Browning B 2000

Καλή χρονιά με υγεία.
Χθες, είχα την " ιδέα" να κάνω την καραμπίνα του πατέρα μου ( έμεινε σε εμένα, και έχω να την κυνηγήσω καμία 28... Χρόνια.big smile. την συντηρώ όμως ανελειπως) από 3 σφαιρη σε 5 σφαιρη, να ριξω την Πρωτοχρονια....
Δεν.. τα κατάφερα.sarcastic..sarcastic. ( Τι θέλω εγώ με τους...νεροσωληνες.big smile.) να την κάνω..
Διάβασα σε site ότι βγάζοντας την σκανδάλη ( αφού βγάλω το ..περίπλοκο σε κομμάτια πιστόνι, και βγάζοντας τον πείρο που συγκρατεί το ελατήριο) και βάζοντας 2 άδεια φυσσιγια στην αποθήκη, βγαίνει μια τάπα πλαστική από τον σωλήνα της .
Στο site που διάβαζα έλεγε ότι αφαιρώ το τελευταίο μπρούτζινο εξάρτημα του ελατηρίου..
Δεν νομίζω να είναι αυτό για να γίνει 5 σφαιρη..
Νομίζω ότι είναι το καμάτι πλαστικού ( μειωτηρας?) Στην αρχή του ελατηρίου...
Επίσης, δεν ανέφερε εάν πρέπει να ξαναβάλω τον πείρο που συγκρατεί το ελατήριο..
Και έτσι την άφησα... διαλυμένη.sarcastic.
Καμία ιδέα τι να κάνω?.hair.
Στις φωτό φενεται η τρύπα που μπαίνει ο πιρος στην αποθήκη, και το ελατήριο με τον πλαστικό μειωτηρα. Και το πίσω μπρούτζινο μέρος που διάβαζα ότι πρέπει να αφαιρεθεί
https://www.answers.com/Q/How_do_you_get_the_plug_out_of_a_browning_2000_shotgun
.
 

Attachments

  • IMG_20220101_131107.jpg
    IMG_20220101_131107.jpg
    224,7 KB · Προβολές: 29
  • IMG_20220101_103006.jpg
    IMG_20220101_103006.jpg
    298,2 KB · Προβολές: 30
Αυριο θα πειταματιστω. βαζοντας το ελατηριο, και το μπρουτζινο τελειωμα, χωρις τον πιρο, και τον πλαστικο μειωτηρα..
Αλλά και το πιστόνι είναι πολύ μπελαλιδικο να μπει ο τετράγωνος πιρος..IMG_20220101_154145.jpg
 
Όταν καταλάβεις τον τρόπο είναι πανευκολο το λύσε δέσε απλά όταν βάλεις το πιστολάκι και τον τετράγωνο Πίρο το τελευταίο μπρούτζινο ποτηράκι μπαίνει με το κούφωμα προς τα πάνω όχι αλλιώς γιατί θα χεις εμπλοκές γαμω τα όπλα η συγκεκριμένη είναι από αυτές που κρύβει φυσίγγι βάζοντας το στα πλάγια να το βλέπεις χωριά το ταχυγεμισμα μπαίνουν γρηγορότερα τα φυσίγγια από κει αν εξοικειωθείς.
 
Back
Top