Beretta Team

Αυτη την τουφεκια την ανεβασες για δουμε αυτο που λενε οτι τα παει ''μπαλα'' ??
Χωρις να θελω να μειωσω την τουφεκια του Αρη....πολυ ωραια τουφεκια αλλα με ενα 55% συγκεντρωση.
Ξερεις τι σημαινει μπαλα ???
Αυτο το 90 - 95% που εβγαλε ο κουζουλος στα 50 μετρα....!!!!
Δεν μου αρεσουν η αντιπαράθεσης ούτε προκειτε να εμπλακο ποτέ… πηστευε ότι γουσταρης…
 
Δεν μου αρεσουν η αντιπαράθεσης ούτε προκειτε να εμπλακο ποτέ… πηστευε ότι γουσταρης…

Δεν το ειπα για αντιπαραθεση...καθε αλλο....Απλα ειπα οτι αυτη τουφεκια δεν θεωρειται ''μπαλα''...
Αλλωστε δεν εκρινα ουτε τον Αρη...για ποιον λογο αλλωστε...Το φυσιγγιο και το αποτελεσμα εκρινα..
και αυτο που ειδα οσο ωραιο και εναι ...δεν ειναι τουφεκια ''μπαλα''....απλα πραγματα Ηλια !!!

ΥΓ. Εχω δει ( δικες του αριστες ) τουφεκιες του Αρη....και ξερω πολυ καλα ποιος ειναι !!!
 
Δεν το ειπα για αντιπαραθεση...καθε αλλο....Απλα ειπα οτι αυτη τουφεκια δεν θεωρειται ''μπαλα''...
Αλλωστε δεν εκρινα ουτε τον Αρη...για ποιον λογο αλλωστε...Το φυσιγγιο και το αποτελεσμα εκρινα..
και αυτο που ειδα οσο ωραιο και εναι ...δεν ειναι τουφεκια ''μπαλα''....απλα πραγματα Ηλια !!!

ΥΓ. Εχω δει ( δικες του αριστες ) τουφεκιες του Αρη....και ξερω πολυ καλα ποιος ειναι !!!
Νικο μηλαμε για 50 μέτρα με ένα απλό φυσηγγι 31 γρ εμπορικό( gm3 1,60*31 jiovanni24 με 688 καψουλι)….εγώ οπλο που μπορι να βγάλει αυτή την κατανομή στα 50 μέτρα με εμπορικό φυσηγγι δεν έχω δει … δεν μίλησα για μπάλα ντουφέκια
 
... κάτσε να υπάρχει το μοντέλο πρώτα και να μην το έχουν εφεύρει γι' αυτό δεν μπορούμε να βρούμε τουφεκιά πουθενά ...
Ξέρεις τι είναι τούτοι δω ; 🤣
Βασίλη το έχω το όπλο.....πες μου πως θέλεις να γίνει η δοκιμή....να μας φύγει και αυτή η απορία.
 
Νικο μηλαμε για 50 μέτρα με ένα απλό φυσηγγι 31 γρ εμπορικό( gm3 1,60*31 jiovanni24 με 688 καψουλι)….εγώ οπλο που μπορι να βγάλει αυτή την κατανομή στα 50 μέτρα με εμπορικό φυσηγγι δεν έχω δει … δεν μίλησα για μπάλα ντουφέκια
Ρίξε με μπενελι που θα έχει 30% συγκέντρωση σε αυτά τα μέτρα και αν
 
Μόνο η οπτιμα μπορι Γιάννη με εμπορικό φυσηγγι έτσι πηστευω… καμία άλλη κάνη
Θα σου πω όταν αρχίσω να επισκέπτομαι το σκοπευτήριο για δοκιμές με την guerini kaliston που πήρα αλλά στο σχιστό δεν έχεις τόσα μέτρα περιθώριο έτσι αναλυτικά θα την ξεσκονισω στο χωριό όταν πάω και έχω και αρκετά διαφορετικά φυσίγγια ψιλά χοντρά έτσι θα έχω ωραία εικόνα.Για πρώτη άποψη που αν δεν την ντουφεκισω στη πράξη δε καταλήγω σε συμπέρασμα ας δείχνει ότι θέλει ο πίνακας.
 
