Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σ' ευχαριστώ πολύ για την τεκμηριωμένη απάντηση....
Καλή χρονιά!!!
Φιλαράκι συγγνώμη αλλά η ερώτηση είναι άκαιρη και επιπόλαια προσωπικά για μένα,γι αυτό απάντησα έτσι. ΆΛΛΑ η φιλοσοφία του δικανου με της καραμπινας απέχει παρασάγγας εχουν δε γραφεί εκατονταδες Άρθρα απο τα οποια κάποια θα εχουν πεσει στην αντίληψη σου.Για να μην παρεξηγηθώ από τους καραμπινιερους στους οποίους ανήκω και εγώ,αλλά όταν ψάχνει ένα όπλο για καρτέρι και το ένα είναι 76cm με 3 και ένα άστρα εάν δεν είναι αυτό ορισμός του καρτεριου τότε τι είναι?Και παλι συγγνώμη για το ύφος μου δεν θελω να το παρεξηγείς κουβέντα κάνουμε,απόψεις λέμε χωρίς ακρότητες και ειρωνείες τουλάχιστον από μέρους μου.
 
Θα κρατησω αυτο που και εγω αισθανομαι και συμφωνω.Η καρδια λεει Remingtonκαι η λογικη 302.Ομως ειπες ειχες την εδωσες λογω βλαβων η για καποιο αλλο λογο διοτι δεν βλεπω απο τους συναδελφους εδω να ειναι ενθουσιασμενοι και να κατεχουν ακομα ενα τετοιο οπλο.
Μου έκανε κάτι εμπλοκές που λύθηκαν δεν το έδωσα για αυτόν τον λόγο
Λόγω οικονομικής στενότητας τότε την έκανα τράμπα για να πάρω τον σκύλο που έχω τώρα το όπλο ήταν πένα με λίγα φυσίγγια ριγμένα
Απλά έδωσα αυτή γιατί ήταν βαριά και με 76 πόντους καννη και δεν με βόλευε για τα κυνηγια που κάνω πλέον
Αυτή την είχα πάρει κυρίως για τα γουρούνια αλλά τα σταμάτησα και την είχα να κάθεται
 
Μου έκανε κάτι εμπλοκές που λύθηκαν δεν το έδωσα για αυτόν τον λόγο
Λόγω οικονομικής στενότητας τότε την έκανα τράμπα για να πάρω τον σκύλο που έχω τώρα το όπλο ήταν πένα με λίγα φυσίγγια ριγμένα
Απλά έδωσα αυτή γιατί ήταν βαριά και με 76 πόντους καννη και δεν με βόλευε για τα κυνηγια που κάνω πλέον
Αυτή την είχα πάρει κυρίως για τα γουρούνια αλλά τα σταμάτησα και την είχα να κάθεται
Εαν ειχες την ανεση θα ξαναπερνες μια 11-87 με 66cm κανη και τσοκ μετα απο την εμπειρια που ειχες και θα αφηνες την 302 διπλα;Με το θαρρος ερωτω.
 
Όχι για το θέμα της αξιοπιστίας
Μπορεί να υπάρχουν πολλές Remington που δεν έχουν βγάλει ποτέ τίποτα και ας τους έχουν πιεί το αίμα αλλά από αυτά που εγώ έχω δει υπάρχουν πολλές περισσότερες 302 που με αντίστοιχη χρήση δεν έχουν βγάλει ποτέ τίποτα
Εάν είχα την οικονομική δυνατότητα θα ξαναεπαιρνα μια Remington γιατί είναι καψούρα αλλά όχι για να είναι το ένα και μοναδικό όπλο μου ο παράγοντας ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο και όπως και να το κάνουμε μου είχε κάνει φάλτσα
Και την 302 την έχω και κάθεται κυνηγάω με Browning :cool:
 
