BRAIN Chokes

Status
Not open for further replies.
Από όλα όσα είπα εσύ σε αυτό κατέληξες; Δηλαδή το να γίνει "ξεκατινέ" ένα thread και απλά να λέμε πως δεν τρέχει τίποτα, φιλτράρετε, είναι η σωστή λύση; Μπλαζέ άποψη.
Δεν ενοχλεί η ημιμάθεια, ενοχλεί το ντε και καλά "κάντε πάντα εσείς, εγώ τι σας λέω" καθώς και η αγνώστου αιτιολογίας συμπλεγματική αρνητική συμπεριφορά.
Εγώ θέλω να είμαι σε ένα forum - βήμα επαφής με τα μέλη που ενδιαφέρονται να μάθουν για τα BRAIN αλλά και να τα κρίνουν και να τα σχολιάσουν, όμως χωρίς προσπάθεια "κατάληψης" του, όχι για αυτοπροβολή ή συναφή ελατήρια και πάνω από όλα καλοπροαίρετα. Αν αυτά δεν ισχύουν, τότε απλά το forum αυτό δεν είναι για μένα. Και εγώ δεν συνηθίζω να τρώω ότι και αν μου σερβίρουν και ασφαλώς αν θέλω θα μείνω και μόνο τότε.

.Στο παρελθόν, οι διαχειριστές του forum ζητήσανε συγγνώμη γιατί δεν επενέβησαν εγκαίρως για να φρενάρουν ανάλογο ξεπεσμό. Αυτή τη φορά;;;

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
Καθόλου μπλαζε δεν θεωρώ την τοποθέτησή μου Κ Σωτηρόπουλε ,ρεαλιστική την θεωρώ ώστε να μην υπάρχουν εντάσεις αυτό βέβαια δεν αναιρεί το δικαίωμα σας να την θεωρείται μπλαζε .
 
Eγω ντρεπομαι για λογαριασμο ολων αυτων .....που γραφουν και λενε...οτι παραποιησα αποτελεσματα
ή και φυσιγγια !!!!
Και σας ρωτω......ποιος ο λογος να κανω κατι τετοιο ??? Τι οφελος ειχα ???
Βρειτε μου ΕΝΑΝ λογο...για να κανω κατι τετοιο!!!
Μαλλον εξ ιδιων κρινετε τα αλλοτρια.....αλλα σας πληροφορω οτι δεν ειμαι σαν τα μουτρα σας!!!!!
Μου θυμησατε τους κυνηγους....που οταν δεν πεφτει το θηραμα παντα το φυσιγγιο φταιει!!
Τι αλλο να πω....ΑΠΛΑ.......ντρεπομαι για λογαριασμο σας....!!!!
 
Χωρίς να θέλω να πάρω θέση και να έχω εικόνα οι διαχειριστές δεν είναι δημοσιογράφοι να διαχειριστουν Debate εδώ ο καθένας νομίζω λέει την γνώμη χωρίς λογοκρισία.

Δεν το νομίζω, όλοι έχουν μερίδιο ευθύνης.
Επισης να συμπληρώσω οτι αλλο debate και "λεω την γνωμη μου" και αλλο αν ισχυει οτι υπαρχει παραποίηση του αποτελέσματος με λιγοτερα σκαγια....
Εγω εκει κολλησα, γιατι αυτο τα ακυρωνει ολα και απάντηση (με τεκμηριωση) δε βλεπω να παιρνω ..
 
Επισης να συμπληρώσω οτι αλλο debate και "λεω την γνωμη μου" και αλλο αν ισχυει οτι υπαρχει παραποίηση του αποτελέσματος με λιγοτερα σκαγια....
Εγω εκει κολλησα, γιατι αυτο τα ακυρωνει ολα και απάντηση (με τεκμηριωση) δε βλεπω να παιρνω ..
Οκ διόρθωση Στέφανε αντίθετες απόψεις.
 
Κ.Σωτηρόπουλε τα τσοκ κατασκευάζονται μόνο έσω-εξω ή μπορούν να κατασκευαστούν και μόνο εσωτερικά ώστε να μειωθεί και το βάρος τους; Σας ευχαριστώ.
Όχι Μανώλη. Χρειάζομαι ένα ελάχιστο συνολικό μήκος για να διαμορφώσω το choke-in-choke εσωτερικό προφίλ έτσι που να αποδίδει πλήρως.
Θα μπορούσα να το κάνω αλλά δεν θα έπαιρνες το 100% των δυνατοτήτων αυτής της εφεύρεσης.
Για μείωση βάρους θα πρέπει να πας στη λύση του Τιτανίου. όμως, αν μιλάμε για ανοιχτό τσοκάρισμα πχ BELL ή CR ή MR, η διαφορά με το ατσάλι θα είναι πολύ μικρή, 5 - 20 γραμμάρια.

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Κύριε Χρήστο σκοπεύεται να φτιάξετε τσοκ για το διαμέτρημα 20;
'Όχι Γιώργο και αυτό επειδή δεν υπάρχει ακόμα το κατάλληλο tooling. Τα εργαλεία εσωτερικής τόρνευσης που διατίθενται προς το παρόν με την κατάλληλη και απαραίτητη τεχνολογία, δεν χωράνε στην οπή έναρξης τόρνευσης 20 cal. Είμαι σε αναμονή παραγωγής των εργαλείων αυτών σε μικρότερη διάμετρο. Μέχρι τότε....

Χρίστος Σωτηρόπουλος
BRAIN Chokes
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top