Cocker Spaniel

Πφφφ. Σιγά μωρέ, τι χάνει δηλαδή; άντε να μη βρει και καμιά δεκαριά τσίχλες τη σεζόν... και τι έγινε; Αντίθετα κερδίζει, χρήμα, κόπο, σκοτούρες, άγχη και βάλε. Το ξεσκάτισμα που το βάζεις; Αμ τη γκρίνια της κυράς; Άντε από εκεί με τα κοπρόσκυλα... μας έχετε ζαλίσει πια.
.sarcastic..shake hands.
 
Πφφφ. Σιγά μωρέ, τι χάνει δηλαδή; άντε να μη βρει και καμιά δεκαριά τσίχλες τη σεζόν... και τι έγινε; Αντίθετα κερδίζει, χρήμα, κόπο, σκοτούρες, άγχη και βάλε. Το ξεσκάτισμα που το βάζεις; Αμ τη γκρίνια της κυράς; Άντε από εκεί με τα κοπρόσκυλα... μας έχετε ζαλίσει πια.
Άσε που ξέχασα και τις αρρώστιες που μπορεί να σε κολλήσει, τον αχινόκοκκο πιχι που τον βάζεις;
 
ωπα. νατα τα βαρβατα. ελα πες την αληθεια αυτη ειναι η λαιδη κι εσυ ο αλητης
.yelling. .very funny..very funny.
αυτό να δώ κι ας σβήσω .yelling.
Βλεπω ΚρητικοΜαραθωνιτικη συμμαχια? η κανω λαθος? Πουλακι..........αααα μου
Λογω ηλικιας θα ζητησω την βοηθεια της επιστημης,και με την σειρα ενας ενας ολοι θα παρετε.very funny..very funny.
 
Φίλιππα αυτό που σου συνέβη με τη Λαίδη, δεν είναι "χημεία", δεν είναι "ξύπνημα πατρικού ενστίκτου", ούτε αναπολήσεις των προηγούμενων σκύλων σου και τέτοιες μπούρδες. Ζήλια είναι, κάνε ένα κρύο ντουσάκι και θα σου περάσει. Αν όχι... έ τότε σε τρώει ο.... να μπεις ξανά στο κλαμπ των περιθωριακών, γιατί και κυνηγός και σκυλάς ε...μόνο περιθωριακός μπορεί να είσαι.
 
Ασε κ. Γιαννη, ακομα θυμαμαι πως σε κοιταγε ο Ρομπυ στην εκθεση που ειχα ανεβει. Αν ειχε στομα να μιλησει...
Τον βλέπεις και στο άβαταρ δίπλα. Ναι είναι αγάπη αλλά αγάπη προς σκύλο και όχι προς άνθρωπο και από εκείνον είναι σεβασμός και αγάπη όπως την γνωρίζουν σε μια αγέλη. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να το καταλάβουμε.
 
Παιδιά αποφάσισα φέτος να ζευγαρώσω την σκυλίτσα μου και ψάχνω τον κατάλληλο γαμπρό.
Η σκούφια της κρατάει από FORKEI ENGLISH COCKER SPANIEL και είναι σκυλί εξαιρετικού χαρακτήρα .
Εννοείται ότι στο βουνό είναι από κουτάβι:)
Τη먨6973954359"" Διονύσης
 
Παιδιά αποφάσισα φέτος να ζευγαρώσω την σκυλίτσα μου και ψάχνω τον κατάλληλο γαμπρό.
Η σκούφια της κρατάει από FORKEI ENGLISH COCKER SPANIEL και είναι σκυλί εξαιρετικού χαρακτήρα .
Εννοείται ότι στο βουνό είναι από κουτάβι:)
Τη먨6973954359"" Διονύσης
Διονύση εύχομαι να βρεθεί ο καλύτερος γαμπρός για τη Σπίθα!
 
Παιδιά αποφάσισα φέτος να ζευγαρώσω την σκυλίτσα μου και ψάχνω τον κατάλληλο γαμπρό.
Η σκούφια της κρατάει από FORKEI ENGLISH COCKER SPANIEL και είναι σκυλί εξαιρετικού χαρακτήρα .
Εννοείται ότι στο βουνό είναι από κουτάβι:)
Τη먨6973954359"" Διονύσης
Βαλε καμια φωτογραφια του μοντελου! .my man..sex hard.
 
