Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα σας.εδω και δέκα ημέρες είμαι κάτοχος και ενός benelli beccaccia supreme με 66 εκ κάννη και με ένα gemini ported 4*..το όπλο είναι πσναλαφρο όμορφο δοκιμασμένο στις τσιχκες με ωραία αποτελέσματα.ισως χρειαστεί λίγο κατέβασμα της κάννης λόγω του ότι είμαι 1.85 αλλά θα κάνω περισσότερα τεστ για κάτι τέτοιο.θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο έμπειρους συναδέρφους να μου συστήσουν φυσίγγια που τα πάνε οι crio κάννες για τσιχλες αλλά κ για την μπεκάτσα.ευχαριστω εκ των προτέρων.
Καλοτούφεκο Γιώργο, με πολλές κι αξέχαστες τουφεκιές!
 
Καλοτούφεκο Γιώργο, εγω πέρσι πήρα το πρώτο ημιαυτόματο benelli και απο τότε εχω αναθεωρήσει πολλά που είχα στο μυαλό μου.
Φέρτο στα μέτρα σου να παει η τουφεκιά εκει που κοιτάς και τα φυσίγγια θα δεις οτι δεν θα σε απασχολήσουν ιδιαίτερα.
Προσωπικά τσιχλες δεν κυνηγάω, αλλα για ορτύκια/τρυγόνια(περιστασιακα τουφεκαω και καμια τσιχλα) παίρνω του ρουμελιώτη τα 28ρια σε 8ρι. τα εριξα και περσι και φέτος με την benelli και πηγαίναν φωτιά, φετος στις φάσσες επειδη βγαινουν σχετικά κοντα στο καρτέρι ακόμα αυτα ρίχνω, τα 34ρια και τα 35ρια που πήρα δεν τα εβαλα ακόμα.
Τσακιζουν τα 28αρια
 
Καλησπέρα σας.εδω και δέκα ημέρες είμαι κάτοχος και ενός benelli beccaccia supreme με 66 εκ κάννη και με ένα gemini ported 4*..το όπλο είναι πσναλαφρο όμορφο δοκιμασμένο στις τσιχκες με ωραία αποτελέσματα.ισως χρειαστεί λίγο κατέβασμα της κάννης λόγω του ότι είμαι 1.85 αλλά θα κάνω περισσότερα τεστ για κάτι τέτοιο.θα ήθελα να ρωτήσω τους πιο έμπειρους συναδέρφους να μου συστήσουν φυσίγγια που τα πάνε οι crio κάννες για τσιχλες αλλά κ για την μπεκάτσα.ευχαριστω εκ των προτέρων.
Καλοντουφεκο ζεστές κάννες για δοκίμασε τα ιμπεριαλ 32νομιζω θα σε καλύψουν
 
Καλησπέρα παλικάρια!
Γνωρίζει κανείς τι συσφίξεις είναι τα 2 εξτρα τσόκ που δίνουν μαζί με την benelli colombo?
πέρα απ τα στανταρ **,***,***** που δίνουν με το όπλο, με την 70ρα δίνουν ενα long shot ενω με την 65 ενα wide shot.
το ένα λεει οτι δινει 32% ποιο ανοιχτή τουφεκια στα 15-25 μετρα και το αλλο 23% πιο μακρινή τουφεκια... ειναι απλα σαν 2 μαμά τσόκ που αντι για καμπάνα και εξτρα φουλ τα βαφτήσανε wide shot/long shot για μαρκετινγκ ή εχουν και καμια αλλη πατέντα κατασκευαστικά;

ΥΓ: δεν ψήνομαι για αγορα, απλά καθόμουν και το χάζευα σήμερα και μου κίνησε την περιέργεια αυτό με τα 2 τσόκ.
LRNCHASSE_0829_244196-2_7.jpg
 
Ξερει καποιος αν ταιριαζει η παπια απο Μ1-Μ2 στο πησω μερος στην ενωση της με τον κορμο στην crio comfort...???

Φιλε χωρις να ειμαι τελειως σιγουρος, οχι, οι δικες μας comfort, crio comfort δεν περνουν επεκταση αποθηκης οποτε δεν κανει οτιδιποτε αφορα την παπια απο m1-m2
 
Παιδια μου...σε αυτο το σημειο λεω αν ταιριάζει.....μονο σε αυτο......

Θα ταιριάξει (φτάσει) σε αυτό το σημείο μόνο εαν αλλάξεις και την κανη, που θα έχει μεγαλύτερο δαχτυλίδι, για επέκταση αποθήκης όπως είπα πριν. Κοίταξε το μπροστινό μέρος της πάπιας της crio comfort σου σε σύγκριση με αυτή της m2

5881
 
Θα ταιριάξει (φτάσει) σε αυτό το σημείο μόνο εαν αλλάξεις και την κανη, που θα έχει μεγαλύτερο δαχτυλίδι, για επέκταση αποθήκης όπως είπα πριν. Κοίταξε το μπροστινό μέρος της πάπιας της crio comfort σου σε σύγκριση με αυτή της m2

View attachment 5881
Δεν έχει κάνη πάνω από benelli ο Μιχάλης Δημήτρη είναι μισή μισή .sarcastic.
με καμία πατέντα μπορεί και να ταιριάζει
 
Δεν έχει κάνη πάνω από benelli ο Μιχάλης Δημήτρη είναι μισή μισή .sarcastic.
με καμία πατέντα μπορεί και να ταιριάζει

Υπάρχει κάποιος (μαζί και εγω) που να φοράει την εργοστασιακή κανη πάνω σε benelli ?? .sarcastic.
Θυμάμαι παλια που ήμουν γραμμένος σε ένα αμερικανικό forum τους είχε κάνει εντύπωση που οι Έλληνες φοράνε κανες από breda στις μπερετες μπενελι..
 
Υπάρχει κάποιος (μαζί και εγω) που να φοράει την εργοστασιακή κανη πάνω σε benelli ?? .sarcastic.
Θυμάμαι παλια που ήμουν γραμμένος σε ένα αμερικανικό forum τους είχε κάνει εντύπωση που οι Έλληνες φοράνε κανες από breda στις μπερετες μπενελι..
Εγώ φοράω αχαχα αλλά θα ψηνομουν για μια tribore ;)
 
Υπάρχει κάποιος (μαζί και εγω) που να φοράει την εργοστασιακή κανη πάνω σε benelli ?? .sarcastic.
Θυμάμαι παλια που ήμουν γραμμένος σε ένα αμερικανικό forum τους είχε κάνει εντύπωση που οι Έλληνες φοράνε κανες από breda στις μπερετες μπενελι..
Εγώ φοράω μαμα μαν μου... μάπα το καρπούζι αντί για τσοκ παίρνω αθλητικά παπούτσια για να τρέχω στα ξοφτερα .sarcastic.
 
Εγώ φοράω αχαχα αλλά θα ψηνομουν για μια tribore ;)
Aν κυνηγουσα και εβγαινε σε αδρανεια θα ηταν το επομενο οπλο μου μια φαμπαρμ,η μονη καννη που παντα οτι δοκιμη και αν κανω ο διευρυμενος αυλος θα ζοριστει,καθως βλητικα χτυπαει ταβανι το τριμπορ.Αυτες η διαφορες ομως ειναι ανουσιες εξω απο τις δοκιμες,και γιαυτο δεν θα εσπαγα την ατζεντα μου,και να επεστρεφα στα αερια.Ναι ειναι ωραια ιδεα ετσι για το κεφι μια τριμπορ πανω στη μπενελλι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top