Το οτι το λενε ολοι εστο κι αν το λυσανε το θεμα εμπλωκων με το οτι η 302 δεν ξερει τι θα πει εμπλοκη δε σου λεει τιποτα...
Απο την αλλη ομως διαβασα και η 302 για σπασμενα κλειστρα την ραβδο του σιδηροδρομου και και κατι ψιλα ακομα επιβεβαιωθηκε και απο φιλο που την ειχε το 1985 σε συζητηση που ειχαμε πριν λγο και την πουλησε αμεσα και δεν ειχε και ιδιαιτερη βλητικη αποδοση.Τι εχεις να πεις ;Μηπως πεσουμε σε περιπτωση;
 
Όχι για το θέμα της αξιοπιστίας
Μπορεί να υπάρχουν πολλές Remington που δεν έχουν βγάλει ποτέ τίποτα και ας τους έχουν πιεί το αίμα αλλά από αυτά που εγώ έχω δει υπάρχουν πολλές περισσότερες 302 που με αντίστοιχη χρήση δεν έχουν βγάλει ποτέ τίποτα
Εάν είχα την οικονομική δυνατότητα θα ξαναεπαιρνα μια Remington γιατί είναι καψούρα αλλά όχι για να είναι το ένα και μοναδικό όπλο μου ο παράγοντας ψυχολογία παίζει μεγάλο ρόλο και όπως και να το κάνουμε μου είχε κάνει φάλτσα
Και την 302 την έχω και κάθεται κυνηγάω με Browning :cool:
Τι γινεται αλλες 11-87 βγαζουν βλαβες αλλες δουλευουν χρονια ρολοι χωρις το παραμικρο.Υπαρχουν Α και Β ποιοτητες οπλων στο μοντελο παραγωγης;Με λιγα λογια για να παρεις μια 11-87 πρεπει να παρεις και την 302 καβατζα σε περιπτωση βλαβης να εχεις ενα σιγουρο οπλο να κυνηγησης;
 
Τι γινεται αλλες 11-87 βγαζουν βλαβες αλλες δουλευουν χρονια ρολοι χωρις το παραμικρο.Υπαρχουν Α και Β ποιοτητες οπλων στο μοντελο παραγωγης;Με λιγα λογια για να παρεις μια 11-87 πρεπει να παρεις και την 302 καβατζα σε περιπτωση βλαβης να εχεις ενα σιγουρο οπλο να κυνηγησης;
Εάν συνεχίσεις να( ρουφάς ) ότι γράφει ο καθένας εδώ μέσα ( και γω μαζι)Στο τέλος θα παλαβωσεις από το τι έτυχε στον καθένα μεμονωμένα τι άκουσε στο καφενείο τι του είπε ο μπάρμπας του που το άκουσε από τον. τάδε, τι είπε ο καταστηματάρχης που ήθελε να πουλήσει.Εαν πας σε εγνωσμενη φίρμα ελαχιστοποιείται η περίπτωση ελαττωματικού προϊόντος αλλά εάν ο προηγούμενος χρήστης το κακοποιουσε το προτέρημα χάνεται.Ο κανόνας αυτός είναι και δεν αλλάζει αλλιώς δίνεις 750 και παίρνεις μια καινούργια μπερετα η μπενελι και ξενοιαζεις από αυτό το άγχος.
 
Φιλαράκι συγγνώμη αλλά η ερώτηση είναι άκαιρη και επιπόλαια προσωπικά για μένα,γι αυτό απάντησα έτσι. ΆΛΛΑ η φιλοσοφία του δικανου με της καραμπινας απέχει παρασάγγας εχουν δε γραφεί εκατονταδες Άρθρα απο τα οποια κάποια θα εχουν πεσει στην αντίληψη σου.Για να μην παρεξηγηθώ από τους καραμπινιερους στους οποίους ανήκω και εγώ,αλλά όταν ψάχνει ένα όπλο για καρτέρι και το ένα είναι 76cm με 3 και ένα άστρα εάν δεν είναι αυτό ορισμός του καρτεριου τότε τι είναι?Και παλι συγγνώμη για το ύφος μου δεν θελω να το παρεξηγείς κουβέντα κάνουμε,απόψεις λέμε χωρίς ακρότητες και ειρωνείες τουλάχιστον από μέρους μου.
Εάν είναι η δική μου ερώτηση επιπόλαια και δεν είναι η δική σου παρέμβαση επιπόλαια,λέγοντας "πως μπροστά σε αυτό αυτά που μου λέτε είναι τριχες" αφήνω να κρινουν οι υπόλοιποι συμφορουμιτες...
 
