Browning sporter gun

Την είχα δεί την ανάρτηση και σαν κάτοχος ενός Β525 classic hunter προβληματίστηκα .think.. Δηλαδή εγώ που έδωσα πριν από 9 χρόνια 1700€ - νομίζω 1680€ είχα δώσει - κρίμα δεν είναι που δεν έχω ρυθμιζόμενη ράχη, ρυθμιζόμενη σκανδάλη (νομίζω αυτή είναι μηχανική και όχι αδρανείας) και νομίζω και καινούριες κάννες κλπ; .hair. . Θα μου πεις, απ' την μία άλλο 1700 άλλο 2.290 (είναι πολύ μεγάλη η διαφορά και δεν ξέρω αν θα τα έδινα) και από την άλλη, κλαίω άδαρτος γιατί, δεν μου χρειάστηκαν τα παραπάνω. Το 525 μου είναι το μόνο όπλο που μου έκατσε από την αρχή. Μόνο κοντάκι κόντυνα.
Αλλά ρε φίλε, δεν πα να σούρχεται γάντι το όπλο, όταν δεν βλέπει ο άλλος από δίπλα, τέτοια καλούδια για να ζηλέψει ε δεν λέει :).

Πέρα από την πλάκα, τους θαυμάζω και τους ζηλεύω αυτούς τους τύπους. Δεν γίνεται μόνο στο παραπάνω βιντεάκι, αλλά και σε άλλα, όπως πχ στα βιντεάκια του Randy Wakeman, το βλέπω. Ο τύποι παίρνουν ένα καινούριο όπλο που το βλέπουνε για "πρώτη φορά", μερικές φορές το βγάζουν από το κουτί, το σχολιάζουνε και μετά τουφεκάνε για "πρώτη φορά" και κάνουν 10 στα 10, μπορεί και 20 στα 20 έτσι για πλάκα. Τώρα πως γίνεται και σ' αυτούς ταιριάζει με την μία το μήκος, το καστ οφφ, τα ντροπ, το poi κλπ κι εμείς παλεύουμε να φέρουμε τα κοντάκια στα μέτρα μας μήνες και μετά από άπειρες δοκιμές .terror. και "φάγωματα" με ράσπες, γυαλόχαρτα κλπ έ να γι αυτό τους ζηλεύω .sarcastic. .

Εσύ νομίζεις ότι στο video δείχνουν και τις....αποτυχίες τους στις βολές;;;; δεν νομίζω....μοντάζ καλό και όλα γίνονται...και στο βίντεο το παραπάνω έχει ρυθμιζόμενο κοντάκι....το έφερες ...τελείωσες ;);)
 
Πρώτη βόλτα σήμερα...έξω στον κόσμο και πέρασα από τον Καλκατζάκο....επώμισα το 694 sporting και το 725s ...Καλύτερα μου έκατσε το Browning και σε τιμή απέχουν αρκετά πράγμα που με ξένισε.....ακούω εμπειρίες για το 725s...εάν κάποιος συνάδελφος το έχει....
 
Πρώτη βόλτα σήμερα...έξω στον κόσμο και πέρασα από τον Καλκατζάκο....επώμισα το 694 sporting και το 725s ...Καλύτερα μου έκατσε το Browning και σε τιμή απέχουν αρκετά πράγμα που με ξένισε.....ακούω εμπειρίες για το 725s...εάν κάποιος συνάδελφος το έχει....
Εγω εχω το 725 prosport..ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το οπλο ....αν και εχω καραμπινα beretta δυσκολα θα επερνα δικαννο beretta ... Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης εχω ριξει σχεδον 15 κουτες σε σκοπευτηριο και 2 κουτες σε κυνηγι... Αν εισαι απο αθηνα μπορουμε να βρεθουμε να το ριξεις να εχεις μια εικονα στο σκοπευτηριο.
 
Πρώτη βόλτα σήμερα...έξω στον κόσμο και πέρασα από τον Καλκατζάκο....επώμισα το 694 sporting και το 725s ...Καλύτερα μου έκατσε το Browning και σε τιμή απέχουν αρκετά πράγμα που με ξένισε.....ακούω εμπειρίες για το 725s...εάν κάποιος συνάδελφος το έχει....
Καλωσόρισες, !!! πέρσι δεν πήρες perazzi βρε Κώστα ;;;
Τι θες, να μας τρελλάνεις ;;;
 
