BENELLI 828U

Απανω του μια φορα ζουμε .Εγω οτι ντουφεκισα επεσε
3 φανατικοί συλλέκτες παραδοσιακών και παλιών αντικειμένων κυνηγίου και λάτροις της παράδοσης! Έχουν λατρεία με το πιο φουτουριστικό αλληλεπίθετο που έχει ποτέ κατασκευαστεί! Είναι να απορεί κανείς! 😁😁
Εγώ θα σας βάλω ένα δίλημμα. Θα δώσετε ένα σεβαστό ποσό πάνω από 3χιλ. Με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εκτός από πολλά άλλα και 3 από τα πιο θρυλικά αλληλεπίθετα, πόθος όλων των Ελλήνων κυνηγών. Browning B25, Beretta so3, Merkel 203.
Τι θα προτιμούσατε?
 
3 φανατικοί συλλέκτες παραδοσιακών και παλιών αντικειμένων κυνηγίου και λάτροις της παράδοσης! Έχουν λατρεία με το πιο φουτουριστικό αλληλεπίθετο που έχει ποτέ κατασκευαστεί! Είναι να απορεί κανείς! 😁😁
Εγώ θα σας βάλω ένα δίλημμα. Θα δώσετε ένα σεβαστό ποσό πάνω από 3χιλ. Με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εκτός από πολλά άλλα και 3 από τα πιο θρυλικά αλληλεπίθετα, πόθος όλων των Ελλήνων κυνηγών. Browning B25, Beretta so3, Merkel 203.
Τι θα προτιμούσατε?
Που να το βρεις το Browning Νικηφορε ;
 
3 φανατικοί συλλέκτες παραδοσιακών και παλιών αντικειμένων κυνηγίου και λάτροις της παράδοσης! Έχουν λατρεία με το πιο φουτουριστικό αλληλεπίθετο που έχει ποτέ κατασκευαστεί! Είναι να απορεί κανείς! 😁😁
Εγώ θα σας βάλω ένα δίλημμα. Θα δώσετε ένα σεβαστό ποσό πάνω από 3χιλ. Με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εκτός από πολλά άλλα και 3 από τα πιο θρυλικά αλληλεπίθετα, πόθος όλων των Ελλήνων κυνηγών. Browning B25, Beretta so3, Merkel 203.
Τι θα προτιμούσατε?
Ένα merkel 203 προσωπικά
 
3 φανατικοί συλλέκτες παραδοσιακών και παλιών αντικειμένων κυνηγίου και λάτροις της παράδοσης! Έχουν λατρεία με το πιο φουτουριστικό αλληλεπίθετο που έχει ποτέ κατασκευαστεί! Είναι να απορεί κανείς! 😁😁
Εγώ θα σας βάλω ένα δίλημμα. Θα δώσετε ένα σεβαστό ποσό πάνω από 3χιλ. Με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εκτός από πολλά άλλα και 3 από τα πιο θρυλικά αλληλεπίθετα, πόθος όλων των Ελλήνων κυνηγών. Browning B25, Beretta so3, Merkel 203.
Τι θα προτιμούσατε?
Προσωπικά κανένα ακόμα και αν μου έβαζαν το πιστόλι στον κρόταφο, αλλά αν έπρεπε να διαλέξω τo 828 Νικηφόρε.

Δεν είμαι συλλέκτης ...
Οι συλλέκτες έχουν όλο τον χρόνο να ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ και να ψάχνουν την ευκαιρία.
Έχουν επίσης γνωστούς οπλουργούς που εμπιστεύονται για οποιαδήποτε επισκευή.
Έχουν άκρες για να μαθαίνουν τι κινείται πριν διακινηθεί στην αγορά.
Καταλαβαίνεις ότι για έναν απλό κυνηγό που μένει στην Κολοπετινίτσα αυτά μοιάζουν φανταστικά σενάρια.
Θα σκάσω 2,5k και σε 2 ημέρες θα έχω το όπλο.

