Benelli super black eagle-Beretta 1301 comp.pro- browning maxus 2

Τελικά σήμερα πήγα δοκίμασα και την 66εκ και μου ήταν πολύ καλύτερα ζυγισμένη και την ένιωθα και ποιο ξεκούραστη η 71 ήταν αρκετά μπροστοβαρο γιατί έχει και μικρή αποθήκη όποτε είναι και ποιο έντονο. Και ξαφνικά ήρθε και μια Α5 grand passage λέω άστην δω και αυτή παρά πολύ ωραια μου κάθησε και αυτή με βόλεψε και το σκαλοπάτι που έχει σε 71εκ κάνη. Με 3 τσοκ και μπήκα σε σκέψεις όταν ρωτήσαμε τους άυλους από της black eagle και ήταν και η δυο 18,3!!! Η Α5 18,7. Αλλά τελικά λόγο τσοκ οτι δεν τα είχε όλα και από ότι έχω διαβάσει δεν είναι και τα καλύτερα αυτά που έχει όποτε θα έπρεπε να προβώ σε αγορά τσοκ. Αγοράστηκε τελικά η black eagle με 66εκ την προτίμησα γιατί είναι ποιο ολοκληρωμένη σαν σύνολο και την εμπιστεύομαι και καλύτερα από άποψη μηχανισμού από την Α5.
Καλορίζικη Παναγιώτη. Καλά και ασφαλή κυνήγια !!
 
Εγω για παραδειγμα απο καραμπινες "νεας γενιας" γουσταρω Α5, rem V3 και montefeltro II. Για τις 2 πρωτες οι γνωμες δεν ειναι τοσο καλες. Οταν τις επωμισα ομως ηρθαν γαντι. Η v3 ειναι σπαρτιατικη αλλα απο gun fit ολα τα λεφτα
 
Αυτο το 525 το έχει θαψει η brow με αυτα τα εργοστασιακα τσοκ.. Μαριο prowler τι σου ειπα χθες βράδυ στην κουβέντα μας;... Θυμασαι;... Για το φιλο μου που πουλησε το brno και πήρε το 525;...ξέχασε να τουφεκαει;... Ξαφνικα στα 45 του χρόνια;
 
Εγω για παραδειγμα απο καραμπινες "νεας γενιας" γουσταρω Α5, rem V3 και montefeltro II. Για τις 2 πρωτες οι γνωμες δεν ειναι τοσο καλες. Οταν τις επωμισα ομως ηρθαν γαντι. Η v3 ειναι σπαρτιατικη αλλα απο gun fit ολα τα λεφτα
Κώστα δεν ξέρω τι κάνουν οι περισσότεροι αλλά δεν νομίζω πολλοί αγοραστές και ακόμα περισσότεροι καταστηματάρχες να αλλάζουν κλίσεις όταν πας να δεις όπλα.

Έτσι λοιπόν επωμίζεις 10 όπλα, σου "έρχονται" τα 2 και επιλέγεις ένα από αυτά.
Αν άλλαζες σε όλα κλίσεις, πέλματα και ράχες μπορεί να σου έρχονταν και τα 10.

Ποιός τα κάνει αυτά ;;;;

Αν δεν είναι κάποιος Όρκ νομίζω ότι την βρίσκει την λύση.
 
Αυτο το 525 το έχει θαψει η brow με αυτα τα εργοστασιακα τσοκ.. Μαριο prowler τι σου ειπα χθες βράδυ στην κουβέντα μας;... Θυμασαι;... Για το φιλο μου που πουλησε το brno και πήρε το 525;...ξέχασε να τουφεκαει;... Ξαφνικα στα 45 του χρόνια;
πες του φίλου σου να φτιάξει κοντάκι
χιλιαδες κατοχοι Μπραουν ρίχνουν με τα μαμα τσοκάκια και δεν έχουν πρόβλημα
τι αυλό έχει το 525 του φίλου σου;
 
Κώστα δεν ξέρω τι κάνουν οι περισσότεροι αλλά δεν νομίζω πολλοί αγοραστές και ακόμα περισσότεροι καταστηματάρχες να αλλάζουν κλίσεις όταν πας να δεις όπλα.

Έτσι λοιπόν επωμίζεις 10 όπλα, σου "έρχονται" τα 2 και επιλέγεις ένα από αυτά.
Αν άλλαζες σε όλα κλίσεις, πέλματα και ράχες μπορεί να σου έρχονταν και τα 10.

