Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
48376518_2363523946995242_6058183587281240064_n.jpg

Όποιος προλαβε τον Κύριο είδε
Πολυ δυνατη προσφορα και πιστευω αξιζει για τετοιο οπλο
Ρε ούτε από άγριους τριανταφυλλους δεν τσιμπάω εγώ,στο απέδειξα και χθες...:D:D Η benelli είναι benelli πως να το κάνουμε....
Οτι και να ειναι ακομα και δευτερης διαλογης οπλο ειναι benelli=σκυλι μαυρο
 

Αναμνησεις από παλιά "Κυνήγι και Σκοποβολη" αυτη η διαφήμιση!
Ένα δάκρυ κύλησε
εχουμε την special lusso την ειχε παρει ο πατερας μου το 1998 357.000 χιλιαδες δραχμες ειναι σαν καινουργια καμια σχεση οι τοτε benelli απο τις πιο νεες πραγματικα ομορφα ξυλα πολυ πιο ποιοτικα οπλα καοια στιγμη θα ανεβασω φωτο
 
Τι γνώμη έχετε για το συγκεκριμένο μοντέλο και τη συγκεκριμένη προσφορά;
Αξίζει τον κόπο τελικά; Είναι value for money?
Όπλο που έχει περπατησει δεκαετίες στα κυνηγοτοπια ανά τον κόσμο. Το πλέον στιβαρό αυτογεμες, με μεγάλη ιστορια επιτυχημενης παρουσιας σε καταπόνηση άνω του 1 εκατομμυρίου βολών στην μαγευτική Αργεντινή. Εκεί που όπως ανέφερα αλλα σύγχρονα (αλλά και παλαιοτερα) αεριούχα θα εβλεπαν τα άσπρα μαυρα! Κρυογενη κάννη (που δεν είχε η Μ1 όταν κυκλοφορουσε), διατρήσεις για χερια που μπορούν να στειλουν τα σκάγια κέντρο μετά τα 36,5μ. Σκοπευτικη γραμμη απολυτα φιλική. Πλαστικά που κάνουν και για κουπιά σε παγωμενες λιμνες. Με λίγα λόγια; Το παιρνεις για να τουφεκανε και τα δισέγγονα. Όλα αυτά με 790€. Μια ματιά στις τιμές ανταγωνιστικών μοντελων, ακόμη και της ίδιας της εταιρείας πιστοποιούν ότι είναι 100% vfm
Επειδή αν δεν κάνω λάθος κυνηγάτε σχεδόν αποκλειστικά Φέρμα ορτύκι μπεκάτσα δεν ξέρω κατά πόσο οι 71 πόντοι σε αυτογεμες θα σας βολεψουν, καθώς επίσης αν δεν κάνω λάθος έρχεται με τα *,**,*** τσοκ άρα θα πρεπει να αγοράσετε σίγουρα και το 5* για τα κυνήγια σας. Για έναν κυνηγό του καρτεριου, έναν τσιχλα, φάσσα, τρυγόνα,παπιατζη είναι επιλογή με κλειστά μάτια.
 
