Beretta Team

Καλησπέρα! Φίλος αγόρασε την Α 400 EXTREMA PLUS, και έχει το εξής πρόβλημα!. Η κάνη με δεμένο το όπλο, κουνιέται μερικά χιλιοστά από την βάση (δεξιά, αριστερά) και σε επικοινωνία με την μπερέτα του είπαν ότι είναι φυσιολογικό!. Γνωρίζει κάποιος κάτι επ αυτού?
Καλησπερα το ιδιο θεμα υπηρχε και με την πρωτη A400 xtreme,φταιει το b lock που εχει το οπλο,η βιδα ουσιαστικα που ειναι μισης στροφης και οχι με πασο.
Αν βαλει προεκταση αποθηκης στο οπλο,η οποια κουμπωνει με πασο,θα σταματησει αυτη η ελαχιστη περιστροφη της καννης.
 
Καλησπερα το ιδιο θεμα υπηρχε και με την πρωτη A400 xtreme,φταιει το b lock που εχει το οπλο,η βιδα ουσιαστικα που ειναι μισης στροφης και οχι με πασο.
Αν βαλει προεκταση αποθηκης στο οπλο,η οποια κουμπωνει με πασο,θα σταματησει αυτη η ελαχιστη περιστροφη της καννης.
Και με τον σύνδεσμο προέκτασης - κάνης σίγουρα θα δέσει καλύτερα.
 
Καλησπέρα! Φίλος αγόρασε την Α 400 EXTREMA PLUS, και έχει το εξής πρόβλημα!. Η κάνη με δεμένο το όπλο, κουνιέται μερικά χιλιοστά από την βάση (δεξιά, αριστερά) και σε επικοινωνία με την μπερέτα του είπαν ότι είναι φυσιολογικό!. Γνωρίζει κάποιος κάτι επ αυτού?
Δεν νομίζω να είναι φυσιολογικό να κουνιέται η κάννη μερικά χιλιοστα πέρα δωθε.
Αν ήταν ελατηρίου οκ.
Να την πάει πίσω χωρίς δεύτερη σκέψη.
 
Δεν νομίζω να είναι φυσιολογικό να κουνιέται η κάννη μερικά χιλιοστα πέρα δωθε.
Αν ήταν ελατηρίου οκ.
Να την πάει πίσω χωρίς δεύτερη σκέψη.
Συμφωνώ και εγώ να την πάει πίσω, γιατί άμα ρίξει και 1 κιβώτιο φυσιγγια σίγουρα θα μεγαλώσει ο τζόγος.
Παντως το έχουμε δει και σε άλλα όπλα, γνωστών εταιριών με φανατικούς υποστηρικτές!!
 
Καλησπέρα! Φίλος αγόρασε την Α 400 EXTREMA PLUS, και έχει το εξής πρόβλημα!. Η κάνη με δεμένο το όπλο, κουνιέται μερικά χιλιοστά από την βάση (δεξιά, αριστερά) και σε επικοινωνία με την μπερέτα του είπαν ότι είναι φυσιολογικό!. Γνωρίζει κάποιος κάτι επ αυτού?
Χιλιοστά ???????????????? o_O
Δεν είναι φυσιολογικό.
 
Καλησπέρα! Φίλος αγόρασε την Α 400 EXTREMA PLUS, και έχει το εξής πρόβλημα!. Η κάνη με δεμένο το όπλο, κουνιέται μερικά χιλιοστά από την βάση (δεξιά, αριστερά) και σε επικοινωνία με την μπερέτα του είπαν ότι είναι φυσιολογικό!. Γνωρίζει κάποιος κάτι επ αυτού?
Να πάρει τηλέφωνο και να τους πει ότι κουνάει και θέλει να το δει οπλουργός.
 
Το όπλο το αγόρασε πρίν από δέκα ημέρες και η μπερέτα Ελλάς του είπε ότι της απάντησαν από την Ιταλία ότι είναι φυσιολογικό και δεν θα έχει θέμα! Ε Λ Ε Ο Σ! Πόσο μ@μ@´κες είναι!
Δεν στέλνει και ένα email στην Ιταλία να δούμε τι θα απαντήσει;
Και να ενημερώσει την αντιπροσωπεία πρώτα ότι θα το κάνει
Να δούμε ποιός δουλεύει ποιόν....
 
Δεν στέλνει και ένα email στην Ιταλία να δούμε τι θα απαντήσει;
Και να ενημερώσει την αντιπροσωπεία πρώτα ότι θα το κάνει
Να δούμε ποιός δουλεύει ποιόν....
Κουφαλίτσα ... μέσα στο μυαλό μου είσαι πάντα ... 😍
:cool:
 
Δεν στέλνει και ένα email στην Ιταλία να δούμε τι θα απαντήσει;
Και να ενημερώσει την αντιπροσωπεία πρώτα ότι θα το κάνει
Να δούμε ποιός δουλεύει ποιόν....
Να μαντέψω τι θα γίνει; Η μαμά θα τον στείλει στην εδώ αντιπροσωπεία κ αυτή με τη σειρά της σε οπλουργό Ασπρόπυργο μεριά κ αυτός με τη σειρά του θα τα βρει όλα οκ, όπως είχε πει κ η αντιπροσωπεία αρχικά.
Γνώμη μου το τουφεκι πίσω στο μαγαζί κ ούτε κουβέντα.
Αρκετά με τα διαλογής. Ας ψάξουν αλλού για κορόιδα
 
