Benelli Team

Όταν δεν έχουμε τι να κάνουμε βλέπουμε λίγο τηλεόραση!
Τηλεόραση βλέπω μόνο όταν φιλοξενώ την πεθερά μου (αναγκαστικά) ...
Ή όταν έχει καμιά καλή ταινία που δεν έχω δει και ταυτόχρονα βαριέμαι του θανατά ... :)
 
οποιος μπενελάκιας παπιατζής δεν το έχει δει δεν πρέπει να λέγεται μπενελάκιας παπιατζής
νταξ΄υπερβάλλω λίγο
Βιντεο της μπενελλι ειναι, τι σημαινει δλδ τωρα αυτο? οτι απεδειξε οτι τα μπενελλι ειναι τρομερα οπλα?????
 
Βιντεο της μπενελλι ειναι, τι σημαινει δλδ τωρα αυτο? οτι απεδειξε οτι τα μπενελλι ειναι τρομερα οπλα?????
Ολες οι εταιρείες το κάνουν‼️
P.s/Φάιναλ θοτς....νοουπ....πρώτη φορά βλέπω κάτι αντίστοιχο από εταιρεία‼️
Ωραίο μαρκετινγκ-ταργκετινγκ‼️
 
Last edited:
Ολες οι εταιρείες το κάνουν‼️
P.s/Φάιναλ θοτς....νοουπ....πρώτη φορά βλέπω κάτι αντίστοιχο από εταιρεία‼️
Ωραίο μαρκετινγκ-ταργκετινγκ‼️
εμ, δεν το κάνουν!
δεν είναι απλά "βιντεάκι", ΤΑΙΝΙΑ είναι, ντοκυμαντέρ
μακάρι να ακολουθήσουν και οι άλλοι
 
Βιντεο της μπενελλι ειναι, τι σημαινει δλδ τωρα αυτο? οτι απεδειξε οτι τα μπενελλι ειναι τρομερα οπλα?????
βάλε καλύτερο λογισμό στο νου σου
μην τα βλέπεις όλα αρνητικά
διαφήμιση μεν, απολαυστική δε......
 
Στην Benelli τουφεκάνε χαρτιά οι μ@λάκες.

View attachment 51635


Επίσης πείτε μου ποιά τουφεκιά από τις 2 επέλεξε η benelli σαν καλύτερη ...
Είναι σκάγια σε μια συγκεκριμένη απόσταση από την κάνη .

View attachment 51636
Εγώ θα διαλεγα την πρώτη Βασίλη γιατί καλύπτει μεγαλύτερη απόσταση μπρος και πίσω από το στοχο
 
Στην Benelli τουφεκάνε χαρτιά οι μ@λάκες.

View attachment 51635


Επίσης πείτε μου ποιά τουφεκιά από τις 2 επέλεξε η benelli σαν καλύτερη ...
Είναι σκάγια σε μια συγκεκριμένη απόσταση από την κάνη .

View attachment 51636
Φέρστ όυαν‼️
 
profan;vw
Στην Benelli τουφεκάνε χαρτιά οι μ@λάκες.

View attachment 51635


Επίσης πείτε μου ποιά τουφεκιά από τις 2 επέλεξε η benelli σαν καλύτερη ...
Είναι σκάγια σε μια συγκεκριμένη απόσταση από την κάνη .

View attachment 51636
Προφανώς την δεύτερη
θα βγάλει καλύτερη αποτύπωση στο χαρτί
μικρότερη άτρακτος καλύτερη - πιο ομοιόμορφη κατανομή, καλύτερη κάλυψη κενών
.my man.

