Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όλα συνήθεια είναι. Προσωπικά δεν μου αρέσουν τα πολύ ελαφρά όπλα. Εντάξει μιλάμε το πολύ 3200kg
Με την κοντη κανη 3,250 αλλα εχουμε και τον εξοπλισμο φυσιγγια νερο μαχαιρι και διαφορα μαζευετε το βαρος Εχω και τα χρονακια μου
 
View attachment 8927το εν λόγω πέλμα ταιριάζει στις benelli??Επίσης Δεν βλέπω εσοχές για βιδες.
Φίλε μου χωρίς να ξέρουμε διαστάσεις από μια φωτογραφία δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε. Επίσης έχε στο νου σου ότι πρέπει και οι τρύπες του πέλματος να συμπεφτουν με του κοντακιου. Την εσοχή την ανοίγεις μόνος σου.
 
Φίλε μου χωρίς να ξέρουμε διαστάσεις από μια φωτογραφία δεν μπορούμε να σου απαντήσουμε. Επίσης έχε στο νου σου ότι πρέπει και οι τρύπες του πέλματος να συμπεφτουν με του κοντακιου. Την εσοχή την ανοίγεις μόνος σου.
Διαστάσεις αδερφέ δεν αναγράφει καθόλου η σελίδα που το είδα. Έψαχνα ένα για να αλλάξω το παλιό πλαστικό-κοκαλινο που έχω τώρα στην benelli μου.
 
Διαστάσεις αδερφέ δεν αναγράφει καθόλου η σελίδα που το είδα. Έψαχνα ένα για να αλλάξω το παλιό πλαστικό-κοκαλινο που έχω τώρα στην benelli μου.
Εγω Γιαννη στην montefeltro, browning auto5 και στο μονοκαννο εχω βαλει αυτο
https://www.ehunter.gr/product/pelma-oplou-cervellati-soft/
! Ειναι μεγαλυτερο απο το πελμα της benelli και χρειαζεται να το φας οσο περισσευει! Το βιδωνεις και σημαδευεις γυρω γυρω ποσο περισσευει και το τρως! Ειχα αγορασει ενα τριβιο (γυαλοχαρτό) που το βαζεις στο black & decker.....απο το πρακτικερ!
 
Εγω Γιαννη στην montefeltro, browning auto5 και στο μονοκαννο εχω βαλει αυτο
https://www.ehunter.gr/product/pelma-oplou-cervellati-soft/
! Ειναι μεγαλυτερο απο το πελμα της benelli και χρειαζεται να το φας οσο περισσευει! Το βιδωνεις και σημαδευεις γυρω γυρω ποσο περισσευει και το τρως! Ειχα αγορασει ενα τριβιο (γυαλοχαρτό) που το βαζεις στο black & decker.....απο το πρακτικερ!
Θα το κοιτάξω κι αυτό κι ένα ιταλικό καινούριο σχετικά.
 
Πάντως τα πέλματα είναι συνήθως κατασκευασμένα σε μεγαλύτερες διαστάσεις από τα κοντάκια ώστε να έρχονται οι εφαρμογές σιγά σιγά στο χέρι με το ταινιολειαντηρα (grind to find)
Αυτο παρατήρησα κι εγώ εκτός από 2-3 που είναι σε στάνταρ διαστάσεις γιατί γενικά τα κοντακια απ τις benelli δεν διαφέρουν και πολύ το ένα με τ άλλο ως προς το μήκος τους και οι διαστάσεις είναι ίδιες.
 
Εγω Γιαννη στην montefeltro, browning auto5 και στο μονοκαννο εχω βαλει αυτο
https://www.ehunter.gr/product/pelma-oplou-cervellati-soft/
! Ειναι μεγαλυτερο απο το πελμα της benelli και χρειαζεται να το φας οσο περισσευει! Το βιδωνεις και σημαδευεις γυρω γυρω ποσο περισσευει και το τρως! Ειχα αγορασει ενα τριβιο (γυαλοχαρτό) που το βαζεις στο black & decker.....απο το πρακτικερ!
Αυτο το τριβειο εννοω...
 

Attachments

  • 55-2038000.jpg
    55-2038000.jpg
    45,1 KB · Προβολές: 5
Αυτό το πέλμα που θα ξαναγοραζα με κλειστά μάτια είναι το limbsaver airtech...πιο μακρύ από το μαμά απορροφάει σημαντικά την ανακρουση και με ανταπτορα για πλαστικά κοντάκια...τα εφερνε ο καλκατζακος αλλά δεν νομίζω να υπάρχουν πια...αξίζουν τα λεφτά τους μέχρι τελευταίο λεπτο
 
Με την κοντη κανη 3,250 αλλα εχουμε και τον εξοπλισμο φυσιγγια νερο μαχαιρι και διαφορα μαζευετε το βαρος Εχω και τα χρονακια μου

Τα χρονακια τα εχω και εγω. Αλλα ειμαι μεταχειρισμενος σε καλη κατασταση.
 
Ολα μαζί ταυτοχρονα τα έκανες ή ένα-ενα; Αν τα εκανες δηλαδή ενα-ένα να μας ελεγες με ποια μετατροπή καταλαβες μεγαλυτερη διαφορά.
Ο κωννος κάνει την μεγάλη διαφορά!!!!τα υπόλοιπα ακολουθούν και βοηθούν....
 
Ναι οντως ετσι είναι,απλα ειναι και σοβαρή μετατροπή και αν μπορούσε να αποφευχθεί με αλλα πραγματα( τσοκ,κλπ) θα το προτιμούσα εγώ προσωπικά...Με τον νέο κώνο παλι εχει ταβάνι τα 35-38 γραμ. η μπενέλλα όπως κάποιοι λενε ή στρώνουν οι τουφεκιές και στις βαρυτερες γομώσεις;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top