Blaser Team

Blaser, μαλλινοταπα κ φασσες... :)

Θα βγω λίγο εκτός θέματος και ζήτω συγνωμη, το βιντεάκι αυτο ανατρέπει πολλές θεωρίες, η diana βύσμα ημιδιασπορας, σε όπλα με διευρυμενους αυλους αν δεν υπάρχει πλαστικό obturator αλλοιώνεται η τουφεκιά .
 
Στα κυνήγια φάσσας στην Αγγλία με ομοιώματα δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από ντιάνα ή υπερσυγκεντρωτικά φυσίγγια ισχυρών γομώσεων. Όλα τα πουλιά τα τουφεκάνε μάξιμουμ 35 μέτρα επί το πλείστον, οπότε η ντιάνα είναι μια χαρά και τα 34 γρ νο 5 υπερβολή.
 
Κρίμα γιατί κυριε Γιάννη?.sarcastic.
Παιρνουν υπεροχα οπλα και τα κανουν....να μην πω τι!
Βάζουν απανω την Αρτα και τα Γιαννενα!
Οπλα που ειναι πανεμορφα απο μονα τους,μεσα απο την απλοτητα τους...
Προσωπικη αποψη ,παντα!:)
 
Παιρνουν υπεροχα οπλα και τα κανουν....να μην πω τι!
Βάζουν απανω την Αρτα και τα Γιαννενα!
Οπλα που ειναι πανεμορφα απο μονα τους,μεσα απο την απλοτητα τους...
Προσωπικη αποψη ,παντα!:)
Την ίδια άποψη έχω κι εγώ Γιάννη ... Καρακιτσαριό !!! Παράδειγμα το F3 και το F16, που τα έχω δει και από κοντά ... Πολύ όμορφα όπως έρχονται εδώ με την λιτή, εντελώς ασκάλιστη βάση ... Τι τους λείπει;;; ;)
 
Στα κυνήγια φάσσας στην Αγγλία με ομοιώματα δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από ντιάνα ή υπερσυγκεντρωτικά φυσίγγια ισχυρών γομώσεων. Όλα τα πουλιά τα τουφεκάνε μάξιμουμ 35 μέτρα επί το πλείστον, οπότε η ντιάνα είναι μια χαρά και τα 34 γρ νο 5 υπερβολή.

To αγγλικο πενταρι ειναι 2.8 χιλ, πολυ κοντα στη διαμετρο του ελληνικου εξαριου
 
Παιρνουν υπεροχα οπλα και τα κανουν....να μην πω τι!
Βάζουν απανω την Αρτα και τα Γιαννενα!
Οπλα που ειναι πανεμορφα απο μονα τους,μεσα απο την απλοτητα τους...
Προσωπικη αποψη ,παντα!:)

Μετά απο τέτοια σκαλίσματα θα πρέπει να αρχίζεις να τα κρίνεις και σαν έργα τέχνης...
Σίγουρα χάνουν κάτι απο το dna τους σαν όπλα...αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι σειρά ''custom'' ...
Και ''custom'' και απλότητα δεν πάνε μαζί...
 
Μετά απο τέτοια σκαλίσματα θα πρέπει να αρχίζεις να τα κρίνεις και σαν έργα τέχνης...
Σίγουρα χάνουν κάτι απο το dna τους σαν όπλα...αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι σειρά ''custom'' ...
Και ''custom'' και απλότητα δεν πάνε μαζί...
Τέτοια όπλα οι εταιρίες τα βγάζουν για εκθέσεις απλά για να δείξουν μέχρι που μπορούν να φτάσουν οι ικανότητες τους...

Από την άλλη custom κυνηγετικό δεν σημαίνει επ ουδενί "βαρυφορτωμενο" όπλο βιτρίνας...
Μπορεί να είναι ασκάλιστο τελείως... αλλά με τέλειες λειάνσεις και εφαρμογές (κάτι που λείπει πλέον από τα όπλα που πλέον γίνεται συναρμολόγηση των απάρτιων μερών και όχι εφαρμογή) και πάνω από όλα "κουστούμι" στα μέτρα και χουγια του πελάτη
 
Μετά απο τέτοια σκαλίσματα θα πρέπει να αρχίζεις να τα κρίνεις και σαν έργα τέχνης...
Σίγουρα χάνουν κάτι απο το dna τους σαν όπλα...αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι σειρά ''custom'' ...
Και ''custom'' και απλότητα δεν πάνε μαζί...
Στελιο η δουλεια ειναι αναμφίβολα κορυφαια!!!
Δεν συζητιεται αυτο!!
Στο θεμα του custom,να μου επιτρεψεις να διαφωνησω....
Εκει κανεις ΟΤΙ γουσταρεις κι αγαπας!!:)
Εσυ πληρωνεις....;)
 
το απλό ωραίο τό στολισμένο ωραιότατο αν μπορούσα ποτέ να αποκτήσω ένα τέτοιο όπλο σίγουρα θα καμάρωνα για την εργασία που θα είχε πάνω του και δεν νομίζω να πεί κάποιος το αντίθετο αν έχει στα χέρια του τα χέρια κορυφαίων μαστόρων :)
 
Ακριβώς για το θέμα της "καλιτεχνικής" δουλειάς που έχει γίνει πάνω στα όπλα γίνεται η αναφορά...
Το γούστο είναι υποκειμενικό έτσι και αλλιώς.
Όσον αφορά για το θέμα των τέλειων εφαρμογών και λειάνσεων.. Η Blaser δεν περιμένει την custom σειρά τής...
Αυτά είναι παραγγελίες πελατων με βάση το γούστο τους....και φυσικά την τσέπη τους....sarcastic.
 
Back
Top