να τους στείλουμε τον κυρ-Μήτσο........ τους άσχετους της μπενέλλι, άκου τουφεκάνε χαρτιά, αφού "τα χαρτιά δεν σκοτώνουν"
.very funny.
* παραλλαγή της μεθόδου του Βερολίνου ακολουθεί η Μπενέλλα, ιντρεστινγκ
** ψηλο ντουφεκάει
 

Εγώ θα διαλεγα την πρώτη Βασίλη γιατί καλύπτει μεγαλύτερη απόσταση μπρος και πίσω από το στοχο
Πόσο μήκος έχει η ατρακτος στην πρώτη τουφεκιά και πόσο στην δεύτερη.
Πιστεύω ότι η απόσταση αυτή είναι μικρή και αμελητέα. Η ταχύτητα των σκαγίων σε σχέση με την ταχύτητα του θηράματος είναι τόσο μεγάλη που τελικά και το πρώτο αλλά και το τελευταίο σκάγι θα το χτυπήσει στο ίδιο σημείο χρονικά. Αυτή είναι εμένα η άποψη μου. Για αυτό και εγώ θα προτειμούσα την δεύτερη άτρακτο και γενικά αυτή που θα δώσει την καλύτερη κατανομή στο χαρτί. Την πρώτη ίσως την προτειμούσα σε πιο δύσκολα θηράματα που θα ήθελα πιο μεγάλη συγκέντρωση.
 
Πόσο μήκος έχει η ατρακτος στην πρώτη τουφεκιά και πόσο στην δεύτερη.
Πιστεύω ότι η απόσταση αυτή είναι μικρή και αμελητέα. Η ταχύτητα των σκαγίων σε σχέση με την ταχύτητα του θηράματος είναι τόσο μεγάλη που τελικά και το πρώτο αλλά και το τελευταίο σκάγι θα το χτυπήσει στο ίδιο σημείο χρονικά. Αυτή είναι εμένα η άποψη μου. Για αυτό και εγώ θα προτειμούσα την δεύτερη άτρακτο και γενικά αυτή που θα δώσει την καλύτερη κατανομή στο χαρτί. Την πρώτη ίσως την προτειμούσα σε πιο δύσκολα θηράματα που θα ήθελα πιο μεγάλη συγκέντρωση.
Τα πράγματα είναι απλά.
Θες τουφεκιές πολύ μακρυά, τότε θες σκοπευτική ικανότητα και μέγιστη συγκέντρωση.
Θες τουφεκιές πολύ κοντά, τότε θες σκοπευτική ικανότητα και μέγιστη διασπορά.
Σε νορμάλ αποστάσεις ένα 50-70% είναι ιδανικό και εξαρτάται από την σκοπευτική σου ικανότητα και το μέγεθος του θηράματος.

Όμορφα γεμισμένος κύκλος χωρίς πολλά κενά και σκάγι που τρυπάει.

Σε αυτά έχω καταλήξει ...

Τις ατράκτους τις αφήνω σε αυτούς που μπορούν να τις μετρήσουν ... εγώ δεν μπορώ.
 
Πόσο μήκος έχει η ατρακτος στην πρώτη τουφεκιά και πόσο στην δεύτερη.
Πιστεύω ότι η απόσταση αυτή είναι μικρή και αμελητέα. Η ταχύτητα των σκαγίων σε σχέση με την ταχύτητα του θηράματος είναι τόσο μεγάλη που τελικά και το πρώτο αλλά και το τελευταίο σκάγι θα το χτυπήσει στο ίδιο σημείο χρονικά. Αυτή είναι εμένα η άποψη μου. Για αυτό και εγώ θα προτειμούσα την δεύτερη άτρακτο και γενικά αυτή που θα δώσει την καλύτερη κατανομή στο χαρτί. Την πρώτη ίσως την προτειμούσα σε πιο δύσκολα θηράματα που θα ήθελα πιο μεγάλη συγκέντρωση.
σε αυτό συγκλίνουν όλες οι εμπεριστατωμένες δοκιμές!
δεν είναι "άποψη"
είναι πειραματική ΑΠΟΔΕΙΞΗ

τουτέστιν,
μην πολυσκοτίζεστε με το μήκος της ατράκτου
η συγκέντρωση και η κατανομή είναι απείρως πιο σημαντικές παράμετροι...
 
Back
Top