Μια γρήγορη αναζήτηση πάντως έδωσε αυτά.
https://kourkoulosguns.gr/allilepitheto-dikanno-browning-b25.html
https://eshop.kirgias.gr/el/super-pose/1416-benelli-828u-black-c12.html
https://www.giannoulakis-outdoor.gr...ufekia/beretta-super-pose-mod-so3-trap-detail
https://www.kalkantzakos.com/Product/6290/203,-dikanno-super-pose-merkel
 
Δεν σου βάζω μέσα την περίπτωση να μην έχεις τις γνώσεις να το αξιολογήσεις και να πάρεις κανένα "λιωμένο" στις τουφεκιές, που στραβοτουφεκάνε οι κάνες του, "επισκευασμένο" από κανέναν "υδραυλικό" που μετά από 5-6 κουτιά φυσίγγια να μην δουλεύουν εξωλκείς κτλ
Και το λέω αυτό γιατί έχω πετύχει στο σκοπευτήριο άτομο να θέλει να πουλήσει sp σε άλλον που δεν πέταγε πάντα τα φυσίγγια.
Η απάντησή του στον υποψήφιο αγοραστή ήταν, πήγαινε στον τάδε είναι κάτι απλό, θα στο φτιάξει.

Ρε τσοπάνο, γιατί δεν το πήγαινες εσύ αν ήταν κάτι απλό ? 🤣
.hair.
 
3 φανατικοί συλλέκτες παραδοσιακών και παλιών αντικειμένων κυνηγίου και λάτροις της παράδοσης! Έχουν λατρεία με το πιο φουτουριστικό αλληλεπίθετο που έχει ποτέ κατασκευαστεί! Είναι να απορεί κανείς! 😁😁
Εγώ θα σας βάλω ένα δίλημμα. Θα δώσετε ένα σεβαστό ποσό πάνω από 3χιλ. Με αυτά τα χρήματα αγοράζετε εκτός από πολλά άλλα και 3 από τα πιο θρυλικά αλληλεπίθετα, πόθος όλων των Ελλήνων κυνηγών. Browning B25, Beretta so3, Merkel 203.
Τι θα προτιμούσατε?
Συλλέκτης δεν σημαίνει και κυνηγός.Αν το θέλεις για κυνήγι ένα 525 καινούργιο δεν βλέπω το λόγο να κυνηγάς με παλιό όπλο.
 
Με 3000 αντε να αγοράσεις το κοντάκι του!.yel.
Όταν έχεις τους κατάλληλους γνωστούς και ξέρεις που ψάχνεις βρίσκεις αυτά που δεν φαντάζεσαι ούτε στον ύπνο σου γιατί αυτά τα όπλα σε τιμές πολύ κάτω αυτού που βλέπουμε γυρνάνε μεταξύ γνωστών χεριών δεν θα τα βρείτε στο μαγαζί του Μήτσου
 
Όταν έχεις τους κατάλληλους γνωστούς και ξέρεις που ψάχνεις βρίσκεις αυτά που δεν φαντάζεσαι ούτε στον ύπνο σου γιατί αυτά τα όπλα σε τιμές πολύ κάτω αυτού που βλέπουμε γυρνάνε μεταξύ γνωστών χεριών δεν θα τα βρείτε στο μαγαζί του Μήτσου
Για μεταχειρισμένο λες? Γιατί αν έχεις κανέναν γνωστό, θα με ενδιέφερε SO3 στα 3000
 
Δεν ασχολούμαι διότι δύσκολα θα δώσω τόσα χρήματα για όπλο και εάν δώσω θα πάρω perazzi και μόνο.Αλλα να ξέρεις έχει δοθεί 682 bereta 1200€ σε κατάσταση άριστη και μιλάμε για ντουφεκο απλά αυτά όπως προείπα δεν θα τα ακούσεις καν εάν δεν είσαι της κολεγιας .
 
Απαντώ γενικά στις παραπάνω ερωτήσεις απορίες. Ξεκαθαρίζω ότι δεν θέλω ούτε να το βλέπω το 828! Και το κρίνω πολύ αυστηρά!
Σαν άνθρωπος όταν θέλω να αγοράσω κάτι βάζω το ανώτερο ποσό και ψάχνω τι μου προσφέρει η αγορά εκτός αυτού που έχω βάλει στο μάτι, στα χρήματα του 828 βρίσκω τα 3 όπλα που προανέφερα συν το Perazzi που αναφέρει ο Γιάννης, φυσικά σε μεταχειρισμένα αλλά άριστα. Το από πού θα τα αγοράσω- φέρω είναι δικό μου το πρόβλημα. Έτσι σκέφτομαι και πράτω και για αυτό σταμάτησα να αγοράζω καινούργια, όπου με την πρώτη βόλτα και τουφέκια στο βουνό είναι πλέον μεταχειρισμένο!
 
