Browning Team

Ηλια εχω δει και αλλα Β725 να πωλουνται και μαλιστα αγορασμενα μολις λιγων μηνων μηπως τρεχει κατι με αυτο το μοντελο ισως λειτουργικο προβλημα με την μηχανικη σκανδαλη η με το βλητικο αποτελεσμα του οπλου δεν ειναι ικανοποιημενοι;Γνωριζεις κατι η καποιος συναδελφος εχει ακουστα κατι;Το οπλο που λες των 1500 το ειδα και εγω και μαλιστα δεν εμεινε ο κυριος αυτος με τα δικα του τσοκ αλλα του φορεσε και δυο paternmaster αξιας 200ευρω.Τι μπορει να συμβαινει αραγε λεω εγω .Λες οτι ειναι ευκαιρια το συγκεκριμενο;
Εγώ το έχω από το 2013, για το sporter s1 μιλάω, κ είναι από τα πρώτα που ήρθαν Ελλάδα... 76 κανες, 18,7 αυλό... Έχει ρίξει τα πάντα γιατί το έχω κ για κυνηγετική κ για σκοπευτική χρήση... Πρόβλημα εμένα μόνο ένας πυρος στον εξολκεα μου στραβωσε πέρυσι, πιθανολογω ότι είχε ξεβιδωθει κ μόλις πήγα να κλείσω το όπλο την άκουσε λίγο... Τον άλλαξα κ όλα οκ... Έχω ακούσει για κάποια θέματα με τη σκανδάλη αλλά εμένα προσωπικά δεν μου έχει παρουσιάσει τίποτα τέτοιο... Τα τσοκ του είναι ένα νούμερο πιο ανοιχτό από το αναγραφόμενο, δεν είναι κακα απλά είναι πιο ανοιχτά... Το im ας πούμε μέτρα μολις 4/10 οπότε κάποια τσοκ πιο σφιχτά ειδικά είναι μονόδρομος... Οι τουφεκιες του ειδικά στο κυνήγι είναι χαρακτηριστικές, έχω κάνει πολύ ωραίες τουφεκιές σε παπιά.... Γενικά είμαι ευχαριστημένος εγώ προσωπικά πολύ, θα το συστηνα τουλάχιστον στην κατηγορία των 2000 ευρώ που το είχα πάρει τότε...
Α ξέχασα... Κάτι που δεν μου αρέσει είναι η πάπια που παίρνει μια ελάχιστη ανοχή το καλοκαίρι με τη ζέστη αν ρίξω 2-3 πουλες απανωτές...






Και το 725 sporter ΙΙ που έχω εγώ από το 2018 με 76 cm κάνες είναι τρομερό όπλο. Δεν το πολυχρησιμοποιώ και κυρίως σε περπατητο καθώς με βολεύει πιο πολύ η Sx3, αλλά βγάζει υπέροχες ντουφεκιες σε καρτερατα κυνήγια. Τσοκ χρησιμοποιώ 2 carsons IC & M. Τώρα γιατί τα πουλάνε κάποιοι... Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...
IMG_20211228_081422.jpg
 
Από ποτε ρίχνεις Navaro 30αρια και δεν μας το είπες??.yelling.
Φίλε ένα φεγγάρι το 2017 ήταν τρομερό φυσίγγι... Συγνεντρωτικο, μαλακό, πολύ στα γούστα μου... Είχα ρίξει 3-4 κούτες τότε, από τα ωραιότερα 30αρια... Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε... Αντίθετα με το 32αρι τού δεν τα βρήκαμε ποτέ...
 
Φίλε ένα φεγγάρι το 2017 ήταν τρομερό φυσίγγι... Συγνεντρωτικο, μαλακό, πολύ στα γούστα μου... Είχα ρίξει 3-4 κούτες τότε, από τα ωραιότερα 30αρια... Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε... Αντίθετα με το 32αρι τού δεν τα βρήκαμε ποτέ...
Φέτος για πρωτη φορα εριξα κάτι λίγα στο περπατητο...
Μια χαρά ηταν...
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-170#post-643530
 
Αυτά με το φιοκι δηλαδή σου άρεσαν; πόσα έριξες;
Ο καλυκας fiocchi-καψουλι δεν λέει κάτι από μόνος του, χωρίς το όλο περιεχομενο..
Δεν ξέρω τι έκαναν οι προηγουμενες παρτιδες, αλλά με αυτά ότι πετυχα έπεσε ξερό..
Ουτε έχει σημασία ποσα θα ρίξεις για να βγάλεις συμπερασμα,το φυσιγγι πολλες φορες φαίνεται κ από τις πρωτες τουφεκιές..
Αλλά κ χάλια να το έβρισκα,δεν θα έλεγε κατι................
 