Όπλο που έχει περπατησει δεκαετίες στα κυνηγοτοπια ανά τον κόσμο. Το πλέον στιβαρό αυτογεμες, με μεγάλη ιστορια επιτυχημενης παρουσιας σε καταπόνηση άνω του 1 εκατομμυρίου βολών στην μαγευτική Αργεντινή. Εκεί που όπως ανέφερα αλλα σύγχρονα (αλλά και παλαιοτερα) αεριούχα θα εβλεπαν τα άσπρα μαυρα! Κρυογενη κάννη (που δεν είχε η Μ1 όταν κυκλοφορουσε), διατρήσεις για χερια που μπορούν να στειλουν τα σκάγια κέντρο μετά τα 36,5μ. Σκοπευτικη γραμμη απολυτα φιλική. Πλαστικά που κάνουν και για κουπιά σε παγωμενες λιμνες. Με λίγα λόγια; Το παιρνεις για να τουφεκανε και τα δισέγγονα. Όλα αυτά με 790€. Μια ματιά στις τιμές ανταγωνιστικών μοντελων, ακόμη και της ίδιας της εταιρείας πιστοποιούν ότι είναι 100% vfm
Επειδή αν δεν κάνω λάθος κυνηγάτε σχεδόν αποκλειστικά Φέρμα ορτύκι μπεκάτσα δεν ξέρω κατά πόσο οι 71 πόντοι σε αυτογεμες θα σας βολεψουν, καθώς επίσης αν δεν κάνω λάθος έρχεται με τα *,**,*** τσοκ άρα θα πρεπει να αγοράσετε σίγουρα και το 5* για τα κυνήγια σας. Για έναν κυνηγό του καρτεριου, έναν τσιχλα, φάσσα, τρυγόνα,παπιατζη είναι επιλογή με κλειστά μάτια.
+1000 αν μου επιτρέπεις μία διόρθωση,δεν έχει κρυογενή κάνη αλλά criochoke!!!
 
Αυτό το μοντελο η Μ1 το έβγαζε για την Αμερική δεν είχε έρθει εδώ μηλαμε μοντέλο τέλος 1990. Η Μ1 εδώ στην Ελλάδα ερχόταν με την μεγάλη αποθήκη. Το φοβάμαι για Μεμετ.Υπάρχει κάπου καμία ποιο αναλητηκη παρουσίαση? Που να γράφει αυλο ΚΑΙ made in Italy? Σαν το δικό μου?
 
Η Μ1 Super 90 50th Anniversary είναι επετειακό μοντέλο περιορισμένης κυκλοφορίας για τα 50 χρόνια της Benelli που συμπληρώθηκαν το 2017, στην Αμερική έχει κυκλοφορήσει από καιρό με τιμή 1250$ και αριθμό στον καταλογο της Benelli A0503300. Για τουρκικά ας κοιτάξουμε σε αλλες μαρκες, Benelli = Urbino.
 
Η Μ1 Super 90 50th Anniversary είναι επετειακό μοντέλο περιορισμένης κυκλοφορίας για τα 50 χρόνια της Benelli που συμπληρώθηκαν το 2017, στην Αμερική έχει κυκλοφορήσει από καιρό με τιμή 1250$ και αριθμό στον καταλογο της Benelli A0503300. Για τουρκικά ας κοιτάξουμε σε αλλες μαρκες, Benelli = Urbino.
Αφού το κατέχεις το θέμα μπορείς να ανεβάσεις κάποιο λινγκ? ?Επησεις τα όπλα είναι ποιο ακριβά Ελλάδα από Αμερική πως εδώ αυτή η Τιμη??Μιπος βρήκαν οι εδώ ευκαιρία να ξεσκαρταρουν καννες βάσεις κλπ? ?Αυτό ενώω Doctor.
 
Αφού το κατέχεις το θέμα μπορείς να ανεβάσεις κάποιο λινγκ? ?Επησεις τα όπλα είναι ποιο ακριβά Ελλάδα από Αμερική πως εδώ αυτή η Τιμη??Μιπος βρήκαν οι εδώ ευκαιρία να ξεσκαρταρουν καννες βάσεις κλπ? ?Αυτό ενώω Doctor.
Είναι τιμολογιακή πολιτική της (μαμάς ) εταιρείας να δίνει στην Ελλάδα τα όπλα σε χαμηλότερη τιμή. Και εγώ πιστευω ότι ήταν μια ευκαιρια για ξεστοκαρισμα με την ευκαιρία των 50 ετών, όπως ξαναεβγαλαν και την SL80 Passion (την ιταλικη Benelli, όχι την bellmonte που διαφημίζει ο μαστορακος)
Ένα search με όρο Benelli M1 Super90 anniversary βγάζει πλήθος από λινκ και εγώ έτσι τα βρήκα, δεν δουλεύω στο Urbino.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top