Browning Maxus 2 vs Browning A5 vs Beretta A400 Upland vs Benelli Rafaello Powerbore

Ποιο θα επιλέγατε;

  • Browning Maxus 2

    Votes: 14 16,9%
  • Browning A5

    Votes: 3 3,6%
  • Beretta A400 Upland

    Votes: 33 39,8%
  • Benelli Rafaello Powerbore

    Votes: 33 39,8%

  • Total voters
    83
18,4 για να μην έχει εσωτερικό ανταγωνισμό;
Μια χαρά είναι τα 1400€ σχεδόν δεν είναι μια χαρά που πωλείται.Τα έχουν κάνει τα ευρωπουλα φασόλια . Πετυχημένη συνταγή σου λέει θα πωληθεί.Αλλα αν σκεφτείς που κατάντησαμε με 13€ τη φέτα και 10€ το λάδι που για το δεύτερο δεν διαφωνώ ιδιαίτερα αλλά ένα 7 αρακι θα ήταν σωστό για μένα όχι 3€ που είχε σαν νερό,Τελικά ίσως να μην είναι ακριβά και τόσο κάποια ντουφέκια.
 
Μια χαρά είναι τα 1400€ σχεδόν δεν είναι μια χαρά που πωλείται.Τα έχουν κάνει τα ευρωπουλα φασόλια . Πετυχημένη συνταγή σου λέει θα πωληθεί.Αλλα αν σκεφτείς που κατάντησαμε με 13€ τη φέτα και 10€ το λάδι που για το δεύτερο δεν διαφωνώ ιδιαίτερα αλλά ένα 7 αρακι θα ήταν σωστό για μένα όχι 3€ που είχε σαν νερό,Τελικά ίσως να μην είναι ακριβά και τόσο κάποια ντουφέκια.
Να δόσεις 1,400€ για πάρεις ένα όπλο που δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα βλυτικα είναι σκέτη μαλακια....γιατί να μην Πάρο με 400/500€ μια 303/390.. μεταχειρισμένη σε εξερετικα καλή κατάσταση και με τα υπόλοιπα περνώ φυσηγγια
 
Να δόσεις 1,400€ για πάρεις ένα όπλο που δεν έχει να σου προσφέρει τίποτα βλυτικα είναι σκέτη μαλακια....γιατί να μην Πάρο με 400/500€ μια 303/390.. μεταχειρισμένη σε εξερετικα καλή κατάσταση και με τα υπόλοιπα περνώ φυσηγγια
Ηλία υπάρχουν όπλα που για πολλούς θεωρούνται νερόσωλήνες και κάνουν και παραπάνω.
Η επιλογή όπλου είναι θέμα γούστου του καθενός και θέμα τσέπης.Περι ορεξεως
Εγώ μπορεί να την τσιμπαγα αν έψαχνα τώρα για όπλο και ας μην τρυπάει 3-4 φύλλα παραπάνω στον κατάλογο.Ας αφήσω και τίποτα να ζήσει 🤪
 
Εκτος απο την εμφανιση που ειναι προσωπικο γουστο του καθενα μας,προσεξες οτι η ριγα ειναι υπερυψωμενη κ οτι γραφει MADE IN USA?
Δεν το παρατήρησα καν.Ηταν ένα όπλο που προοριζόταν για την αμερικανική αγορά μόνο νομίζω.Και κάπως πιο μεγάλη πάπια νομίζω έχει.Δεν ξέρω αν αλλάζει τπτ εσωτερικά στο πιστόνι
 
Άσχετο.Ειδα ο καλκ έφερε και την Α300 ultima
Ωραίο όπλο, μια Α300 με στοιχεία της Α400. Έχει καλά χαρακτηριστικά αλλά πολλοί που την αγόρασαν διαμαρτυρήθηκαν για θέματα με την σκανδάλη (στην Αμερικάνικη αγορά κυρίως). Είχανε φύγει αρκετές σκανδαλοθήκες πίσω στην Beretta για αντικατάσταση-επισκευή. Δεν ξέρω αν λύθηκε το πρόβλημα.
 