Last edited:
Εάν είναι η δική μου ερώτηση επιπόλαια και δεν είναι η δική σου παρέμβαση επιπόλαια,λέγοντας "πως αυτό μπροστά σε αυτά που μου λέτε είναι τριχες" αφήνω να κρινουν οι υπόλοιποι συμφορουμιτες...
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΤΡΙΧΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΑ
 
Γκιουλεκας Θεσσαλονίκη δεν έχω που να τα βάλω αλλιώς θα το χτυπαγα για καρτέρι,φαίνεται σε εξαιρετική κατάσταση και για την ποιότητα και αξία του η τιμή είναι πάτωμα
Ειναι βαμμένο αλλά και πάλι είναι φθηνό. Aν κρίνω από την πάπια είναι το mod 3800 (ιδιο με το 325)demi block κάννες..
 
Ειναι βαμμένο αλλά και πάλι είναι φθηνό. Aν κρίνω από την πάπια είναι το mod 3800 (ιδιο με το 325)demi block κάννες..
Και μένα μου έκανε εντύπωση η κατάσταση του,αυτό πρέπει να είναι μοντέλο δεκαετίας 80.Μαλιστα τα ξύλα πρέπει να ήταν κατηγορίας πάνω από 3 ,όπως και να έχει πάντως εάν δεν τζογαρει είναι μανούλα για καρτέρι στα λεφτά του
 
Και μένα μου έκανε εντύπωση η κατάσταση του,αυτό πρέπει να είναι μοντέλο δεκαετίας 80.Μαλιστα τα ξύλα πρέπει να ήταν κατηγορίας πάνω από 3 ,όπως και να έχει πάντως εάν δεν τζογαρει είναι μανούλα για καρτέρι στα λεφτά του
Kαι να τζογάρει..=120Ε (καθαρές κάννες να έχει ΑΝ είναι αχρωμίωτο.
 
Αν έχεις την ευχέρεια πάρτα και τα δύο.Σοβαρά μιλάω .
Μπορεις να μου εξηγησεις το λογο;Ειναι μια καλη επενδυση για το μελλον εχει καποιος δυο ξεχωριστα οπλα για να καλυπτει με τον καλιτερο τροπο ολα τα θηραματα;Σκεπτομαι οτι μπορεις και να καλυπτεσαι και στις πιθανες βλαβες του ενος η του αλλου;
 
Εαν ειχες την ανεση θα ξαναπερνες μια 11-87 με 66cm κανη και τσοκ μετα απο την εμπειρια που ειχες και θα αφηνες την 302 διπλα;Με το θαρρος ερωτω.
Μόνο αυτά τα δύο μοντέλα σε ενδιαφέρουν η θα κοίταζες και κάποιο benelli η Beretta 391 σε κοντινές τιμές,πιο σύγχρονα.
 
Μόνο αυτά τα δύο μοντέλα σε ενδιαφέρουν η θα κοίταζες και κάποιο benelli η Beretta 391 σε κοντινές τιμές,πιο σύγχρονα.
Εχω το ενδιαφερον για αυτα τα δυο και περα απο αυτο ειναι το γεγονος οτι γνωριζω τους χρηστες και μπορω να εχω ενα λογο ελαχιστης εμπιστοσυνης στο λογος τους για τη μεχρι σημερα χρηση των οπλων τους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top