Ευχαριστώ για τις ευχές σου.
Έκθεση θα γίνει στις 7, 8 και 9 Απριλίου στο MEC με διοργανωτή την ΚΥΝΗΓΕΣΙΑ, δεν ξέρω, όμως, αν θα έχουμε περίπτερο.
Όσο για την έκφραση της Betty Blue... συμπτωματική. Συνήθως το στρες αποχωρισμού κρατά 2 έως 3 εβδομάδες, αυτή κατέρριψε όλα τα ρεκόρ, ούτε λεπτό δεν στρεσαρίστικε. Στα αεροδρόμια, στα αεροπλάνα, απ' όπου περάσαμε ήταν από αγκαλιά σε αγκαλιά και η ουρά μόνο που δεν ξεκόλλησε από το κούνημα. Άρχισα με προσοχή το "πρωτόκολλο συστάσεων" με τους υπόλοιπους σκύλους μου, άδικο κόπο θα έκανα, μου ξέφυγε και τρύπωσε μόνη στο χώρο τους και πήδαγε από σκύλο σε σκύλο. Τόση προσαρμοστικότητα, τόση συνεργασία, τόση χαρά και ζωντάνια σπάνια συναντάς αλλά ήταν αναμενόμενο λόγω της σωστής της ανατροφής.
Αν μου επιτρέπετε να τολμήσω να συμπληρώσω
Σωστή ανατροφή που ταίριαζε και με τον χαρακτήρα της που όπως υποδηλώνει αυτή η προσαρμοστικότητα προδιαθέτει ένα ισορροπημένο ζώο με αυτοπεποίθηση πρωτοβουλία και χωρίς φοβίες
Ο χαρακτήρας δηλαδή που έκανε πολλούς κυνηγούς ΚΥΝΗΓΟΥΣ όταν έστω και τυχαία απόκτησαν ένα σκυλί αυτού του χαρακτήρα
 
Τον βλέπεις και στο άβαταρ δίπλα. Ναι είναι αγάπη αλλά αγάπη προς σκύλο και όχι προς άνθρωπο και από εκείνον είναι σεβασμός και αγάπη όπως την γνωρίζουν σε μια αγέλη. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να το καταλάβουμε.
Αυτή είναι μια μεγάλη αλήθεια και η βάση όλης της σωστής συνύπαρξης ανθρώπου κ σκύλου πάνω στην οποία στηρίζεται η εκπαίδευση κ η σωστή συμβίωση μαζί του
Και δεν το χω δει καλύτερα γραμμένο πουθενά
Δυστυχώς πολλοί κάτοχοι δεν το κατανοούν φτάνοντας στα άκρα είτε από την
Μεριά τους είτε από την μεριά του ζώου
 
IMG_2775.jpg
IMG_2781.jpg
IMG_2812.jpg
 
Καλημέρα φίλοι!χθες ήρθε στην οικογενεια μια καινούργια φιλη!γεννημένη 10/6...θα ήθελα απόψεις για το πότε μπορεί να ακολουθήσει στο βουνό μαζί μου...αρχικά σαν παρέα...και με ποιον Ρυθμό σταδιακά να την βάζω στο παιχνίδι!
 
Βιαστικα σου γραφω

Αναλογα τον σκύλο μετά τους 7-8 μηνες και αναλογα το επιπεδο εκπεδευσης πρεπει να ξερει το "μη " σίγουρα και ακόμα καλυτερα το κάτσε το έλα κτλ για να διορθωνεις επιτοπου συμπεριφορες .

Πρώτα μπαλάκι μετά νταμι μετά παγωμενο θήραμα μετά κανονικό για να αποφύγεις σκληρά δοντια κτλ

Μην βιαστεις
 
Καλημέρα φίλοι!χθες ήρθε στην οικογενεια μια καινούργια φιλη!γεννημένη 10/6...θα ήθελα απόψεις για το πότε μπορεί να ακολουθήσει στο βουνό μαζί μου...αρχικά σαν παρέα...και με ποιον Ρυθμό σταδιακά να την βάζω στο παιχνίδι!
Καλορίζικο Ηλία και να γίνει ένας άξιος κυνηγετικος σύντροφος και όχι μόνο.
Όπως είπε ο Νίκος άρχισε με τα βασικά, υπακοή, βολτουλες παιχνίδια, και σιγά σιγά θα το βγάλεις και στο κυνήγι, μπορείς ακόμα στο νταμι να πιάσεις δύο φτερούγες από οποίο θήραμα επιθυμείς με ένα δεματικο.
 
Back
Top