Beretta πλαγιοκανο

Το 425 πρέπει να είναι ,οι τιμές είναι ανάλογες της κατάσταση

Το 425 πρέπει να είναι ,οι τιμές είναι ανάλογες της κατάστασης.
Δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση, το δίνει ένας φίλος ήταν του πατέρα του αλλά δεν ξέρω καθόλου τι τιμές ξεκινούν τα συγκεκριμένα.ξερω σίγουρα ότι έχει ρίξει πολύ λίγα φυσίγγια αλλά δεν είχε καλή συντήρηση,ξερά λάδια κτλ.
 
Βγάλε την πάπια και μετά άνοιξε την πεταλούδα.
Μην το ανοίξεις απ ευθείας, έχει λίγη σκουρια, για να μη ζοριστουν κλειδιά κτλ.
Φίλε Κώστα είναι παλιά λάδια δεν έχει σκουριές καθόλου.ανοιγει κανονικά αλλά οι βελόνες πέφτουν πολύ αργά ένδειξη ότι μέσα θα έχουν γίνει σαν κόλα τα λάδια.(στρατιωτικό λάδι έβαζε)
 
Φίλε Κώστα είναι παλιά λάδια δεν έχει σκουριές καθόλου.ανοιγει κανονικά αλλά οι βελόνες πέφτουν πολύ αργά ένδειξη ότι μέσα θα έχουν γίνει σαν κόλα τα λάδια.(στρατιωτικό λάδι έβαζε)
Στη φώτο οι κάννες δείχνουν οξειδωμενες και θα χρειαστούν βάψιμο (τουλάχιστον 200 ευρώ).
Το όπλο γιατί έχει ανοιχτεί μέσα (φαίνεται από την βίδα μπροστά από την σκάνδαλοθήκη) αφού ερριξε λίγα φυσίγγια;
Φοβάμαι ότι το όπλο έχει σκουριάσει και εσωτερικά.
Εγω θα ήμουνα πολύ επιφυλακτικός για αγορά και θα ζητούσα οπωσδήποτε άνοιγμα και έλεγχο από οπλουργο.
 
Όταν διαβάζω ότι δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια και ήταν πάντα αποθηκευμένο, έχω επιφυλάξεις γιατί όσα έχω δεί είναι τουλάχιστον ρημαδια.Για να μην τα τσουβαλιαζουμε όλα να το δει οπωσδήποτε καλός οπλουργος.
 
Last edited:
Καλημέρα παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς ποιο μεντελο Beretta είναι το συγκεκριμένο και ποια η αξία του?View attachment 74188View attachment 74189View attachment 74190
Δεν είναι σε πολύ καλή κατάσταση, το δίνει ένας φίλος ήταν του πατέρα του αλλά δεν ξέρω καθόλου τι τιμές ξεκινούν τα συγκεκριμένα.ξερω σίγουρα ότι έχει ρίξει πολύ λίγα φυσίγγια αλλά δεν είχε καλή συντήρηση,ξερά λάδια κτλ.
Φίλε Κώστα είναι παλιά λάδια δεν έχει σκουριές καθόλου.ανοιγει κανονικά αλλά οι βελόνες πέφτουν πολύ αργά ένδειξη ότι μέσα θα έχουν γίνει σαν κόλα τα λάδια.(στρατιωτικό λάδι έβαζε)

Για εσένα το θες ή για να του πεις τιμή εκκίνησης ?

Αν το θες για εσένα, τι όπλο έχεις τώρα ? Εγώ πχ δεν θα το έπαιρνα ούτε τζάμπα.
Αν θες τιμή εκκίνησης να το πάει σε έναν οπλουργό να το σενιάρει και να ζητήσει όσα πιστεύει ότι αξίζει.
Η τιμή είναι σχετική.

Όπλα προβληματικά δεν πρέπει να πουλιούνται ή πρέπει να αναφέρονται ΟΛΑ τα προβλήματα και το ιστορικό.
 