Απαντώ γενικά στις παραπάνω ερωτήσεις απορίες. Ξεκαθαρίζω ότι δεν θέλω ούτε να το βλέπω το 828! Και το κρίνω πολύ αυστηρά!
Σαν άνθρωπος όταν θέλω να αγοράσω κάτι βάζω το ανώτερο ποσό και ψάχνω τι μου προσφέρει η αγορά εκτός αυτού που έχω βάλει στο μάτι, στα χρήματα του 828 βρίσκω τα 3 όπλα που προανέφερα συν το Perazzi που αναφέρει ο Γιάννης, φυσικά σε μεταχειρισμένα αλλά άριστα. Το από πού θα τα αγοράσω- φέρω είναι δικό μου το πρόβλημα. Έτσι σκέφτομαι και πράτω και για αυτό σταμάτησα να αγοράζω καινούργια, όπου με την πρώτη βόλτα και τουφέκια στο βουνό είναι πλέον μεταχειρισμένο!
Ολα καλα αλλα ο εφηβος τα βλεπει απο αλλη οπτικη γωνια .Και εγω απο την δικια μου λεω ας πηγαινει στο βουνο στα κατσαβραχα ας γουσταρει τα σκυλια ας γεμιζει φυσιγγια δικα του και δεν θα κολλησω στο οπλο .
 
Ολα καλα αλλα ο εφηβος τα βλεπει απο αλλη οπτικη γωνια .Και εγω απο την δικια μου λεω ας πηγαινει στο βουνο στα κατσαβραχα ας γουσταρει τα σκυλια ας γεμιζει φυσιγγια δικα του και δεν θα κολλησω στο οπλο .
Πολύ σωστά! Πρέπει από εκεί να ξεκινήσουμε που από ότι ξέρω έχετε κάνει καλή δουλειά! Και όλα τα άλλα έπονται!
 
Απαντώ γενικά στις παραπάνω ερωτήσεις απορίες. Ξεκαθαρίζω ότι δεν θέλω ούτε να το βλέπω το 828! Και το κρίνω πολύ αυστηρά!
Σαν άνθρωπος όταν θέλω να αγοράσω κάτι βάζω το ανώτερο ποσό και ψάχνω τι μου προσφέρει η αγορά εκτός αυτού που έχω βάλει στο μάτι, στα χρήματα του 828 βρίσκω τα 3 όπλα που προανέφερα συν το Perazzi που αναφέρει ο Γιάννης, φυσικά σε μεταχειρισμένα αλλά άριστα. Το από πού θα τα αγοράσω- φέρω είναι δικό μου το πρόβλημα. Έτσι σκέφτομαι και πράτω και για αυτό σταμάτησα να αγοράζω καινούργια, όπου με την πρώτη βόλτα και τουφέκια στο βουνό είναι πλέον μεταχειρισμένο!
Μα το 828 είναι αυτό το οποίο ψάχνουν όλοι τα τελευταία 100 χρόνια από ένα δίκανο..... μπορεί με τις φλάντζες που το συνοδεύουν να έρθει στα μέτρα ενός κυνηγού χωρίς τα επιπλέον έξοδα κατασκευής ενός κοντακιου στα μέτρα του αγοραστή..... και εξηγώ..... αγοράζω το 828 2000 ευρώ περίπου...... και αγοράζω και ένα perazzi 2000 ευρώ..... πολύ ποιοτικό όπλο το perazzi.... αλλά αν το κοντάκι του δεν μου ταιριάζει θα πρέπει να δώσω αλλά 300-500 ευρώ για να φτιάξω ένα κοντάκι στα μέτρα μου..... άλλο παράδειγμα..... είμαι αριστεροεπωμιζων..... παίρνω ένα browning.....το οποίο όμως δεν μου έρχεται διότι είναι για δεξιοεπωμιζωμοντες..... φτιάχνω ένα κοντάκι 300-500 ευρώ και πάλι δεν μου αρέσει..... έχω ξοδέψει τα χρήματα για την αγορά, για το custom κοντάκι και αν αποφασίσω να το πουλήσω το κοντάκι το custom το βάζω υπόθετο.... ή το χαρίζω.....η συλλογή όπλων και η αγορά όπλων για χρήση είναι τελείως διαφορετικό πράγμα.....αν εξαρχής πάρω το 828 το φέρνω στα μέτρα μου και δεν μου αρέσει μπορώ να πάρω πίσω το 80 τις εκατό των χρημάτων που έδωσα.....
 
Και ακόμα και να χρειαστεί να φτιάξω ένα κοντάκι για το 828....αν δεν μπορώ να το προσαρμόσω με τις φλάντζες είναι φθηνότερο από ένα άλλο οποιοδήποτε δίκανο..... λόγω του ότι χρειάζεται πολύ λιγότερη δουλειά στην εφαρμογή.....
 
Back
Top