Last edited:
Νικο μηλαμε για 50 μέτρα με ένα απλό φυσηγγι 31 γρ εμπορικό( gm3 1,60*31 jiovanni24 με 688 καψουλι)….εγώ οπλο που μπορι να βγάλει αυτή την κατανομή στα 50 μέτρα με εμπορικό φυσηγγι δεν έχω δει … δεν μίλησα για μπάλα ντουφέκια
Αλήθεια Τώρα! Δεν έχεις ρίξει ποτέ σε πίνακα με 10αρια?( και στα 60 μέτρα πάλι θα άφηναν αποτύπωση στον πίνακα τα σκάγια)
 
Θα σου πω όταν αρχίσω να επισκέπτομαι το σκοπευτήριο για δοκιμές με την guerini kaliston που πήρα αλλά στο σχιστό δεν έχεις τόσα μέτρα περιθώριο έτσι αναλυτικά θα την ξεσκονισω στο χωριό όταν πάω και έχω και αρκετά διαφορετικά φυσίγγια ψιλά χοντρά έτσι θα έχω ωραία εικόνα.
Πήγαινε Ασπρόπυργο.
 
Νικο μηλαμε για 50 μέτρα με ένα απλό φυσηγγι 31 γρ εμπορικό( gm3 1,60*31 jiovanni24 με 688 καψουλι)….εγώ οπλο που μπορι να βγάλει αυτή την κατανομή στα 50 μέτρα με εμπορικό φυσηγγι δεν έχω δει … δεν μίλησα για μπάλα ντουφέκια

ΟΚ...Μην εισαι απολυτος ομως....Εγω τουλαχιστον δεν εχω δοκιμασει...και δεν ξερω εαν εχει δοκιμασει
και καποιος αλλος με αλλο οπλο ωστε να εχουμε διαφορετικες εικονες και να συγκρινουμε.
Δεν ειπα οτι ειναι ασχημη τουφεκια....απλα δεν εχουμε αλλες δοκιμες ωστε να κανουμε συγκριση οπλων..
Αν και εγω πιστευω οτι ολα σχεδον ιδια ειναι...
Για μενα το φυσιγγιο κανει την διαφορα .

ΥΓ. Εχω ανεβασει φωτο στο θεμα Μπενελι 3 τουφεκιες στα 35 μετρα με 3* αστρα μαμα τσοκ και το
ποσοστο συγκεντρωσης ειναι 89,5% μεχρι 91,5%....δλδ εσυ τι πιστευεις...μια μπενελι με φουλ τσοκ δεν
θα βγαλει την ιδια τουφεκια με αυτην του Αρη ??
Να ξερεις Μπερετακιας ειμαι και εγω...απλα δεν εχω εμμονες με τα οπλα...
Εδω ο ''σιδεριάς'' το ΒΟΙΤΟ....βγαζει κατι τουφεκιες αστροπελεκια...η Μπενελι δεν θα βγαλει ??? :)
 
ΟΚ...Μην εισαι απολυτος ομως....Εγω τουλαχιστον δεν εχω δοκιμασει...και δεν ξερω εαν εχει δοκιμασει
και καποιος αλλος με αλλο οπλο ωστε να εχουμε διαφορετικες εικονες και να συγκρινουμε.
Δεν ειπα οτι ειναι ασχημη τουφεκια....απλα δεν εχουμε αλλες δοκιμες ωστε να κανουμε συγκριση οπλων..
Αν και εγω πιστευω οτι ολα σχεδον ιδια ειναι...
Για μενα το φυσιγγιο κανει την διαφορα .