Last edited:
Για εσένα το θες ή για να του πεις τιμή εκκίνησης ?

Αν το θες για εσένα, τι όπλο έχεις τώρα ? Εγώ πχ δεν θα το έπαιρνα ούτε τζάμπα.
Αν θες τιμή εκκίνησης να το πάει σε έναν οπλουργό να το σενιάρει και να ζητήσει όσα πιστεύει ότι αξίζει.
Η τιμή είναι σχετική.

Όπλα προβληματικά δεν πρέπει να πουλιούνται ή πρέπει να αναφέρονται ΟΛΑ τα προβλήματα και το ιστορικό.

Για εσένα το θες ή για να του πεις τιμή εκκίνησης ?

Αν το θες για εσένα, τι όπλο έχεις τώρα ? Εγώ πχ δεν θα το έπαιρνα ούτε τζάμπα.
Αν θες τιμή εκκίνησης να το πάει σε έναν οπλουργό να το σενιάρει και να ζητήσει όσα πιστεύει ότι αξίζει.
Η τιμή είναι σχετική.

Όπλα προβληματικά δεν πρέπει να πουλιούνται ή πρέπει να αναφέρονται ΟΛΑ τα προβλήματα και το ιστορικό.
Ναι για μένα το θέλω,έχω δύο benelli μια m2 και μια rafaello crio πιο πολύ με την rafaello κυνηγάω.Το παιδί δεν είναι κυνηγός ο πατέρας του το είχε φέρει από τα καράβια, τώρα που χάθηκε ο πατέρας του πρέπει να το πάρει στο όνομα του και δεν θέλει να το κρατήσει.θα το πάμε να το δει οπλουργος αλλά αρχικά είπα να ρωτήσω την γνώμη σας όπως και την τιμή εκκίνησης.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως παρόλο που μου είπαν πολλοί χωριανοί ότι το συγκεκριμένο δεν είχε κυνηγισει σχεδόν καθόλου και απλά το είχε αποθηκευμένο,το όπλο κρατοντας κλεισμένο έχει τζόγο αριστερά δεξιά.
 
Ναι για μένα το θέλω,έχω δύο benelli μια m2 και μια rafaello crio πιο πολύ με την rafaello κυνηγάω.Το παιδί δεν είναι κυνηγός ο πατέρας του το είχε φέρει από τα καράβια, τώρα που χάθηκε ο πατέρας του πρέπει να το πάρει στο όνομα του και δεν θέλει να το κρατήσει.θα το πάμε να το δει οπλουργος αλλά αρχικά είπα να ρωτήσω την γνώμη σας όπως και την τιμή εκκίνησης.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως παρόλο που μου είπαν πολλοί χωριανοί ότι το συγκεκριμένο δεν είχε κυνηγισει σχεδόν καθόλου και απλά το είχε αποθηκευμένο,το όπλο κρατοντας κλεισμένο έχει τζόγο αριστερά δεξιά.
Νίκο άστο. Μην ασχολείσαι.
 
Ναι για μένα το θέλω,έχω δύο benelli μια m2 και μια rafaello crio πιο πολύ με την rafaello κυνηγάω.Το παιδί δεν είναι κυνηγός ο πατέρας του το είχε φέρει από τα καράβια, τώρα που χάθηκε ο πατέρας του πρέπει να το πάρει στο όνομα του και δεν θέλει να το κρατήσει.θα το πάμε να το δει οπλουργος αλλά αρχικά είπα να ρωτήσω την γνώμη σας όπως και την τιμή εκκίνησης.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως παρόλο που μου είπαν πολλοί χωριανοί ότι το συγκεκριμένο δεν είχε κυνηγισει σχεδόν καθόλου και απλά το είχε αποθηκευμένο,το όπλο κρατοντας κλεισμένο έχει τζόγο αριστερά δεξιά.
Μην ασχολείσαι.
Αν έχει τζόγους Νίκο, το πήρε σίγουρα μεταχειρισμένο και είναι λιωμένο στο φυσίγγι.

