Cal.36

ΑΕΚτζής να υποθέσω; .sarcastic.
Πάρε και ρίξε αυτά (λίγο ακριβά βέβαια) σε Νο 6 και τα φασάκια μέχρι τα 25 μέτρα θα παθαίνουν κοκομπλόκο!
https://www.kalkantzakos.com/Product/2717/magnum,-fusiggia-cal.36.410-fiocchi
Και για του λόγου το αληθές
View attachment 15472
Μαλιστα ευχαριστώ πολυ φιλε για την και αμα εχεις να προτείνεις κανενα ακομα αν θελεις οπως και ολα τα παιδια καλοδεχουμενες ολες οι προτάσεις γνωμες κτλπ
 
ΑΕΚτζής να υποθέσω; .sarcastic.
Πάρε και ρίξε αυτά (λίγο ακριβά βέβαια) σε Νο 6 και τα φασάκια μέχρι τα 25 μέτρα θα παθαίνουν κοκομπλόκο!
https://www.kalkantzakos.com/Product/2717/magnum,-fusiggia-cal.36.410-fiocchi
Και για του λόγου το αληθές
View attachment 15472
Μπραβο ρε Κωστα ωραιος και μαλλον ο μοναδικος στην χωρα μας που πας με αυτο το διαμετρημα για φασσες εστω κ για πλακα.....
τι αλλα κυνηγια κανεις με το 36αρι?
 
Μπραβο ρε Κωστα ωραιος και μαλλον ο μοναδικος στην χωρα μας που πας με αυτο το διαμετρημα για φασσες εστω κ για πλακα.....
τι αλλα κυνηγια κανεις με το 36αρι?
Ε τωρα θα γίνουμε 2 μαλλον .sarcastic.εχω και εγω σκοπο να παω για φασσες και τρυγονια με το 36αρι τωρα που πηρα μια γευση και είδα οτι δεν κολλαει πουθενα και οτι τα πάει μια χαρα
 
Μπραβο ρε Κωστα ωραιος και μαλλον ο μοναδικος στην χωρα μας που πας με αυτο το διαμετρημα για φασσες εστω κ για πλακα.....
τι αλλα κυνηγια κανεις με το 36αρι?
Τάσο μόνο στις ντόπιες με 36αρι που ξέρω τα "χούγια" τους! Επίσης έχω κυνηγήσει τρυγόνι με αρκετά καλά αποτελέσματα και τσίχλες - κοτσύφια.
 
Τάσο μόνο στις ντόπιες με 36αρι που ξέρω τα "χούγια" τους! Επίσης έχω κυνηγήσει τρυγόνι με αρκετά καλά αποτελέσματα και τσίχλες - κοτσύφια.
Εδω αγριογουρουνο βαρεσε γνωστος με 36αρι μονοβολο στο κεφαλι ,20 μετρα πηγε και επεσε ξερο
 
Ε τωρα θα γίνουμε 2 μαλλον .sarcastic.εχω και εγω σκοπο να παω για φασσες και τρυγονια με το 36αρι τωρα που πηρα μια γευση και είδα οτι δεν κολλαει πουθενα και οτι τα πάει μια χαρα
Ναι αλλα εχε κ ενα 12αρι κρεμασμενο στον ωμο σου καλου κακου για τα μακρινα... .yelling.

Εδω αγριογουρουνο βαρεσε γνωστος με 36αρι μονοβολο στο κεφαλι ,20 μετρα πηγε και επεσε ξερο
Πιτσιρικας ειχα ριξει μονοβολα federal σε μεταλλικα βαρελια πετρελαιου κ ειχα παθει πλακα.. διαμπερες...σφαιρα ραβδωτου....αν το πετυχει σε καιριο σημειο κ σε νορμαλ αποσταση γιατι οχι..εχουν κ σκληρο κρανιο...
Να να τετοια λέτε και μας φτιάχνετε και μου εκανε προσφατα ενας φιλος ενα κουτι μονοβολα να βρίσκονται .sarcastic.
Ρε μην πας με δαυτο γιατι θα σε φανε ζωντανο .sarcastic.
 
