυμάμαι είχα προβλέψει αυτή την αγορά σού.
 
Αυτό που βλέπεις στα σκοτωματα δείχνει ακριβώς και κάνει τη διαφορά ώστε να πούμε ότι ένα όπλο έχει καλύτερη κάνη ,κάτι που έχω γράψει επανειλημμένως ,έτσι πρέπει να παρατηρείς για να έχεις εικόνα του κάθε όπλου.
Επίσης Γιάννη κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι με τα υπόλοιπα όπλα που είχα έκανα πάρα πολύ καλές τουφεκιές αλλά όχι αμέσως.

Με το φαμπαρμ από την πρώτη φορά που το έπιασα κάνω καλές και πολύ καλές τουφεκιές.
Αυτό όμως Μπορεί να οφείλεται και στο ότι Ρίχνω σίγουρα καλύτερα από παλιότερα.

Μιλάμε πάντα για τις εξόδους που κάνω.

Διότι παλιότερα που έβγαινα κάθε μέρα έπεφτε ότι κινούνταν.

Τώρα βγαίνω αραιά και που αν εβγαινα και τώρα κάθε μέρα θα έριχνα καλύτερα από τότε.

Αυτό που έχω βελτιώσει είναι σίγουρα η προσκοπευση.

Τότε δεν ήξερα καν τι είναι.
 
Σίγουρα παίζει ρόλο η εμπειρία, αλλά μάλλον οφείλεται ότι έχει καλύτερα μέτρα όσον αφορά τον σωματότυπο και τον τρόπο που επωμίζεις.Υπάρχουν ειδικοί γι'αυτό βέβαια όπως ο leo για να στο δικαιολογήσει αυτό που γράφεις εγώ δίνω εξήγηση καθαρά λόγο εμπειρίας και ότι έχω αποκομίσει από την αντίληψη που έχω.
 
Το πεδίο δείχνει τα πάντα , πάντα και γιατί να πεις κάτι που δεν ισχύει γράφεις ότι βλέπεις συγκριτικά με ότι έχεις ,αυτό είναι η μόνη αλήθεια.Εκτος και αν έχεις μετοχές στη fabarm και δε το ξέρουμε.Αν θυμάμαι είχα προβλέψει αυτή την αγορά σού.
Ναι είχες πέσει μέσα.

Δείχνουν καλά όπλα με λογικές τιμές τα φαμπαρμ.

Διότι αυτό κάνω εγώ.

Δηλαδή θέλω ένα όπλο που να χει και το κάτι παραπάνω αλλά και σε καλή τιμή.

Νομίζω ότι το ελος θα γίνει ένα απ τα πιο αγαπημένα μου όπλα.

Βέβαια όλα τα αγάπησα και όχι άδικα.
Δεν με πρόδωσαν ποτέ τα όπλα μου.

όπως έχω ξαναπεί είχα πάρει ξανά φαμπαρμ αλλά για δώρο στον θείο μου.

Το είχα κυνηγήσει και θυμάμαι ότι πετούσε τις τσιχλες πέρα.

Δεν είχα καλή ευστοχία με το h4 αλλά ότι πετυχαίνα το πετούσε πέρα.
 
Το πεδίο δείχνει τα πάντα , πάντα και γιατί να πεις κάτι που δεν ισχύει γράφεις ότι βλέπεις συγκριτικά με ότι έχεις ,αυτό είναι η μόνη αλήθεια.Εκτος και αν έχεις μετοχές στη fabarm και δε το ξέρουμε.Αν θυμάμαι είχα προβλέψει αυτή την αγορά σού.
Με τόσα που έχω γράψει για τη fabarm εδώ μέσα, δικαιωματικά μου ανήκουν οι μετοχές :). Πιάνεις οτι φυσίγγι έχεις στην τσέπη και το ρίχνεις δεν το ψάχνεις το θέμα πολύ.
 
