Browning Team

Μόνο το δισκάνδαλο μπορώ να δουλέψω με διαφορετικά τσόκ. Στο μονοσκάνδαλο είναι pain. 3 κινήσεις με τον αντίχειρα. Καλά κρασιά.
Στημένος στο καρτέρι με προεπιλεγμένη την κάτω κάννη με το πιο ανοιχτό τσοκ (Baikal iz27) σπρώχνεις με τον αντίχειρα την σκανδάλη μπροστά 2-3 χιλιοστά και γυρνά στην πάνω κάννη (συνήθως με πιο κλειστό τσοκ) με μια κίνηση και χωρίς να μπλεκεται η ασφάλεια. Βολεύει όταν έρχεται κάποια ψηλωμένη, οπότε έχεις και τον χρόνο. Επειδή στη ζωή το κάθε τι έχει και το τίμημά του, για να ξαναγυρίσεις στην κάτω πρέπει να ανοίξεις το όπλο, να το κλείσεις και να βγάλεις την αυτόματη ασφάλεια που έχει μπει πλέον!
Στο περπατητό δεν υπάρχει περίπτωση να δεις θήραμα και να προλάβεις να κάνεις κάτι τέτοιο!
Στο Citori του πατέρα μου είναι ακριβώς οι 3 κινήσεις που αναφέρεις.
Πάντως σε κάθε περίπτωση, μου φαίνεται ότι πιο πολύ με αποσυντονίζει από την εστίαση στην κυνηγετική φάση και στην κίνηση, παρά προσφέρει κάτι.
 
Σπάμε τα κατεστημένα. Καραμπινοδικανο

Καραμπινομονόκανα από την άλλη υπάρχουν αρκετά
.sarcastic.
 
Στο περπατητό δεν υπάρχει περίπτωση να δεις θήραμα και να προλάβεις να κάνεις κάτι τέτοιο!
Με μονοσκάνδαλο με τίποτα. Όμως στο δισκάνδαλο πάει αυτόματα το δάχτυλο στην σκανδάλη που θέλεις πριν καν αρχίσεις το επώμισμα.
 
Υπάρχει όμως κάποια ουσιαστική διαφορά στην a5 wicked wing με την grand passage ; Ή μόνο το όνομα ανάλογα με το κοινό; (Αμερική - Ευρώπη αντίστοιχα)

Δεν νομίζω να έχουν διαφορά. Το βασικό χαρακτηριστικό είναι και στις δύο η βαφή που είναι cerakote.
 
Υπάρχει όμως κάποια ουσιαστική διαφορά στην a5 wicked wing με την grand passage ; Ή μόνο το όνομα ανάλογα με το κοινό; (Αμερική - Ευρώπη αντίστοιχα)
Δεν νομίζω να έχουν διαφορά. Το βασικό χαρακτηριστικό είναι και στις δύο η βαφή που είναι cerakote.
Είναι σουπερ μαγκνουμ. Αν πάρετε μπορεί να έχετε θέμα με τις χαμηλές γομώσεις, αν και σε ένα βίντεο ρώσικο η μαύρη συνθετική σουπερ μαγκνουμ έριχνε τα πάντα.
Η Α5 εμένα μου έμεινε απωθημένο.
 
Είναι σουπερ μαγκνουμ. Αν πάρετε μπορεί να έχετε θέμα με τις χαμηλές γομώσεις, αν και σε ένα βίντεο ρώσικο η μαύρη συνθετική σουπερ μαγκνουμ έριχνε τα πάντα.
Η Α5 εμένα μου έμεινε απωθημένο.

Κώστα φίλε μου με έχει προβληματισει που αρκετοί λένε αρνητικά σχόλια για την Α5. Δεν ξερω εγώ την πιστεύω πολύ σαν απλό αλλά δεν έχω εμπειρία μαζί της.
 
Φιλαρ
Κώστα φίλε μου με έχει προβληματισει που αρκετοί λένε αρνητικά σχόλια για την Α5. Δεν ξερω εγώ την πιστεύω πολύ σαν απλό αλλά δεν έχω εμπειρία μαζί της.
Φιλαρακι που έχει την μαύρη με τα πλαστικά είναι πολύ ευχαρηστιμενος ρίχνει πολύ ωραία τα παντα
 
εκτός από μπενελι που είναι μια κατηγορία μόνη της !!!!!
Μαθαίνεις και εσύ σιγά σιγά. 🤣

Ότι τελειότερο και φονικότερο κυκλοφορεί στην πιάτσα σήμερα.
49.999 γουρουνάδες συνιστούν Benelli ... αυτοί ξέρουν. 😜
 
Last edited:
Αυτοί οι μπενελάκηδες τελικά πρέπει να νιώθουν μεγάλη μοναξιά.
Πόσο πολυ να νοσταλγούν άραγε εκείνες τις εποχές που στο θέμα benelli γινόταν ο κακός χαμός και τώρα δεν κινείται φύλλο. Τους έχουν αφήσει στην ησυχία τους και σε μία μοναξιά πολύ επικίνδυνη . Ετσι κι αυτοι αποφάσισαν να μεταναστεύσουν σε άλλα θέματα ,να σκαλίζουν τα περί benelli , μπας και ασχοληθεί κανείς μαζί τους.
.big smile.
 
Αυτοί οι μπενελάκηδες τελικά πρέπει να νιώθουν μεγάλη μοναξιά.
Πόσο πολυ να νοσταλγούν άραγε εκείνες τις εποχές που στο θέμα benelli γινόταν ο κακός χαμός και τώρα δεν κινείται φύλλο. Τους έχουν αφήσει στην ησυχία τους και σε μία μοναξιά πολύ επικίνδυνη . Ετσι κι αυτοι αποφάσισαν να μεταναστεύσουν σε άλλα θέματα ,να σκαλίζουν τα περί benelli , μπας και ασχοληθεί κανείς μαζί τους.
.big smile.
Μιας κ το ειπες...
Ότι πιο κακογουστο, ασχημο, ατσαλο, με το χειροτερο κλειστρο που εχει υπαρξει ποτέ, τουφεκια να την κλαινε οι ρεγγες ... Ασε που κλωτσαει κ σαν γαιδουρι... :cool:
 
Back
Top