Benelli Team

Γνωρίζει κανένας αν μπορώ να βάλω συνθετικά μέρη στον παλιό Μαύρο Αετό; (Ραφαέλο 121)
Εγώ έχω στη rafaelo special lusso πλαστικά μέρη. Νομίζω ότι είναι ίδια με αυτά για τον μαύρο αετό όπως και με τις πρώτες m 1...... πάρε ένα τηλέφωνο στον Κύργια IMG_20220330_224829.jpg
 
Εγώ έχω στη rafaelo special lusso πλαστικά μέρη. Νομίζω ότι είναι ίδια με αυτά για τον μαύρο αετό όπως και με τις πρώτες m 1...... πάρε ένα τηλέφωνο στον Κύργια View attachment 66593
Ίδια πρέπει να είναι.
Δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο είμαι Αυστραλία μέχρι Οκτώβρη.
 
Ίδια πρέπει να είναι.
Δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο είμαι Αυστραλία μέχρι Οκτώβρη.
Στείλε ένα email..... Το κοντάκι είναι σίγουρα ίδιο....η πάπια ταιριάζει και από νεότερα μοντέλα γι αυτό και έχει το λογότυπο πάνω
 
Η φαση ειναι benelli εχω φαει κολλημα!
Μου φένεται ότι οι τσίχλες εξαφανίστηκαν επειδή κυκλοφορούν πολλά μπενελι τα έχουν πάρει από φόβο είναι το πρώτο σενάριο και το δεύτερο και ποιο πιθανό εάν εμφανιστούν με πολικές θερμοκρασίες μπορεί να στεναχωρηθουν οι μπενελακιδες με τα αποτελέσματα που θα έχουν άρα σου λέει ας κάτσουμε καβατζομενες αρκετή στεναχώρια έχουν με τα μνημόνια μην τους αποδείξουμε ότι κρατούν φλομπερακια αντί για cal 12 .
 
Εγώ έχω στη rafaelo special lusso πλαστικά μέρη. Νομίζω ότι είναι ίδια με αυτά για τον μαύρο αετό όπως και με τις πρώτες m 1...... πάρε ένα τηλέφωνο στον Κύργια View attachment 66593
3240 είναι εμένα με κάνη 62 απλή,πίστευα με τα πλαστικά θα ταν ελαφρύτερη αλλά δεν είναι από ότι βλέπω..
 
Ε αφού είσαι Μπενελι Λι. Όπως Μπρους Λι
Δεν ξέρω πως με έχουν πάρει έτσι στραβά ... φαντάσου, δεν είπα ποτέ ότι οι benelli βγάζουν φοβερές τουφεκιές.
Την 1187 την εκμηδένησα ... όταν τους ζητάω "καλό όπλο" να δοκιμάσω βρίσκουν και μου λένε για κάτι χρέπια που δεν τα αγοράζει κανένας αχαχαχαχ που να τα βρω ρε μάγκες ?

Και όλοι αυτοί έχουν από 2-3 benelli ο καθένας ... μην τους ακούς.
Αν τους ρωτήσεις γιατί τις κρατάνε, θα σου πουν μην χαλάσει κανένα υδραυλικό στο σπίτι ...
🤣 🤣 🤣 🤣
Λεφτά υπάρχουν, κάτι ήξερε ο Γιωργάκης ...
 
Δεν ξέρω πως με έχουν πάρει έτσι στραβά ... φαντάσου, δεν είπα ποτέ ότι οι benelli βγάζουν φοβερές τουφεκιές.
Την 1187 την εκμηδένησα ... όταν τους ζητάω "καλό όπλο" να δοκιμάσω βρίσκουν και μου λένε για κάτι χρέπια που δεν τα αγοράζει κανένας αχαχαχαχ που να τα βρω ρε μάγκες ?

Και όλοι αυτοί έχουν από 2-3 benelli ο καθένας ... μην τους ακούς.
Αν τους ρωτήσεις γιατί τις κρατάνε, θα σου πουν μην χαλάσει κανένα υδραυλικό στο σπίτι ...
🤣 🤣 🤣 🤣
Λεφτά υπάρχουν, κάτι ήξερε ο Γιωργάκης ...
Βασιλη στοπ το κατενάτσιο τώρα επίθεση που τελειώνει και το κυνήγι
Η μπενελες θα λες βγάζουν τις καλύτερες τουφεκιές η θα φέρετε στοιχεία η μοκο τέλος χα χα
 
3240 είναι εμένα με κάνη 62 απλή,πίστευα με τα πλαστικά θα ταν ελαφρύτερη αλλά δεν είναι από ότι βλέπω..
Παναγιώτη εμένα με τα ξύλινα ήταν 3160.... παίζει ρόλο και η πυκνότητα του ξύλου. Με τα πλαστικά είναι βαρύτερη όντως όχι κάτι τρελό όμως.... ούτε έχει επηρεαστεί το ζύγισμα της. Εμένα η κάννη είναι magnum αλλά δε νομίζω ότι έχει κάποια σημασία ή σημαντική διαφορά με την απλή
 

PRICE: £2,800


Πολύ καλό φαίνεται ... πάρτο.
Πολύ θετικό επίσης ότι σπάει αθόρυβα για να δεις αν έχει πάρει το επόμενο φυσίγγι !!!

View attachment 66596

• Over-bored Optima barrel with extended forcing cone and Optima multichokes to reduce recoil and pellet deformation
 
Γι αυτο σου είπα πάρτη ... η Beretta δεν λέει ψέματα.
Άσε που είναι κελεπούρι σε αυτή την τιμή.
Δεν ριχνω σε πιατακια, απλα το εβαλα γιατι ειναι το ιδιο ''μαγαζι'' με τη benelli που ακολουθει αλλο δρομο και επισης δειχνει οτι δεν ειναι ιδιες ολες οι καννες ασχετα αν οι διαφορες ειναι πολυ μικρες.
 
Δεν ριχνω σε πιατακια, απλα το εβαλα γιατι ειναι το ιδιο ''μαγαζι'' με τη benelli που ακολουθει αλλο δρομο και επισης δειχνει οτι δεν ειναι ιδιες ολες οι καννες ασχετα αν οι διαφορες ειναι πολυ μικρες.
Γιώργο όπλο πάνω από 1500-2000€ δεν θα έπαιρνα ποτέ ακόμα και να σκότωνε στα 200μ.
Δεν είναι θέμα οικονομικής δυσπραγίας, είναι θέμα κοροϊδίας.
Επίσης το ακριβό πράμα σε κάνει δούλο του.
Προτιμώ να τα δώσω σε σκυλί παρά σε όπλο.

Οι διαφορές δεν είναι μόνο μικρές ... είναι και δυσδιάκριτες στα όπλα που έχω δοκιμάσει.
Αγοράζεις ένα αξιόπιστο όπλο που να μην σε αγχώνει το γδάρσιμο ή το χτύπημα, αγοράζεις φυσίγγι ανάλογο του θηράματος και βγαίνεις για κυνήγι.
Εκεί τελειώνουν όλα για εμένα ... καλό βράδυ σε όλους.
 
Back
Top