Ανακύκλωση τίποτα παραπάνω ότι κανη και η μπενελι.....
Ακόμα στης κάννες έχεις μείνει? Τα φρένου τα τσοκ τα ξέρεις? Την ιδιογομοση την ξέρεις? Τα καινούργια φυσίγγια που συνέχεια εξελίσσονται και βαράς όπου θέλεις τα ξέρεις? Μην μένετε με τα παλιά μυαλια! Εδώ κάθε μέρα άλλαζες φυσίγγια, που είναι η βλητική υπέροχη εσένα? Καταρχήν αυτή βγήκε Αμερική για να χτυπήσει τα τουρκακια και είναι πρώτη σε πωλήσεις και τα τουρκακια τα γλενταει τώρα,το ότι την έφεραν και εδώ μόνο καλό κάνει.
 
Ωραίο όπλο, μια Α300 με στοιχεία της Α400. Έχει καλά χαρακτηριστικά αλλά πολλοί που την αγόρασαν διαμαρτυρήθηκαν για θέματα με την σκανδάλη (στην Αμερικάνικη αγορά κυρίως). Είχανε φύγει αρκετές σκανδαλοθήκες πίσω στην Beretta για αντικατάσταση-επισκευή. Δεν ξέρω αν λύθηκε το πρόβλημα.
Μόνο στην Αμερική ήταν και λύθηκε στο εργοστάσιο της.
 
Τα oπλα τρυπaνε περισσoτερο στα τρyπια μυαλα.

Κατσε και διαβασε τα post μου και θα καταλάβεις αν έχω τρύπιο μυαλό.Για πλάκα ανέφερα τον κατάλογο επειδή ανέφερε ο ηλιας ότι έχει συμβατικό αυλό κτλ.
Με 3 post στο forum έχεις επιθετικό marketing.
 
Και αλλο ενα για τρυπηματα ...


Δεν διαφωνούμε , η πλειοψηφία τουλάχιστον, αλλά θα μας εξηγήσεις γιατί η σειρά Α400 είναι τα χειρότερα όπλα της Beretta όπως προείπες?
Σκεψου ενα αλλο beretta που να ειναι χειροτερο απο την α400.
Θα δυσκολευτεις να βρεις.
Αρα ?
Επισης ρωτα ανθρωπους σχετικους και θα μαθεις τι προβληματα βγαζουν.
 
Ακόμα στης κάννες έχεις μείνει? Τα φρένου τα τσοκ τα ξέρεις? Την ιδιογομοση την ξέρεις? Τα καινούργια φυσίγγια που συνέχεια εξελίσσονται και βαράς όπου θέλεις τα ξέρεις? Μην μένετε με τα παλιά μυαλια! Εδώ κάθε μέρα άλλαζες φυσίγγια, που είναι η βλητική υπέροχη εσένα? Καταρχήν αυτή βγήκε Αμερική για να χτυπήσει τα τουρκακια και είναι πρώτη σε πωλήσεις και τα τουρκακια τα γλενταει τώρα,το ότι την έφεραν και εδώ μόνο καλό κάνει.
Οκ ένταξη είναι οπλαρα
 
Κατσε και διαβασε τα post μου και θα καταλάβεις αν έχω τρύπιο μυαλό.Για πλάκα ανέφερα τον κατάλογο επειδή ανέφερε ο ηλιας ότι έχει συμβατικό αυλό κτλ.
Με 3 post στο forum έχεις επιθετικό marketing.
Δεν αναφερθηκα σε εσενα ουτε που διαβασα τι εγραψες
 
Υπάρχουν εδώ μέσα κάτοχοι που μπορούν να καταθέσουν απόψεις.Το σχετικός με όπλα εννοείς οπλουργο.Ποιος είναι ο σχετικός δηλαδή?
Το thread το άνοιξε ο φίλος Διονύσης για να του πουν κάτοχοι για θέματα που έχουν βγάλει τα όπλα που έχει επιλέξει.Ας ρωτήσει οπλουργο τότε.
Αν είχες την Α400 και σε έσκισε σε εμπλοκές κατέθεσε την άποψη σου ξεκάθαρα και όχι μπαίνω κάπου και γράφω είναι το χειρότερο όπλο της beretta κτλ.
 
Back
Top