Cal.20 βλητικές δοκιμές

Λοιπόν καιρός να γίνει και αυτό το θέμα σιγά σιγά να έχουμε δήγματα. Με τον νοτιά και τη ζέστη 2 φορές ζοριστηκαν τα στάνταρ φυσίγγια που δουλεύω με επιτυχία σε οποιαδήποτε άλλο καιρό.

Οπότε πήρα 2 κουτιά ρεμικτον εξπρές 6αρι για τις δύσκολες μέρες και μόνο για πέρδικα άντε και κανένα παπί.

6007


6009

Απόσταση δυστυχώς δεν μέτρησα γιατί δεν είχα το αποστασιομετρο μαζί .

28 μεγάλα βήματα τσοκ brilley ic όπλο Ραφαέλο σπέσιαλ.

εντυπώσεις..

Πάρα πολύ γρήγορο μου φάνηκε.

Ζωηρό στο κλοτσημα αλλά μεγάλη δύναμη κρούσης πετάχτηκε πίσω ο τενεκές.
Εντύπωση μου έκανε το τρύπημα πάνω αριστερά στην γωνία .

Μου έφυγε ελαφρώς πάνω.
 
Μπράβο Νικόλα πολύ ωραίο θέμα, βλέπω αρκετά διπλά σκάγια δεν ξέρω αν είναι από συσσωμάτωση? Οι τρύπες πάντως δείχνουν δύναμη .
Ναι ... Νομίζω στερεότυπο αμερικάνικο φυσίγγι όχι τέλεια διασπορά αλλά πολύ δύναμη είτε πράσινο είτε λαγός παγωτό θα έμενε
 
Νίκο αν μπορείς να βρεις τα rio δοκίμασε τα ,προς το παρόν τα χω ρίξει μόνο σκοπευτήριο αλλά με καύσωνα, βροχή, και κρύο και μου φαίνεται αρκετά σταθερό και συγκεντρωτικό φυσιγγι και δοκιμασμένο με 5 διαφορετικά όπλα.
 
Βρήκα αυτές στο παλιό μου κινητό. Από το 2015 όταν πήρα το 20αρι μου. Όλες οι βολές είναι στα 20 μέτρα. Η λογική μου ήταν μόνο χρήση για περπατητο. Τώρα ξέρω ότι και στο καρτέρι σε μακρινές βολές θερίζει. Έκανα δοκιμές να δω ποιο ταιριάζει στη Winchester. Το rc ήταν 9,5 νο σκάγια και το fiochi νο 6. Τα άλλα νο 8. Δεν είναι καθαρές πολύ αλλά κάτι φαίνεται.
 
Θα είναι καλύτερα να κάνεις οπότε μπορείς δοκιμη σε χαρτί 1Χ1. Να δούμε ολόκληρη την κατανομή :)
Ναι κάποια στιγμή πρέπει. Αν και τώρα έχω καταλήξει σε φυσίγγια. Αποδοτικά και φτηνά. Αλλά να δω τι κατανομές βγάζει το όπλο.
 
Ναι κάποια στιγμή πρέπει. Αν και τώρα έχω καταλήξει σε φυσίγγια. Αποδοτικά και φτηνά. Αλλά να δω τι κατανομές βγάζει το όπλο.

Ο τενεκες μπορεί να σου δείχνει κάποια πράγματα, όπως και την διάτρηση που δεν σου δείχνει το χαρτί...Αλλά σε χαρτί 1Χ1 θα δεις την ομοιόμορφια της κατανομής...
 
Βρήκα αυτές στο παλιό μου κινητό. Από το 2015 όταν πήρα το 20αρι μου. Όλες οι βολές είναι στα 20 μέτρα. Η λογική μου ήταν μόνο χρήση για περπατητο. Τώρα ξέρω ότι και στο καρτέρι σε μακρινές βολές θερίζει. Έκανα δοκιμές να δω ποιο ταιριάζει στη Winchester. Το rc ήταν 9,5 νο σκάγια και το fiochi νο 6. Τα άλλα νο 8. Δεν είναι καθαρές πολύ αλλά κάτι φαίνεται.
Ανοιχτές λίγο μου φαίνονται για 20 μέτρα ... Τι τσοκ είχες πάνω
 
Βάζω ξανά κάποιες δοκιμές που έκανα στο παρελθόν,στα 28 μέτρα με μαμά βελτιωμένο κύλινδρο!

Όπλο Benelli Rafaello Crio και κάννη 66 εκατοστά.

Ο κύκλος είναι ενδεικτικός και όχι ακριβώς στα 75 εκατοστά.

RC 24gr νούμερο 9,5


Navaro 28gr νούμερο 8


Lambro 25gr νούμερο 9


RC 28gr νούμερο 7,5
post an image online

Sellier Bellot 28gr Μάλλινη τάπα νούμερο 8


B&P 26gr νούμερο 9


NSI 29gr Διασποράς νούμερο 7,5 στα 18 μέτρα
upload foto forum
 
Βάζω ξανά κάποιες δοκιμές που έκανα στο παρελθόν,στα 28 μέτρα με μαμά βελτιωμένο κύλινδρο!

Όπλο Benelli Rafaello Crio και κάννη 66 εκατοστά.

Ο κύκλος είναι ενδεικτικός και όχι ακριβώς στα 75 εκατοστά.

RC 24gr νούμερο 9,5


Navaro 28gr νούμερο 8


Lambro 25gr νούμερο 9


RC 28gr νούμερο 7,5
post an image online

Sellier Bellot 28gr Μάλλινη τάπα νούμερο 8


B&P 26gr νούμερο 9


NSI 29gr Διασποράς νούμερο 7,5 στα 18 μέτρα
upload foto forum

Γιατι στα τελευταια χαρτιά αφαίρεσες τα κουτακια τωνν βολιδων? .sarcastic. .sarcastic. .sarcastic.
και εγω στο S500 μονο Jsb 18.1 δουλευω...;)
'Α, και ωραιες κατανομες.shake hands.
 
Last edited:
Back
Top