Ποιός τα κάνει αυτά ;;;;

Αν δεν είναι κάποιος Όρκ νομίζω ότι την βρίσκει την λύση.
Ποιοι καταστηματαρχες ρε Βασιλη. Αν ξερεις 5 πραγματα βρισκεις λυση οντως. Δε νομιζω να αφηνει κανεις καταστηματαρχης να αλλαξεις φλαντζες. Παντως πιστευω τα μεγαλα καταστηματα θα επρπε να δινουν αυτη τη δυνατοτητα. Οι πωλητες βλεπουν τον αγοραστη να επωμιζει, ξερουν τι παιζει (μερικοι) αλλα οι περισσοτεροι μουγκα.
 
Αυτο το 525 το έχει θαψει η brow με αυτα τα εργοστασιακα τσοκ.. Μαριο prowler τι σου ειπα χθες βράδυ στην κουβέντα μας;... Θυμασαι;... Για το φιλο μου που πουλησε το brno και πήρε το 525;...ξέχασε να τουφεκαει;... Ξαφνικα στα 45 του χρόνια;
Εμένα μου ερχόταν παρά πολύ καλά αλλά δεν μπορούσα να χτυπήσω τίποτα μίλησα με τον Λεωνίδα τον Μητσιάλη και μου είπε θα πάρεις. Trulock όχι αυτά που βγαίνουν έξω τα ίδια μετά δικά του. Παραγγέλνω από Αμερική 3 trulock το 2,3,4 μαζί με τα μεταφορικά 72€ σε 3 εβδομάδες ήρθαν με απλό ταχυδρομείο τότε έστελνε τώρα νομίζω όχι. Μόλις τα βάζω επάνω επερνα πουλιά παντού ακόμη και σε μπηχτές τουφεκιές το γούσταρα τόσο που δεν επερνα την καραμπίνα στα παπια επερνα το δίκανο με παρά πολλές επιτυχίες. Δυστυχώς όμως το πούλησα γιατί χρειαζόμουν χρήματα για κάποιο πρόβλημα υγείας βέβαια έκανα λάθος έπρεπε να πουλήσω την καραμπίνα!!! Είναι το μόνο όπλο που έχω μετανιώσει που έχω δώσει και το μόνο που μου έλειψε από της καραμπίνες ποτέ καμία δεν την νοστάλγησα.
 
Κώστα δεν ξέρω τι κάνουν οι περισσότεροι αλλά δεν νομίζω πολλοί αγοραστές και ακόμα περισσότεροι καταστηματάρχες να αλλάζουν κλίσεις όταν πας να δεις όπλα.

Έτσι λοιπόν επωμίζεις 10 όπλα, σου "έρχονται" τα 2 και επιλέγεις ένα από αυτά.
Αν άλλαζες σε όλα κλίσεις, πέλματα και ράχες μπορεί να σου έρχονταν και τα 10.

Ποιός τα κάνει αυτά ;;;;

Αν δεν είναι κάποιος Όρκ νομίζω ότι την βρίσκει την λύση.
Καλά έτσι είναι!!! Ένας μου είπε όταν το αγοράσεις μετά θα το φτιάξουμε και της φλάντζες και της φέτες καλά μετά του λεω θα είναι αργά το Θέμα είναι τώρα να το δω!!! Παντός με μέτρο η Α5 ήταν 37cm και η BE 36,5cm αν έβγαζες την φέτα που είχε η Α5 γινόταν 36,5cm ποιο κάτω εργοστασιακά δεν κονταίνει ενώ η BE έχει και ποιο μικρό πέλμα που γίνετε 35,5cm
 
Καλά έτσι είναι!!! Ένας μου είπε όταν το αγοράσεις μετά θα το φτιάξουμε και της φλάντζες και της φέτες καλά μετά του λεω θα είναι αργά το Θέμα είναι τώρα να το δω!!! Παντός με μέτρο η Α5 ήταν 37cm και η BE 36,5cm αν έβγαζες την φέτα που είχε η Α5 γινόταν 36,5cm ποιο κάτω εργοστασιακά δεν κονταίνει ενώ η BE έχει και ποιο μικρό πέλμα που γίνετε 35,5cm
Θέλω να πω ότι και αυτό που συνήθως λέμε ... "δοκίμασε το όπλο και όποιο σου κάθεται καλύτερα πάρτο" ουσιαστικά μαλακία είναι αν μιλάμε για κατάστημα.
Αφού δεν εχεις την δυνατότητα να κάνεις καμία επέμβαση.

