Caesar Guerini

Μετά από γαϊδουρινή υπομονή και διάφορα ευτράπελα,επιτέλους το Caesar Guerini Temper Sporting 76cm είναι στα χέρια μου!
Το όπλο ξεχειλίζει από ποιότητα!
Το κοντάκι για εργοστασιακό είναι εξαιρετικό και το όπλο έρχεται πάρα πολύ ωραία!
Θα το λιώσω όσο προλαβαίνω στο σκοπευτήριο και θα πάρει το βάπτισμα του πυρός στο κυνήγι την 20ή Αυγούστου...!



free picture upload sites no registration


Γιωργαρε καλοντουφεκο φίλε, να'σαι γερός να το χαρείς.
 
Κοιτα η αλήθεια ειναι ότι δεν ειναι δοκιμασμενο όσο το 525 ή το 686 αλλα και το guerini δεν ειναι οτι ειναι δοκιμασμενο δεκαετίες. Από την άλλη το fabarm ενσωματώνει στις κάννες την τεχνολογία tribore που καθιέρωσε σε ένα επίπεδο την εταιρεία και έχει τιμή δελεαστική. Το θέμα όμως είναι να πείς κ γιατί δεν σου γεμίζει το μάτι με κάποιο επιχείρημα, για να κουβεντιάσουμε.
Έχεις δίκιο ,να σου πω, το έπιασα το όπλο στα χέρια μου το άνοιξα το έκλεισα δεν μου άρεσε η αίσθηση του κλειδώματος που είχε σαν όπλο ,το έριξα κιόλας και δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε θετική εντύπωση κάτι ούτε ως προς το βλητικο κομμάτι ούτε ως προς την στιβαρότητα ούτε ως προς την κατευθηντικοτητα του όπλου .Δεν ξέρω εάν στον γραφτό λόγο κατάφερα να αποτυπώσω την αίσθηση που μου άφησε σαν όπλο ,πιστεύω όμως ότι πλησίασα αρκετά ,δεν λέω πως δεν θα κάνει την δουλειά του κάποιος που θα το επιλέξει ,απλά λέω πως δεν το είδα κάτι το ιδιαίτερο .
 
Έχεις δίκιο ,να σου πω, το έπιασα το όπλο στα χέρια μου το άνοιξα το έκλεισα δεν μου άρεσε η αίσθηση του κλειδώματος που είχε σαν όπλο ,το έριξα κιόλας και δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε θετική εντύπωση κάτι ούτε ως προς το βλητικο κομμάτι ούτε ως προς την στιβαρότητα ούτε ως προς την κατευθηντικοτητα του όπλου .Δεν ξέρω εάν στον γραφτό λόγο κατάφερα να αποτυπώσω την αίσθηση που μου άφησε σαν όπλο ,πιστεύω όμως ότι πλησίασα αρκετά ,δεν λέω πως δεν θα κάνει την δουλειά του κάποιος που θα το επιλέξει ,απλά λέω πως δεν το είδα κάτι το ιδιαίτερο .
Εισαι βαμμένος μπερετακιας εσυ φίλε, σε βλεπω με 11 πολυ συντομα
 
Εισαι βαμμένος μπερετακιας εσυ φίλε, σε βλεπω με 11 πολυ συντομα
Δημήτρη θα σου πω ,ναι είμαι μπερετακιας όχι όμως από απλή λοξά ,απλά δεν με έχει προδώσει ποτέ η beretta στα όπλα που έχουν περάσει από τα χέρια μου και θεωρώ ότι σαν εταιρεία βελτιώνεται συνέχεια ,πέραν τούτου η beretta οι βελτιώσεις που έχει κάνει στα όπλα της έχει τύχει και σε εμένα στο δικό μου στυλ ριξιματος και στα δικά μου θέλω αυτές ήρθαν και κουμπωσαν εκπληκτικά ,πχ βλητικα η optima θεωρώ ότι ανέβασαν επίπεδο τις κάννες της εταιρείας ,ένα άλλο που πάντα με ενοχλούσε πολύ ήταν η ανάκρουση σε ένα όπλο κάτι το οποίο η beretta σχεδόν μου το έλυσε .Θα μπορούσα να γράψω και άλλα θετικά αυτής της εταιρείας αλλά δεν νομίζω ότι μεγάλο μεριδιο των φίλων του φόρουμ το ενδιαφέρει η προσωπική μου άποψη και άσε που θα ανοίξει τεράστια κουβέντα χωρίς τελειωμό ,κάποια στιγμή θα ήταν χαρα μου να σε γνωρίσω και να ανταλλάξουμε απόψεις και να τα πούμε .
 
