Cal.20 βλητικές δοκιμές

Να προσθέσω επίσης ότι το μονοβολο sauvestre cal 20 εχει την μεγαλύτερη ενέργεια από οποιοδήποτε άλλο 20ρη μονοβολο,στα 50 μέτρα το σαιτ λέει 1538 joule απίστευτη ενέργεια που καταβάλει για πλάκα τον αγριόχοιρο..επισης έχει ειδικό σχεδιασμό να διπλασιαζςτε η διάμετρος του όταν βρει ζωτικό όργανο.. Αρχική επίσης ταχύτητα 510 ενώ στα 50 μέτρα αν θυμάμαι καλά 386 και στα 75 350.δηλαδη τέλειο για αυτό το κυνήγι.. Δεν είναι βλακες οι κατασκευαστές του όπλου ούτε αυτοί των μονοβολων. Για να φτιάχνουν όπλο cal 20 και μάλιστα με σκάλισμα κεφάλι αγριογούρουνου στη βάση ε κάτι μελέτες έκαναν..Παντως με 16ρη πλάγιο ξέρω έναν 'παππού' που τους αλλάζει τα φώτα..
Ελα λοιπον , θελω φωτο με το κανονι οταν το παρεις
 
Καλησπέρα
Ποσα γραμαρια γομωση θεωρειται η ιδανικη για τ 20αρι?
Τα 28 -30 είναι τα ''φορτωμένα"?
Σε μια ματιά που έριξα είδα.και κάποια 24αρια στο.σαιτ τ καλκατζακος είναι σκοπευτικα?
Επίσης το ρεμικτιν εξπρές σε 7 1/2 Που μου χει γιαλισει θεωρείται βαρύ?
 
Καλησπέρα
Ποσα γραμαρια γομωση θεωρειται η ιδανικη για τ 20αρι?
Τα 28 -30 είναι τα ''φορτωμένα"?
Σε μια ματιά που έριξα είδα.και κάποια 24αρια στο.σαιτ τ καλκατζακος είναι σκοπευτικα?
Επίσης το ρεμικτιν εξπρές σε 7 1/2 Που μου χει γιαλισει θεωρείται βαρύ?
αντιστοιχίες 12-16-20.png
 
Καλησπέρα
Ποσα γραμαρια γομωση θεωρειται η ιδανικη για τ 20αρι?
Τα 28 -30 είναι τα ''φορτωμένα"?
Σε μια ματιά που έριξα είδα.και κάποια 24αρια στο.σαιτ τ καλκατζακος είναι σκοπευτικα?
Επίσης το ρεμικτιν εξπρές σε 7 1/2 Που μου χει γιαλισει θεωρείται βαρύ?
Το ρεμικτον ρίχνε στην πέρδικα.... 24 μόνο τσίχλες ρίχνω 26+28 είναι η Χρυσή τομή για καλά θηράματα
 
Καλησπέρα
Ποσα γραμαρια γομωση θεωρειται η ιδανικη για τ 20αρι?
Τα 28 -30 είναι τα ''φορτωμένα"?
Σε μια ματιά που έριξα είδα.και κάποια 24αρια στο.σαιτ τ καλκατζακος είναι σκοπευτικα?
Επίσης το ρεμικτιν εξπρές σε 7 1/2 Που μου χει γιαλισει θεωρείται βαρύ?
Τα ρεμι είναι 28γρ, μέχρι και 28 που έχω δοκιμάσει θεωρώ είναι ιδανικά για τα κυνηγια μας . Η ιδανική γομωση του 20αριου είναι τα 24γρ όχι όμως ότι δεν μπορείς να δοκιμάσεις λιγότερα η περισσότερα γραμμάρια ότι σ'αρέσει εσένα. Τσίχλα 24 γρ και λιγότερα ( ιδιογομωση) πέρδικα 26 μέχρι 28 πιστεύω είναι αρκετά. Τα bp που λες τα σκοπευτικα μια χαρά θα ναι και για τσίχλα και αλλά θηράματα.
 
Καλησπέρα
Ποσα γραμαρια γομωση θεωρειται η ιδανικη για τ 20αρι?
Τα 28 -30 είναι τα ''φορτωμένα"?
Σε μια ματιά που έριξα είδα.και κάποια 24αρια στο.σαιτ τ καλκατζακος είναι σκοπευτικα?
Επίσης το ρεμικτιν εξπρές σε 7 1/2 Που μου χει γιαλισει θεωρείται βαρύ?
Όχι λιγότερη από 24 και περισσότερη από 25
Manosgr
•Reloads•
 
Το πάνω αριστερά αριστερά είναι ό,τι καλύτερο έχω ρίξει σε cal20, όπως έχω ξαναπεί και στο παρελθόν. Παρότι είναι 28γρ δεν είναι βαρύ φυσίγγι, πιθανώς να μη βολεύει ορισμένους κυνηγούς καθώς έχει πολύ συγκρατημένες ταχύτητες (380μ/δ), κάτι όμως που το καθιστά φονικό με πολύ όμορφες κατανομές χειμώνα καλοκαίρι. Δοκιμασμένο σε νούμερα 7-8-9 σε τρυγόνια και τσιχλοκότσυφα.
Μόνο μείον η τιμή του φυσικά.
 
Back
Top