Το όπλο αυτό δεν έχει καμία αξία, με την λογική ότι αν θες να το κάνεις όπλο θα πρέπει να δώσεις κάνα 500άρικο+ ...
Οπότε παίρνεις ένα baikal δισκάνδαλο καινούργιο και έχεις το κεφάλι του ήσυχο.
Αν τώρα σκέφτεται ο φίλος σου το χιλιάρικο ο οποιοσδήποτε αγοράζει ένα σοβαρό αυτογεμές.
Να μην πιάσουμε τα ατσάλινα ... έχει σταθερά τσοκ ή εναλλάξιμα ?

Το έχεις τουφεκίσει το όπλο ? Μπορεί να ανοίγει με την τουφεκιά.
Ούτε τζάμπα σου λέω ...
 
Ναι για μένα το θέλω,έχω δύο benelli μια m2 και μια rafaello crio πιο πολύ με την rafaello κυνηγάω.Το παιδί δεν είναι κυνηγός ο πατέρας του το είχε φέρει από τα καράβια, τώρα που χάθηκε ο πατέρας του πρέπει να το πάρει στο όνομα του και δεν θέλει να το κρατήσει.θα το πάμε να το δει οπλουργος αλλά αρχικά είπα να ρωτήσω την γνώμη σας όπως και την τιμή εκκίνησης.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως παρόλο που μου είπαν πολλοί χωριανοί ότι το συγκεκριμένο δεν είχε κυνηγισει σχεδόν καθόλου και απλά το είχε αποθηκευμένο,το όπλο κρατοντας κλεισμένο έχει τζόγο αριστερά δεξιά.
Αυτα τα δυο δεν ''κολλανε''......σε καθε περιπτωση πρεπει να το δει οπλουργος.
 
Μην ασχολείσαι.
Αν έχει τζόγους Νίκο, το πήρε σίγουρα μεταχειρισμένο και είναι λιωμένο στο φυσίγγι.

Το όπλο αυτό δεν έχει καμία αξία, με την λογική ότι αν θες να το κάνεις όπλο θα πρέπει να δώσεις κάνα 500άρικο+ ...
Οπότε παίρνεις ένα baikal δισκάνδαλο καινούργιο και έχεις το κεφάλι του ήσυχο.
Αν τώρα σκέφτεται ο φίλος σου το χιλιάρικο ο οποιοσδήποτε αγοράζει ένα σοβαρό αυτογεμές.
Να μην πιάσουμε τα ατσάλινα ... έχει σταθερά τσοκ ή εναλλάξιμα ?

Το έχεις τουφεκίσει το όπλο ? Μπορεί να ανοίγει με την τουφεκιά.
Ούτε τζάμπα σου λέω ...
Άμα θέλει και ξύλα 1000+
 
Ναι για μένα το θέλω,έχω δύο benelli μια m2 και μια rafaello crio πιο πολύ με την rafaello κυνηγάω.Το παιδί δεν είναι κυνηγός ο πατέρας του το είχε φέρει από τα καράβια, τώρα που χάθηκε ο πατέρας του πρέπει να το πάρει στο όνομα του και δεν θέλει να το κρατήσει.θα το πάμε να το δει οπλουργος αλλά αρχικά είπα να ρωτήσω την γνώμη σας όπως και την τιμή εκκίνησης.Αυτο που μου κάνει εντύπωση είναι πως παρόλο που μου είπαν πολλοί χωριανοί ότι το συγκεκριμένο δεν είχε κυνηγισει σχεδόν καθόλου και απλά το είχε αποθηκευμένο,το όπλο κρατοντας κλεισμένο έχει τζόγο αριστερά δεξιά.
Πήγαινε να το δει κάποιος οπλουργος και έπειτα ανάλογα τι θα πει αποφασίζεις διαγνώσεις από φωτογραφίες και υποθέσεις δεν γίνονται.
 
Back
Top