Benelli Team - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
K εγω αγνωστος ειμαι φιλε, επωνυμος ειναι ο Ρεμος... .sarcastic.
Ο καθενας κυνηγαει με οτι τη βρισκει, δεν ειναι αναγκη να πεισει κανεναν για οτιδηποτε... Αν νιωθουμε εμεις καλα με το οπλο μας, ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε... ;)
Γι¨ αυτο οι πολιτικοι ειναι απο Πελλοπονησο.Ειστε διπλοματες,ενω εμεις ειμαστε γιδοβοσκοι.
 
Παιδιά αυτές οι αψιμαχίες κουράζουν και εσάς και τους υπόλοιπους καιρός να πάμε παρακάτω παλικάρια νομίζω, καθένας μας κυνηγάει με ότι γουστάρει και επιθυμεί αρκεί να τον ευχαριστεί προσωπικά, φαγομαρες κακό για το τίποτα εδώ και χρόνια τα λεφτά πάνε σε μια τσέπη, είτε ιταλικό αγοράσεις είτε τουρκικό, τώρα για το μάρκετινγκ αν δεν το κάνεις πως θα πουλήσεις από μια κατακορεσμενη από όπλα αγορά, μήπως και η franchi δεν έκανε marketing ότι τις καραμπινες τις φτιάχνει στο εργοστάσιο της Benelli thinkτο έγραφε και πάνω στα όπλα τής νομίζω.
Καιρός είναι νομίζω να πάμε παρακάτω και να ξεκολλήσουμε από μάρκες και ταμπέλες.
Passion, belmonte, benelli iberica, vitoria το ίδιο πουλάνε και ο ίδιος κονομαει πάμε παρακάτω μάγκες.
Μάρκες,ταμπέλες μεταλλα αμέταλλα, στοιχεία,ιχνοστοιχεία
Και ενα κάρω @@ριες Κωσταντίνε...
Θεοποιούμε τα όπλα σειράς και τα βγάζουμε και συλλεκτικά στο τέλος...

Φιλε μαρουλάκι να χει ο "κήπος" σου και θα βρείς πολλές "συλλεκτικές" sx...
Απλα να ξέρεις οτι κάθε καινουργιο οπλο θελει απ την αρχη ψαξιμο να το μάθεις να το φερεις κλπ κλπ
Οποτε αν βαρας πουλάκια κάτσε εκει που κάθεσαι...
 
K εγω αγνωστος ειμαι φιλε, επωνυμος ειναι ο Ρεμος... .sarcastic.
Ο καθενας κυνηγαει με οτι τη βρισκει, δεν ειναι αναγκη να πεισει κανεναν για οτιδηποτε... Αν νιωθουμε εμεις καλα με το οπλο μας, ολα τα αλλα τα ακουω βερεσε... ;)
Ασε ρε φιλε ξέρεις κ τον Ρέμο...
 
Οι αψιμαχιες εχουν ονομα και αριθμο. Προςωπικα,αν εχεις παρακολουθησει τα γραπτα μου,δεν εχω προκαλεσει ΠΟΤΕ,γιατι οπως εχω γραψει,ολα τα οπλα κανουν αυτο για το οποιο προοριζονται.ΑΛΛΑ, αυτη η καταντια,οτι δηλαγη μας φταινε τα οπλα για τηνκυνηγετικη μας φτωχια,ειναι εξω φτερνων που ελεγε και η Βασιλειαδου.
Γιώργο γενικά μιλάω ξέρω ότι είσαι χαμηλών τόνων και δεν πολυγραφεις τα είχαμε πει και παλιότερα σε άλλο θέμα, και αυτό σκέφτομαι κιόλας για να αναγκαστείς να γράψεις έφτασε ο κόμπος στο χτένι .sarcastic. .
Μάρκες,ταμπέλες μεταλλα αμέταλλα, στοιχεία,ιχνοστοιχεία
Και ενα κάρω @@ριες Κωσταντίνε...
Θεοποιούμε τα όπλα σειράς και τα βγάζουμε και συλλεκτικά στο τέλος...

Φιλε μαρουλάκι να χει ο "κήπος" σου και θα βρείς πολλές "συλλεκτικές" sx...
Απλα να ξέρεις οτι κάθε καινουργιο οπλο θελει απ την αρχη ψαξιμο να το μάθεις να το φερεις κλπ κλπ
Οποτε αν βαρας πουλάκια κάτσε εκει που κάθεσαι...
Αυτό ακριβώς Πάνο θεοποιουμε όπλα τσοκ φυσίγγια που στο κάτω κάτω δεν θα δουλέψουν και σε όλους μάς καθένας ξεχωριστός και με διαφορετικά γούστα.
 
Κωνσταντινε και να το αλλαζα παλι φουντουνια θα παιρνα που λενε.
Μπορει να μου επεφτε το χερι απο την κλωτσια του αλλα τα στουπια που επεφταν
δεν τα εχω δει με κανενα αλλο οπλο μεχρι τωρα.
Αλέξανδρε .sarcastic. τα ίδια και γω μέχρι και μαγκνουμ είχα ρίξει, τώρα όμως από 24 μέχρι 30 άντε 32 το πολύ.
 