Και το 725 sporter ΙΙ που έχω εγώ από το 2018 με 76 cm κάνες είναι τρομερό όπλο. Δεν το πολυχρησιμοποιώ και κυρίως σε περπατητο καθώς με βολεύει πιο πολύ η Sx3, αλλά βγάζει υπέροχες ντουφεκιες σε καρτερατα κυνήγια. Τσοκ χρησιμοποιώ 2 carsons IC & M. Τώρα γιατί τα πουλάνε κάποιοι... Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...
View attachment 43782
Φιλε μου εαν μου επιτρεπεις το κοντακι ειναι ισιο και επισης τι αυλους εχουν οι κανες σου γιατι ο Αρης λεει για τις δικες του ειναι 18.7 ενω αλλοι για 18.8 τι γινεται εδω ;
 
Φιλε μου εαν μου επιτρεπεις το κοντακι ειναι ισιο και επισης τι αυλους εχουν οι κανες σου γιατι ο Αρης λεει για τις δικες του ειναι 18.7 ενω αλλοι για 18.8 τι γινεται εδω ;
Γράφει 18,7 για αυλούς, είναι made in Japan και το κοντάκι έχει palm swell που είναι τρομερά πρακτικο και το κοντάκι σχετικά ίσιο. Είχα λίγο θέμα με την απόσταση αλλά η σκανδάλη είναι ρυμιζόμενη σε 3 θέσεις και φέρνωντάς την όσο μπροστά πήγαινε το όπλο μου ήρθε πολύ πολύ καλά
 
Γράφει 18,7 για αυλούς, είναι made in Japan και το κοντάκι έχει palm swell που είναι τρομερά πρακτικο και το κοντάκι σχετικά ίσιο. Είχα λίγο θέμα με την απόσταση αλλά η σκανδάλη είναι ρυμιζόμενη σε 3 θέσεις και φέρνωντάς την όσο μπροστά πήγαινε το όπλο μου ήρθε πολύ πολύ καλά
Χαιρομαι και σε ευχαριστω.
 
Απευθυνομαι στο Αρη και λεω το κοντακι σου ειναι ισιο στο 725 εχεις προβλημα προσαρμογης το εχεις διορθωσει ριχνει στα ισια στο στοχο με ισιο κοντακι;Εαν σαν αριστερος παιρνει διορθωση;
 
Απευθυνομαι στο Αρη και λεω το κοντακι σου ειναι ισιο στο 725 εχεις προβλημα προσαρμογης το εχεις διορθωσει ριχνει στα ισια στο στοχο με ισιο κοντακι;Εαν σαν αριστερος παιρνει διορθωση;
Το κοντάκι έχει palm swell που σημαίνει ότι από τη δεξιά μεριά έχει ένα εξόγκωμα για να κάθεται καλύτερα η παλάμη... Αυτό στη σκοπεύτικη έκδοση, στην κυνηγετική αν κ το έχω ρίξει δεν θυμάμαι τώρα αν έχει.... Αν έχει σημαίνει ότι θα χρειαστεί τροποποίηση σε έναν κοντακα για σένα που είσαι αριστερός...
 
Γράφει 18,7 για αυλούς, είναι made in Japan και το κοντάκι έχει palm swell που είναι τρομερά πρακτικο και το κοντάκι σχετικά ίσιο. Είχα λίγο θέμα με την απόσταση αλλά η σκανδάλη είναι ρυμιζόμενη σε 3 θέσεις και φέρνωντάς την όσο μπροστά πήγαινε το όπλο μου ήρθε πολύ πολύ καλά
Εκανα ερωτηση στον Αρη αλλα μερικώς μου ειχες δωσει απαντησεις.Ριχνεις κεντρο στον πινακα η εχεις καποια μικρη παρεκλιση ;
 
Το κοντάκι έχει palm swell που σημαίνει ότι από τη δεξιά μεριά έχει ένα εξόγκωμα για να κάθεται καλύτερα η παλάμη... Αυτό στη σκοπεύτικη έκδοση, στην κυνηγετική αν κ το έχω ρίξει δεν θυμάμαι τώρα αν έχει.... Αν έχει σημαίνει ότι θα χρειαστεί τροποποίηση σε έναν κοντακα για σένα που είσαι αριστερός...
Αυτο φανταζομαι και θα πρεπει να το υπολογισω ως προσθετο κοστος.Βεβαια ο ανθρωπος μου δινει και τα 2τσοκ paternmaster τα οποια οπως λες χρειαζεται για καποιες κλειστες τουφεκιες βλεπω και εσυ φορας εσω εξω οπως και ο Τσακαλος τι να πω.
 
Και το 725 sporter ΙΙ που έχω εγώ από το 2018 με 76 cm κάνες είναι τρομερό όπλο. Δεν το πολυχρησιμοποιώ και κυρίως σε περπατητο καθώς με βολεύει πιο πολύ η Sx3, αλλά βγάζει υπέροχες ντουφεκιες σε καρτερατα κυνήγια. Τσοκ χρησιμοποιώ 2 carsons IC & M. Τώρα γιατί τα πουλάνε κάποιοι... Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...
View attachment 43782
Έχουμε ακριβώς το ίδιο όπλο, μόνο που το αγόρασα το 2019 εγώ. Κανένα πρόβλημα, ακόμα και με εντατική χρήση στο σκοπευτήριο. Μπορεί να προσέθετα όπλα που κυνηγάω αλλά ποτέ δεν θα το αποχωριζόμουν.
 
Μα περυσι τα πουλαγες αρον αρον τωρα πρωτα γινανε ρε Στελιο ???
Δηλαδή άμα πουλάω κάτι σημαίνει ότι δεν είναι καλο;

Ανέκαθεν λέω ότι τα ναβαρο είναι καλά φυσίγγια.

Έχω επίσης πουλήσει όπλα αυτοκίνητα και μηχανές που ήταν καλύτερα και από καινούργια σε κατάσταση.

Και το ατα πουλουσα και γενικώς κάνω τέτοιες κίνησεις.

Τι καχυποψία είναι αυτη;
 
Back
Top