Δ
Ναι αλλα εχε κ ενα 12αρι κρεμασμενο στον ωμο σου καλου κακου για τα μακρινα... .yelling.


Πιτσιρικας ειχα ριξει μονοβολα federal σε μεταλλικα βαρελια πετρελαιου κ ειχα παθει πλακα.. διαμπερες...σφαιρα ραβδωτου....αν το πετυχει σε καιριο σημειο κ σε νορμαλ αποσταση γιατι οχι..εχουν κ σκληρο κρανιο...

Ρε μην πας με δαυτο γιατι θα σε φανε ζωντανο .sarcastic.
Δεν χρειαζεται να τα κατεβαζουμε ολα ας πεφτουν 3-4 πουλακια που ειναι κοντα και παλι πολλα λεω δεν εμαθα στα νουμερα ποτε και με 1 ευχαριστημένος θα ειμαι φιλε.Ασε για το αλλο ας βγει τιποτα κοντα και θα δουμε ποιος θα φαει ποιον
 
Ναι αλλα εχε κ ενα 12αρι κρεμασμενο στον ωμο σου καλου κακου για τα μακρινα... .yelling.


Πιτσιρικας ειχα ριξει μονοβολα federal σε μεταλλικα βαρελια πετρελαιου κ ειχα παθει πλακα.. διαμπερες...σφαιρα ραβδωτου....αν το πετυχει σε καιριο σημειο κ σε νορμαλ αποσταση γιατι οχι..εχουν κ σκληρο κρανιο...

Ρε μην πας με δαυτο γιατι θα σε φανε ζωντανο .sarcastic.
Σημαδεψε κατω απο το αυτι
 
Ε τωρα θα γίνουμε 2 μαλλον .sarcastic.εχω και εγω σκοπο να παω για φασσες και τρυγονια με το 36αρι τωρα που πηρα μια γευση και είδα οτι δεν κολλαει πουθενα και οτι τα πάει μια χαρα
Αν δουλεύεις magnum φυσιγγια (14-19 γρ.) και τα βρείς σκοπευτικά με το όπλο, μέχρι τα 25 μέτρα είσαι οκ για όλα τα φτερωτά.
 
Αν δουλεύεις magnum φυσιγγια (14-19 γρ.) και τα βρείς σκοπευτικά με το όπλο, μέχρι τα 25 μέτρα είσαι οκ για όλα τα φτερωτά.
Ναι και εγω στις δοκιμες που εκανα σε χαρτι μεχρι τα 25 μετρα που εριξα μις χαρα τα πηγε τωρα πιστευω θα τα βρουμε γιατι ειναι το 1ο μου οπλο.Άσχετο αλλα αρεσε και στον πατέρα μου ολο δωσε να ριξω μου έλεγε και του αρεσε και βλητικα
 
Μαλιστα ευχαριστώ πολύ φιλε αν θελεις και δεν σου ειναι κοπος πες μας και για τς υπόλοιπα θηράματα τρυγόνια τσχιλες κτλπ καμια προταση για φυσιγγια
Καλησπέρα Θοδωρή. Από τα Sellier Bellot έχω ρίξει αρκετά κουτιά και έχω μείνει ικανοποιημένος:
https://www.hobbi.gr/sellier-bellot-magnum-p-4035.html
Αν πάλι θες ποιο ανοιχτές τουφεκιές, του Κύργια τα Club που είναι με μισόταπα και τα ποιο οικονομικά:
https://www.hobbi.gr/club-p-1208.html
 
Ευχαριστώ πολύ φίλε έχω να κάνω πολλες δοκιμες ακομα θελω να δοκιμάσω και απο lambro το cal 36 σε πορτοκαλι κουτι που ειναι και το field magnum.Τα εχεις δοκιμασει?
 
Back
Top