ΥΓ. Εχω ανεβασει φωτο στο θεμα Μπενελι 3 τουφεκιες στα 35 μετρα με 3* αστρα μαμα τσοκ και το
ποσοστο συγκεντρωσης ειναι 89,5% μεχρι 91,5%....δλδ εσυ τι πιστευεις...μια μπενελι με φουλ τσοκ δεν
θα βγαλει την ιδια τουφεκια με αυτην του Αρη ??
Να ξερεις Μπερετακιας ειμαι και εγω...απλα δεν εχω εμμονες με τα οπλα...
Εδω ο ''σιδεριάς'' το ΒΟΙΤΟ....βγαζει κατι τουφεκιες αστροπελεκια...η Μπενελι δεν θα βγαλει ??? :)
Νίκο με φυσίγγι εμπορικο είναι σχεδόν αδύνατο μπενελι να φτάσει τέτοια ποσοστά στα 50 μέτρα και αν την πειράξεις πολύ θα τα φτάσει και παραπάνω αλλά θα χρειαστεί περισσότερα γρ
 
Και ειδικά η deluxe Γιάννη. Φανταστικό όπλο.
Μου θυμίζεις όταν πρωτοβγήκε οπλουργος την πήρε και ήταν το βασικό του ντουφέκι σε όλα και μου λέει πάρε τη vitoria είναι μια καλύτερη μπενελι από την μπενελι και πολύ φθηνότερη και αποδείχθηκε ότι είχε απόλυτο δίκιο
 
Νίκο με φυσίγγι εμπορικο είναι σχεδόν αδύνατο μπενελι να φτάσει τέτοια ποσοστά στα 50 μέτρα και αν την πειράξεις πολύ θα τα φτάσει και παραπάνω αλλά θα χρειαστεί περισσότερα γρ
Για βαλτης και το Muller UFO που έχει πάνω και 10αρια να το δούμε και καλοκαιράκι.
 
Νίκο με φυσίγγι εμπορικο είναι σχεδόν αδύνατο μπενελι να φτάσει τέτοια ποσοστά στα 50 μέτρα και αν την πειράξεις πολύ θα τα φτάσει και παραπάνω αλλά θα χρειαστεί περισσότερα γρ

Μπορει να εχεις δικιο....Δεν εχω δοκιμασει...Αλλα την πρωτη ευκαιρια θα πω του φιλου που μου ειχε
δωσει την μπενελι να την φερει να δοκιμασω....
Μεχρι τοτε μπορει να ριξω με το ΒΟΙΤΟ...αλλα δεν εχω εμποριου...
 
ΟΚ...Μην εισαι απολυτος ομως....Εγω τουλαχιστον δεν εχω δοκιμασει...και δεν ξερω εαν εχει δοκιμασει
και καποιος αλλος με αλλο οπλο ωστε να εχουμε διαφορετικες εικονες και να συγκρινουμε.
Δεν ειπα οτι ειναι ασχημη τουφεκια....απλα δεν εχουμε αλλες δοκιμες ωστε να κανουμε συγκριση οπλων..
Αν και εγω πιστευω οτι ολα σχεδον ιδια ειναι...
Για μενα το φυσιγγιο κανει την διαφορα .

ΥΓ. Εχω ανεβασει φωτο στο θεμα Μπενελι 3 τουφεκιες στα 35 μετρα με 3* αστρα μαμα τσοκ και το
ποσοστο συγκεντρωσης ειναι 89,5% μεχρι 91,5%....δλδ εσυ τι πιστευεις...μια μπενελι με φουλ τσοκ δεν
θα βγαλει την ιδια τουφεκια με αυτην του Αρη ??
Να ξερεις Μπερετακιας ειμαι και εγω...απλα δεν εχω εμμονες με τα οπλα...
Εδω ο ''σιδεριάς'' το ΒΟΙΤΟ....βγαζει κατι τουφεκιες αστροπελεκια...η Μπενελι δεν θα βγαλει ??? :)
Μακαρη να υπάρχουν και αλλά οπλα που μπορούν να βγαλουν αυτές της κατανομές σε αυτά τα μέτρα με εμπορικο.. αυτό είναι καλό για έμας.. εγώ μπερετακιας δεν ειμαι και ας έχω δυο ειμαι μπραουνακιας!!!!!!……
 
Back
Top