Daihatsu Feroza

Εμπειρίες και γνωμες-αποψεις για αγροτικές εργασίες και κυνήγι για το αυτοκίνητο του τίτλου!!!!
Το είχα γύρω στον ένα χρόνο καλό αυτοκίνητο με χώρους ωραίο στην οδήγηση αλλά για εμένα είχε πολλά αρνητικά δεν έχει την δύναμη που πρέπει καιει πάρα πολύ δεν βρίσκεις ανταλακτικα με τπτ πολύ δύσκολο..Τα προβλήματα που είχα ήταν άλλαξα 4 φορές τα κομπλερ και στο τέλος τα έβαλα χειροκίνητα πεταλούδα μια φορά φλάντζα ψυγείο που δεν έβρισκα και τελικά εγεινε χειροποίητο και το πλήρωσα 500 ευρώ σταυρούς δύο φορές....Αν το θες μόνο για κυνήγι και για χωράφια καλό είναι αλλά όχι για πολλά
 
Εμπειρίες και γνωμες-αποψεις για αγροτικές εργασίες και κυνήγι για το αυτοκίνητο του τίτλου!!!!
Αδερφε
Παρα το φεροζα βρες ενα σαμουραι
Στα ιδια λεφτα και ηλικιες θα κινηθεις πανω κατω αλλα καμια σχεση το ενα με το αλλο
Ουτε σε δυνατοτητες ουτε σε διαθεσιμοτητα ανταλακτικων ουτε στις τιμες τους
 
Αδερφε
Παρα το φεροζα βρες ενα σαμουραι
Στα ιδια λεφτα και ηλικιες θα κινηθεις πανω κατω αλλα καμια σχεση το ενα με το αλλο
Ουτε σε δυνατοτητες ουτε σε διαθεσιμοτητα ανταλακτικων ουτε στις τιμες τους
Ακριβώς καλύτερα σαμουράι..
 
Τον Μάιο μετά από πολυ ψάξιμο βρηκα ενα φεροζα σε άψογη κατάσταση. Το πηρα για το χωριό. Έψαχνα για φεροζα - σαμουράι- βιταρα η νιβα με Προτεραιότητα με τη σειρά που τα γράφω. Ήθελα φεροζα γιατί είχα εμπειρία από παλιότερα που το είχε ένας φίλος μου. Πολυ Σκληροτραχηλο αμάξι. Αυτός του έπινε το αίμα σε βαθμό που απορουσα πως κυκλοφορουσε ακομα αυτό το αμάξι. Ταξίδια κάθε Σαββατοκύριακο 500χλ πηγαινε ελα συν χωμάτινα διαδρομές στα γουρούνια. Τα συν του ειναι οτι από κάτω το αμάξι ειναι άρμα. Λες και είναι φορτηγό. Καλο στο δρόμο και εκτός. Οχι δε καίει πολυ για 1600. Καίει λιγότερο από βιταρα. Καλά για νιβα δε συζητάμε. Αξιόπιστα μοτέρ εκτός από κάποιες περιπτωσεις που βγάζουν ένα προβλημα που νομίζω δε φτιαχνεται ευκολα. Το μείον είναι οτι εχει ακριβά και δυσεύρετα ανταλλακτικά. Αν το προσεχεις παντως δε θα παθει τιποτα.
 
Τον Μάιο μετά από πολυ ψάξιμο βρηκα ενα φεροζα σε άψογη κατάσταση. Το πηρα για το χωριό. Έψαχνα για φεροζα - σαμουράι- βιταρα η νιβα με Προτεραιότητα με τη σειρά που τα γράφω. Ήθελα φεροζα γιατί είχα εμπειρία από παλιότερα που το είχε ένας φίλος μου. Πολυ Σκληροτραχηλο αμάξι. Αυτός του έπινε το αίμα σε βαθμό που απορουσα πως κυκλοφορουσε ακομα αυτό το αμάξι. Ταξίδια κάθε Σαββατοκύριακο 500χλ πηγαινε ελα συν χωμάτινα διαδρομές στα γουρούνια. Τα συν του ειναι οτι από κάτω το αμάξι ειναι άρμα. Λες και είναι φορτηγό. Καλο στο δρόμο και εκτός. Οχι δε καίει πολυ για 1600. Καίει λιγότερο από βιταρα. Καλά για νιβα δε συζητάμε. Αξιόπιστα μοτέρ εκτός από κάποιες περιπτωσεις που βγάζουν ένα προβλημα που νομίζω δε φτιαχνεται ευκολα. Το μείον είναι οτι εχει ακριβά και δυσεύρετα ανταλλακτικά. Αν το προσεχεις παντως δε θα παθει τιποτα.
Από το δικό σου, εσυ, έχεις μείνει ευχαριστημένος;
 
Από το δικό σου, εσυ, έχεις μείνει ευχαριστημένος;
Εγώ το έχω κάνει ένα ταξίδι 600 χλμ και μετά όσο το έχω χρησιμοποιήσει στο κυνήγι. Κανένα προβλημα. Κελαηδάει. Αν το θες παντως μόνο για χωράφι κοίτα σαμουράι καλυτερα απλά έχει πολλα χαρβαλα και σάπια μεταχειρισμένα το σουζούκι.
 
Όχι άλλα για αγροτικές εργασίες αν έχεις αγροτικό εισόδημα μήπως να κοιταγες φορτηγακι η βαν 4χ4.
Έτσι ακριβώς το σκέφτομαι, αλλά το τελευταίο καιρό γ@#€#@κε το συστημα και έχουν ανέβει τρελά και έτσι κοιτάζω εναλλακτικές!!!
 
Back
Top