Δημήτρη θα σου πω ,ναι είμαι μπερετακιας όχι όμως από απλή λοξά ,απλά δεν με έχει προδώσει ποτέ η beretta στα όπλα που έχουν περάσει από τα χέρια μου και θεωρώ ότι σαν εταιρεία βελτιώνεται συνέχεια ,πέραν τούτου η beretta οι βελτιώσεις που έχει κάνει στα όπλα της έχει τύχει και σε εμένα στο δικό μου στυλ ριξιματος και στα δικά μου θέλω αυτές ήρθαν και κουμπωσαν εκπληκτικά ,πχ βλητικα η optima θεωρώ ότι ανέβασαν επίπεδο τις κάννες της εταιρείας ,ένα άλλο που πάντα με ενοχλούσε πολύ ήταν η ανάκρουση σε ένα όπλο κάτι το οποίο η beretta σχεδόν μου το έλυσε .Θα μπορούσα να γράψω και άλλα θετικά αυτής της εταιρείας αλλά δεν νομίζω ότι μεγάλο μεριδιο των φίλων του φόρουμ το ενδιαφέρει η προσωπική μου άποψη και άσε που θα ανοίξει τεράστια κουβέντα χωρίς τελειωμό ,κάποια στιγμή θα ήταν χαρα μου να σε γνωρίσω και να ανταλλάξουμε απόψεις και να τα πούμε .
Πολυ συντομα
 
Καλημερα,

Ποια ειναι η αποψη σας παιδια για το tempio? Ειμαι μεταξυ του tempio και του Browning 725. Αλλα κλεινω προς το tempio καθαρα λογο βαρους. 66cm το σκεφτομαι σαν οπλο πασπαρτου με εμφαση ομως στο κυνηγι μπεκατσας.
και τα 2 ειναι πολυ καλα οπλα με πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ,πηγαινε σε ενα μαγαζι δες τα και τα 2 και οποιο σου αρεσει πιο πολυ παρτο,και απο τα 2 κερδισμενος θα βγεις.
 
BROWNING B725 Hunter Premium Light
Εγώ θα σου έλεγα να πας σε ατσάλινη βάση και όχι αλουμίνιο ,η διαφορά στο βάρος είναι στα 150 με 200gr και λόγω εργονομίας και ζυγισματος το ατσάλινο δεν θα φαίνεται το βάρος στα χέρια σου , εννοείτε βέβαια πως θα υπάρχει.
 
Καλημερα,

Ποια ειναι η αποψη σας παιδια για το tempio? Ειμαι μεταξυ του tempio και του Browning 725. Αλλα κλεινω προς το tempio καθαρα λογο βαρους. 66cm το σκεφτομαι σαν οπλο πασπαρτου με εμφαση ομως στο κυνηγι μπεκατσας.
Να πας να τα πιασεις αν μπορεις να δεις το ζυγισμα τους.
 
Στην αρχή κάτι λέει αλλά δεν το έπιασα. Είναι όπλο για γυναίκες;
Γνωστή τακτική της εταιρείας τα τελευταία χρόνια ,syren, julia, victoria η μπερετα .
Εγώ κάτι κοπελιές που ήξερα με τετοια ονόματα δούλευαν στο Cleopatra στη Νικαια.
 
Back
Top