Γι¨ αυτο οι πολιτικοι ειναι απο Πελλοπονησο.Ειστε διπλοματες,ενω εμεις ειμαστε γιδοβοσκοι.
Mακαρι να ημουν κ εγω γιδοβοσκος Γιωργο... ;)
Δεν ειναι διπλωματικη η απαντηση, ειναι αυτο που πιστευω ακριβως... Απο τη στιγμη που εγω ειμαι ευχαριστημενος με το οπλο μου κ γουσταρω να κυνηγαω μαζι του, τοτε δεν επηρεαζομαι απο οτιδηποτε αρνητικο κ αν ακουσω... Εγω την Benelli μου τη γουσταρω τρελα...
Τα ιδια πιστευω κ για τα σκυλια που κ εκει οι κοντρες ειναι πολυ εντονες... Αν εγω ειμαι ευχαριστημενος με τον σκυλο μου κ γουσταρω να ειμαι στο βουνο μαζι του, ας τον χαρακτηρισει καποιος αλλος όπως θελει, δεν με απασχολει... ;)
 
Γιώργο γενικά μιλάω ξέρω ότι είσαι χαμηλών τόνων και δεν πολυγραφεις τα είχαμε πει και παλιότερα σε άλλο θέμα, και αυτό σκέφτομαι κιόλας για να αναγκαστείς να γράψεις έφτασε ο κόμπος στο χτένι .sarcastic. .
Σ¨ ευχαριστω για την κατανοηση.
 
Δκλαδη οσοι κυνηγαμε με benelli ειμαστε θυματα του μαρκετινγκ?Γιατι δεν ρωτας τον ΑΡΙ ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟ να σου απαντηση?Εγω ειμαι αγνωστος, αυτος ειναι επονυμος ,ισως σου λυση καμια απορια.
Εσύ αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα???? Να ρωτήσω τον Άρη να μου πει τι??? Ότι το μπενελι δεν θέλει καθαρισμα?? Έχω ρωτήσει αρκετούς άγνωστους κυνηγοκυνηγους σαν εμένα και η πρώτη απάντηση τους ήταν για το καθάρισμα .....δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν να πάρει άλλο όπλο αλλά μην κρυβόμαστε και πίσω από το δαχτυλακι μας
 
Θα σου έλεγα για ποθο εσένα τώρα αλλά έχει χάρη που σε θέλω φρεσκο για να κλάψεις μετα
Εμένα? ??thinkγιατί ρε φίλε θα μου την πεσης? ?.yel. Είναι λίγα ρε φίλε και τα οπλακια σου και τα πυρομαχικά σου. Είσαι μικρός ακόμα για αυτά .Έχει το Jampo καψουλια για να παίξεις.
 
Παληκάρια τζάμπα οι κοκορομαχιες χαχαχαχα .....
Όλα τα όπλα βαρανε όλα μα όλα,,, τώρα αν σε κάθεται κ.λ.π ..... Πάλι κάθεται αν θες .....
Για κυνήγι πάμε,,,, όχι για αγώνα σκοποβολής εκεί πάει άλου το πραμα !!!!


Κοιτάτε καλύτερα φιλαράκια να βρείτε κάνα μέρος καλό , να στήσετε στρατιγηκα το καρτέρι σας κ.λ.π.... να φέρετε κοντά τα πουλιά ..... Να βρείτε χρόνο ....


Να μιλούσαμε για φυσίγγια να πω ΝΑΙ

Όχι όμως εν έτει 2018 ποια σκωτωνουν και ποια όχι...... Στο κυνήγι ολα σκωτωνουν η διάφορες ειναι μικρές πιστεύω .
 
Και να ρωτήσω κάτι από απορία.
Ο δικηγόρος του διαβόλου χαχαχαχα.....

Όταν βαράει ένα καλο οπλο άλφα στο χαρτόνι με ένα φυσίγγι και βγάζει μια πολύ καλή συγκέντρωση στα 35 μέτρα π.χ και λέμε το όπλο μαμαει κ.λ.π η έχει διατρηση κ.λ.π ......
Πόσο σίγουροι είναι οι φίλοι ότι θα κάνει το ίδιο στο άλλο φυσίγγι παντα της εταιριας,,,,η στο μεθεπομενο κ.λ.π ??????

Κανένας δεν το ξέρει πάλι πιστεύω .......

Πάλι έχουμε ένα θέμα που είναι κατά πολύ αοριστο ......

Άρα δεν ξέρω ......

Εσείς τι λέτε που παιζεται με τα ποσοστά και της λεπτομέρειας......

Για πιο όπλο βαράει ...... Και πιο όχι......????
 
Last edited:
Εσύ αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα???? Να ρωτήσω τον Άρη να μου πει τι??? Ότι το μπενελι δεν θέλει καθαρισμα?? Έχω ρωτήσει αρκετούς άγνωστους κυνηγοκυνηγους σαν εμένα και η πρώτη απάντηση τους ήταν για το καθάρισμα .....δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν να πάρει άλλο όπλο αλλά μην κρυβόμαστε και πίσω από το δαχτυλακι μας
Κώστα νομίζω ότι κάτι έχει δώσει και αυτή η εταιρεία στον κόσμο του λειοκανου ,τόσο σχεδιαστικά τόσο και λειτουργικά. Πόσες εταιρείες εκτός αυτής φτιάχνουν όπλα με σύστημα αδράνειας σήμερα, το comfort stock έχει καθιερωθεί από ανατολή μέχρι δύση μέχρι και σύγχρονα εμπροσθογεμη το έχουν. Τώρα σε θέμα καννης ,αυλού αυτά είναι προσωπικά του καθένα και τι γουστάρει ωραίες τουφεκιές από αυτές που μένουν στο μυαλό έχω δει από πολλές εταιρείες και από μπενελι χωρίς κωνους αυλους και αφτερ μάρκετ τσοκ.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top