Για πες ρε φίλε γιατί δεν έχω παρατηρήσει ότι είσαι φαμπαρακιας!

Πώς βλέπεις τις κάνες;

Βασικά πιο φαμπαρμ εχεις;
Xlr5 απο το 2009. Βλέπω οτι πηγαίνει καλά τα περισσότερα φυσίγγια, άρα μειώνονται και τα τραυματισμένα. Πουλησα αρκετά όπλα ωστόσο, παρότι έχω αγοράσει 2 νεότερα το οπλο αυτό δεν πωλείται...
 
Xlr5 απο το 2009. Βλέπω οτι πηγαίνει καλά τα περισσότερα φυσίγγια, άρα μειώνονται και τα τραυματισμένα. Πουλησα αρκετά όπλα ωστόσο, παρότι έχω αγοράσει 2 νεότερα το οπλο αυτό δεν πωλείται...
Μάλιστα κατάλαβα!

Μέχρι τώρα έχω ρίξει ελαφριά φυσίγγια.

Λένε ότι οι διευριμενοι πάνε καλύτερα στις βαριές γομωσεις.

Αν συνεχίσω να το κυνηγάω και δεν φυλαχτει για το γιο όπως είχα εξ αρχής υπολογίσει, θα το δω και με 34 και 36 γραμμάρια σε καμία πέρδικα να δω τι παίζει κι εκεί.
 
Μάλιστα κατάλαβα!

Μέχρι τώρα έχω ρίξει ελαφριά φυσίγγια.

Λένε ότι οι διευριμενοι πάνε καλύτερα στις βαριές γομωσεις.

Αν συνεχίσω να το κυνηγάω και δεν φυλαχτει για το γιο όπως είχα εξ αρχής υπολογίσει, θα το δω και με 34 και 36 γραμμάρια σε καμία πέρδικα να δω τι παίζει κι εκεί.
Θα τα πάει εξίσου καλά! Έχω ρίξει 36 άρια σε φάσσες και biturbo και remington express και lambro καφε 33 αρια, με όλα κένταγε.
 
Θα τα πάει εξίσου καλά! Έχω ρίξει 36 άρια σε φάσσες και biturbo και remington express και lambro καφε 33 αρια, με όλα κένταγε.
Εγώ αν ρίξω πιο βαριά θα είναι eley alphamax 34 και 36 γραμμάρια.

βέβαια ήδη έχω δει ότι στα πιο βαριά κλωτσάει παραπάνω από το ατα.

Είναι πιο ελαφρύ γι αυτό.

Και ο Χάρης έριξε ένα φελτρο μια μέρα και είδε ότι κλώτσησε πολύ περισσότερο από το λαμπρό 30 γραμμάρια.

Βέβαια αν κάνουμε το βάρος του οπλου 3230 ÷ 96 βγαίνει λίγο κάτω απ τα 34 γραμμάρια.

Οπότε λογικό που κλωτσάει περισσότερο.

Όχι ότι ενοχλεί αλλά λέω...
 
Εγώ αν ρίξω πιο βαριά θα είναι eley alphamax 34 και 36 γραμμάρια.

βέβαια ήδη έχω δει ότι στα πιο βαριά κλωτσάει παραπάνω από το ατα.

Είναι πιο ελαφρύ γι αυτό.

Και ο Χάρης έριξε ένα φελτρο μια μέρα και είδε ότι κλώτσησε πολύ περισσότερο από το λαμπρό 30 γραμμάρια.

Βέβαια αν κάνουμε το βάρος του οπλου 3230 ÷ 96 βγαίνει λίγο κάτω απ τα 34 γραμμάρια.

Οπότε λογικό που κλωτσάει περισσότερο.

Όχι ότι ενοχλεί αλλά λέω...
Ε ναί δίκαννο κι ελαφρύ, ελαφριά φυσίγγια. Δεν χρειάζεται δυναμίτες, δεν είναι ο προορισμός του τέτοιος.
 
Back
Top