BENELLI 828U

Αν κυνηγάς καρτέρι θα σου έλεγα όχι. Ειχα το 525 hunter 66 αρι και το εδωσα. Κοντό όπλο που βοηθούσε μονο στο περπατητό και κάθε φορά που έριχνα κανένα πιο δύνατο φυσίγγι με ξεκούφαινε. Το μετάνιωσα πολύ που το πήρα 66 αρι. Τώρα έχω το 690 σε 71 μου φαίνεται μέρα με νύχτα ίσως είναι πιο ελαφρύ και καλοζυγισμένο ουτε το κλώτσημα του 525 έχει ούτε τον ενοχλητικό θόρυβο.
Κλωτσάει το 525? Μου κάνει εντύπωση διότι το δικό μου 325 δεν κλωτσάει καθόλου και είναι μόνο 3,08 κιλά.
 
Ενα οπλο για να κλωσταει πολυ ευθυνεται στο μη σωστο διαστασεις για το σωματοτυπο μας κοντακι ,στον πολυ μικρο κωνο προσαρμογης , κ οταν σφιγκουμε πολυ τον ωμο μας το οπλο,επισης ειναι η ανακρουση σε ενα οπλο ενω ριχνεις χαμηλα γραμ κ χωρις πολυ πιεσεις φυσιγγια κ νιωθουμε οτι ριξαμε μαγκνουμ κ το νιωθουμε μπροστα κ οχι σε κλωτσιμα πισω ειναι βασης κ κλειδωματος σε ενα δικανο
Σε κοντοκαννα δικανα αν βαλουμε μακρυα τσοκ 3cm κ πανω μειωνεται ο θόρυβος κ η αναπήδηση
 
Κλωτσάει το 525? Μου κάνει εντύπωση διότι το δικό μου 325 δεν κλωτσάει καθόλου και είναι μόνο 3,08 κιλά.
Σε σχέση με το beretta κλωτσάει. Δεν είναι ανυπόφορο, αλλα συγκρινόμενο βλέπεις διαφορές. 325 με ατσάλινη βάση μονο 3 κιλά; Με τί κάννη; περιεργο μου φαίνεται. Το χεις ζυγίσει;
 
Σε σχέση με το beretta κλωτσάει. Δεν είναι ανυπόφορο, αλλα συγκρινόμενο βλέπεις διαφορές. 325 με ατσάλινη βάση μονο 3 κιλά; Με τί κάννη; περιεργο μου φαίνεται. Το χεις ζυγίσει;
Το έχω ζυγίσει. Απλά δεν είναι μαγκνουμ. και χωρίς εναλλασσόμενα τσοκ.
 
Αυτό είναι χτύπημα η όχι ;View attachment 79529
Απ' ότι φαίνεται Παναγιώτη ναι. Συγκρίνοντας το με το άλλο απέναντι, που λογικά θα πρέπει να είναι συμμετρικά, φαίνεται να έχει "πάρει" προς τα μέσα (αριστερά όπως βλέπουμε την φωτογραφία).
 
Παιδιά και εγώ τώρα στο δικό μου που πήρα δεν μου αρέσει η ασφαλεια που μπαίνει με νευριάζει! Θα το βγάλω και εγώ το σιδερακι
Αρχησες τις τζόλες ρε σατανά.;;
Κάτσε φρόνημα ρε....κανόνησε ως το Νοέμβρη, να λείπει κ η ρίγα.....yelling..sarcastic.
 
Back
Top