Άρα τι μένει ;
Δοκιμές σε κάποιον που το έχει ήδη ή όποιο μας γυαλίσει στο μάτι και μετά βλέπουμε. :)
 
Καλά εγώ το black eagle το γούσταρα περισσότερο μου άρεσε και το Α5 όπως το είδα αλλά μετα έβαλα και κάποια πράγματα όταν πληρώνεις ένα όπλο 1750€ τα ίδια λεφτά είχαν απλά το black eagle έχει 2000€ Και ήταν σε προσφορά και τα έχει όλα. Ενώ στο άλλο είχε 3 τσοκ 1,3,5 εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το 2,3,4 ποιο πολύ όποτε θα έπρεπε να αγοράσω ακόμη δυο τσοκ με κόστος 150€ αν μιλάμε για τα δικά της. Και έχω διαβάσει και ότι τα δικά της δεν αποδίδουν καθόλου καλά και το έχω βιώσει κιόλας γιατί πριν χρόνια είχα ένα 525 και τα δικά του ήταν άθλια μόλις πείρα αλλά τσοκ μεταμορφώθηκε το όπλο από την μια στιγμη στην άλλη. Αλλά το βλέπω με τον φίλο μου που έχει την maxus one έχει πρόβλημα με τα τσοκ της. Και μετά την αξιοπιστία του μηχανισμού θεωρώ ποιο αξιόπιστο της benelli στης πρώτες Α5 είχα ακούσει και διαβάσει για κάτι πλοκές. Όποτε όλα αυτά έπαιξαν καταληκτικό ρόλο στην απόφαση μου.
Πληροφοριακα...η Α5 παιρνει Invector DS, οχι Invector plus.
 
Εγω για παραδειγμα απο καραμπινες "νεας γενιας" γουσταρω Α5, rem V3 και montefeltro II. Για τις 2 πρωτες οι γνωμες δεν ειναι τοσο καλες. Οταν τις επωμισα ομως ηρθαν γαντι. Η v3 ειναι σπαρτιατικη αλλα απο gun fit ολα τα λεφτα
Ούτε τη βάση δεν έπιασες .Σε βλέπω να έρχεσαι να μας τα ξαναπείς τον Σεπτέμβριο (που λέγαμε στο σχολείο)
 
Εγω για παραδειγμα απο καραμπινες "νεας γενιας" γουσταρω Α5, rem V3 και montefeltro II. Για τις 2 πρωτες οι γνωμες δεν ειναι τοσο καλες.
Ναι, όμως προσδίδουν ταχύτητα στα περιφερειακά σκάγια.
Τα πλάθουν και τα κάνουν πάλι σφαιρικά. :) :) :)

Για την V3 έχω ακούσει, η Α5 τι προβλήματα έβγαλε ;
 
Ναι, όμως προσδίδουν ταχύτητα στα περιφερειακά σκάγια.
Τα πλάθουν και τα κάνουν πάλι σφαιρικά. :) :) :)

Για την V3 έχω ακούσει, η Α5 τι προβλήματα έβγαλε ;
Εμπλοκές λένε. Η V3 θέλει και εργαλειοθήκη να λυθει
Τι διάβασες ; Το Σεπτέμβριο και με τον κηδεμόνα σου ,ακούς εκεί Α5 και V3.
Είμαι αντισυμβατικός. Άουτ οφ δε μποξ.
 
Σήμερα όμως μπήκα σε σκέψεις ρώτησα στο κατάστημα έχει crio κάνη και μου λέει ναι του απαντώ δεν το γράφει επάνω δεν το γράφουν τώρα! Στην SBE του λέω γιατι το γράφει; Εκεί το έγραφαν. Μπαίνω στο site benelli.it και την έχει κανονικά με crio κάνη και μάλιστα στα όπλα που αναφέρει ποια έχουν κριό κάνη την αναφέρουν. Τώρα την παίζει έχουν αλλάξει κάνη από το κατάστημα η από την εδώ αντιπροσωπεία; Πήρα στην αντιπροσωπεία περιμένω τηλέφωνο και ακόμη απάντηση δεν έχω πάρει.
 
Back
Top