Καλωσόρισες, !!! πέρσι δεν πήρες perazzi βρε Κώστα ;;;
Τι θες, να μας τρελλάνεις ;;;
Ευχαριστώ φίλε...χαχαχ...μου περνάνε κατά καιρούς τρελές σκέψεις.... σκέφτομαι να πάρω ένα όπλο για sporting και ένα πλαγιόκαννο που έχω δει για το κυνήγι μου και ...τέλος.....το Perazzi το έριξα πέρυσι ...είναι όπλο για αυτούς που θέλουν το κάτι παραπάνω....εάν σου πω ότι το έζησα το έριξα και ....τέλος....θα μου πεις οτι είμαι άρρωστος και θα έχεις δίκιο.....μου το ζήτησαν και το ...σκέφτομαι....τώρα θα με πεις ..ανισόρροπο...:):)
 
Εγω εχω το 725 prosport..ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το οπλο ....αν και εχω καραμπινα beretta δυσκολα θα επερνα δικαννο beretta ... Δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα μεχρι στιγμης εχω ριξει σχεδον 15 κουτες σε σκοπευτηριο και 2 κουτες σε κυνηγι... Αν εισαι απο αθηνα μπορουμε να βρεθουμε να το ριξεις να εχεις μια εικονα στο σκοπευτηριο.
ευχαριστώ για την πρόταση....το επώμισα και μου ήρθε καλύτερα...είναι και το ψυχολογικό στην μέση,,,,έχει ρίγα τύπου strada...αλλά και τιμή σχεδόν 1000 κάτω από το beretta χωρίς να μπορώ να πω γιατί....είναι και οι δύο μεγάλες εταιρίες...
 
Ευχαριστώ φίλε...χαχαχ...μου περνάνε κατά καιρούς τρελές σκέψεις.... σκέφτομαι να πάρω ένα όπλο για sporting και ένα πλαγιόκαννο που έχω δει για το κυνήγι μου και ...τέλος.....το Perazzi το έριξα πέρυσι ...είναι όπλο για αυτούς που θέλουν το κάτι παραπάνω....εάν σου πω ότι το έζησα το έριξα και ....τέλος....θα μου πεις οτι είμαι άρρωστος και θα έχεις δίκιο.....μου το ζήτησαν και το ...σκέφτομαι....τώρα θα με πεις ..ανισόρροπο...:):)
Τα εχω πεί εγώ...
Ολα τα αυτοκίνητα,τις γυναίκες κ τα όπλα όταν τα καβαλήσεις,έρχεται κάποια στιγμή που απομυθοποιούνται...
 
ευχαριστώ για την πρόταση....το επώμισα και μου ήρθε καλύτερα...είναι και το ψυχολογικό στην μέση,,,,έχει ρίγα τύπου strada...αλλά και τιμή σχεδόν 1000 κάτω από το beretta χωρίς να μπορώ να πω γιατί....είναι και οι δύο μεγάλες εταιρίες...
Εχουν ποιό ελαφρια βάση κ λίγο ποιο βαριες κάννες τα bro.
 
ευχαριστώ για την πρόταση....το επώμισα και μου ήρθε καλύτερα...είναι και το ψυχολογικό στην μέση,,,,έχει ρίγα τύπου strada...αλλά και τιμή σχεδόν 1000 κάτω από το beretta χωρίς να μπορώ να πω γιατί....είναι και οι δύο μεγάλες εταιρίες...
Γιατί η Μπερέτα έχει σηκώσει ψηλά τον αμανέ.εχει φίλος το 725 το prosport με 81 κανη το έχω ρίξει και είναι τρομερά ποιοτικο όπλο.πολυ ωραία ξύλα ωραία λαβή και 10 χρόνια εγγυηση.το έχει 3 χρόνια τώρα χωρίς προβλήματα
 
Γιατί η Μπερέτα έχει σηκώσει ψηλά τον αμανέ.εχει φίλος το 725 το prosport με 81 κανη το έχω ρίξει και είναι τρομερά ποιοτικο όπλο.πολυ ωραία ξύλα ωραία λαβή και 10 χρόνια εγγυηση.το έχει 3 χρόνια τώρα χωρίς προβλήματα
σωστος τουφεκος!
 
Τα εχω πεί εγώ...
Ολα τα αυτοκίνητα,τις γυναίκες κ τα όπλα όταν τα καβαλήσεις,έρχεται κάποια στιγμή που απομυθοποιούνται...
Σωστότατος!
Και για του λόγου το αληθές:
Αυτή χωρίζει γιατί ο άντρας της την κεράτωνε ασύστολα!
1658441249698.png


Τώρα μη με ρωτήσετε τι σχέση έχει αυτό με το Browning sporter gun... .big smile.
topic.
 
Back
Top