Να μαντέψω τι θα γίνει; Η μαμά θα τον στείλει στην εδώ αντιπροσωπεία κ αυτή με τη σειρά της σε οπλουργό Ασπρόπυργο μεριά κ αυτός με τη σειρά του θα τα βρει όλα οκ, όπως είχε πει κ η αντιπροσωπεία αρχικά.
Γνώμη μου το τουφεκι πίσω στο μαγαζί κ ούτε κουβέντα.
Αρκετά με τα διαλογής. Ας ψάξουν αλλού για κορόιδα
Εάν όμως γράψει ότι η εδώ αντιπροσωπεία μου είπε ότι σας ρώτησε και της είπατε ότι είναι όλα καλά,και η μαμά beretta απαντήσει ότι κάτι τέτοιο δεν έγινε και ότι η κάννη δεν πρέπει να παίζει ούτε χιλιοστό αλλάζει το πράγμα
Γι'αυτό έγραψα ποιός κοροϊδεύει ποιόν
Δεν πιστεύω να είναι φυσιολογικό ούτε για όπλο των 600 ευρώ πόσο μάλλον για όπλο άνω των 2000 ευρώ
Εάν είναι τουλάχιστον να το αναφέρουν από την αρχή να το ξέρουν οι υποψήφιοι αγοραστές
Όπως έγραψες το όπλο πίσω
 
Να μαντέψω τι θα γίνει; Η μαμά θα τον στείλει στην εδώ αντιπροσωπεία κ αυτή με τη σειρά της σε οπλουργό Ασπρόπυργο μεριά κ αυτός με τη σειρά του θα τα βρει όλα οκ, όπως είχε πει κ η αντιπροσωπεία αρχικά.
Γνώμη μου το τουφεκι πίσω στο μαγαζί κ ούτε κουβέντα.
Αρκετά με τα διαλογής. Ας ψάξουν αλλού για κορόιδα
Σωστός. Έτσι έγινε με μένα με ένα verney carron. Ο οπλουργός της εταιρίας τα βρήκε όλα οκ.
Αλλά και στο μαγαζί να πάει η ίδια διαδικασία θα γίνει και κατα πάσα πιθανότητα με ίδιο αποτέλεσμα.
Πρ'επει να έχεις γερά νεύρα και υπομονή άμα στραβώσει το πράγμα να κινηθείς με νομικά μέσα. Τότε θα κοπούν τα τσίσα.
Είναι κοστοβόρο όμως και εκεί ποντάρουν.
Μιά καλή λύση είναι μειλ στην Ιταλία, με αναφορά στην απάντηση που πήρε και κοινοποίηση στην εδώ αντιπροσωπεία.
 
Να μαντέψω τι θα γίνει; Η μαμά θα τον στείλει στην εδώ αντιπροσωπεία κ αυτή με τη σειρά της σε οπλουργό Ασπρόπυργο μεριά κ αυτός με τη σειρά του θα τα βρει όλα οκ, όπως είχε πει κ η αντιπροσωπεία αρχικά.
Γνώμη μου το τουφεκι πίσω στο μαγαζί κ ούτε κουβέντα.
Αρκετά με τα διαλογής. Ας ψάξουν αλλού για κορόιδα
Δεν ασχολείται καθόλου με την αντιπροσωπεία. Πάει κατευθείαν στον Λιακο,του δείχνει το όπλο, δεν αναφέρει καμία συζήτηση που έχει κάνει και ότι του πει,το ζητάει γραπτώς.!!!!!!! Ο Λιάκος είναι μάστορας και καλό παιδί και δεν θα κοροϊδέψει
 
Δεν ασχολείται καθόλου με την αντιπροσωπεία. Πάει κατευθείαν στον Λιακο,του δείχνει το όπλο, δεν αναφέρει καμία συζήτηση που έχει κάνει και ότι του πει,το ζητάει γραπτώς.!!!!!!! Ο Λιάκος είναι μάστορας και καλό παιδί και δεν θα κοροϊδέψει
Εάν ο Λιάκος του γράψει ότι δεν πρέπει να κουνάει το πάει στην αντιπροσωπεία και το αλλάζουν;
Γιατί από ότι κατάλαβα ο Λιάκος είναι ο οπλουργός που συνεργάζεται η αντιπροσωπεία
 
Δεν ασχολείται καθόλου με την αντιπροσωπεία. Πάει κατευθείαν στον Λιακο,του δείχνει το όπλο, δεν αναφέρει καμία συζήτηση που έχει κάνει και ότι του πει,το ζητάει γραπτώς.!!!!!!! Ο Λιάκος είναι μάστορας και καλό παιδί και δεν θα κοροϊδέψει
Εγω πιστεύω ότι 10 οπλουργοι θα το βγάλουν προβληματικό κ αυτός της αντιπροσωπείας θα πει ότι είναι νορμάλ.
 
Εγω πιστεύω ότι 10 οπλουργοι θα το βγάλουν προβληματικό κ αυτός της αντιπροσωπείας θα πει ότι είναι νορμάλ.
Eγω απορώ γιατί δεν τη γύρισε στο κατάστημα την ίδια μέρα και να απαιτήσει άλλο τουφέκι??
 
Στο εστειλα εγω

@manfles
Μανώλη με σχετικά μικρή ή μεγάλη δύναμη ? Είναι χάρχαλο δηλαδή ή χρειάζεται προσπάθεια να το κάνεις ?
Με σφιγμένη την βίδα της αποθήκης ?
Τράβα μια φωτό την ουρά της κάνης από πάνω.

Εντάξει δεν είναι χιλιοστά, είναι όμως ενοχλητικό.
Έχω το ίδιο πρόβλημα με την 1187 από τότε που την πήρα.
 
Last edited:
Ρε παιδιά έναν μικρό τζόγο έχουν σχεδόν όλα. Αν ήταν τόσο σφιχτές οι εφαρμογές για να μπει η κάννη στη βάση (να εφαρμόσει η προεξοχή της ουράς της κάννης στην υποδοχή της βάσης), θα ήθελες σφυρί.
 
Back
Top