BENELLI 828U

Tην έβγαλα ηδη την αυτόματη ασφάλεια!!! Τόσο εύκολο !!
Καλορίζικο ηλια και γω την έβγαλα και ησύχασα άμα θέλω τη βάζω οπότε θέλω εγώ αν και προσωπικά αν θέλω να το ασφαλίσω το ανοίγω και τελείωσε οκως και με την ξαραμπινα τραβάω το κλείστρο και μαγκωνω τ φυσιγγι και τελείωσε και έχω ήσυχο τ κεφάλι μ δεν εμπιστεύομαι το κουμπάκι
 
Παιδιά ευχαριστώ πολύ ! Σήμερα έκανα τις δοκιμές μου ! Το έφερα πιστεύω στα μέτρα μου ! Άλλαξα φλάντζες και ειμαι 50-50 ίσως και 60-40 γιατι μάλλον κάτι φορές σήκωμα κεφάλι όταν πήγαινα να πατήσω ! Ανάκρουση από το κομφορτ κοντάκι μηδέν! Έπαθα την πλάκα μου ,καθώς μου άρεσε η αίσθηση της σκανδάλης! Έχει πολύ χαμηλό προφίλ και σηκώνεται τόσο πολύ εύκολα που δεν μπορώ να το περιγράψω! Ίσως παραπάνω από τι πρέπει
Αυτό ακριβώς αρεσε και σε εμένα και το πήρα έχει τρομερό ζυγισμα
 
Αυτό το όπλο έχει όλα τα χαρακτηριστικά να γράψει ιστορία αν είχε καλητερο τιμή θα έσπαγε ταμία ....
Είναι αλμυρή η τιμή αλλά και πάλι αν θες να πάρεις κάτι καλό θα το πληρώσεις στα 1800 το λιγότερο ! Αν στην πορεία πέσει λόγο η τιμή θα πάει τρένο! Στο εξωτερικό πάει πολύ δυνατά
 
Καλορίζικο ηλια και γω την έβγαλα και ησύχασα άμα θέλω τη βάζω οπότε θέλω εγώ αν και προσωπικά αν θέλω να το ασφαλίσω το ανοίγω και τελείωσε οκως και με την ξαραμπινα τραβάω το κλείστρο και μαγκωνω τ φυσιγγι και τελείωσε και έχω ήσυχο τ κεφάλι μ δεν εμπιστεύομαι το κουμπάκι
Και εγώ φίλε μου το έχω συνέχεια ανοιχτό το όπλο
 
Παιδιά ευχαριστώ πολύ ! Σήμερα έκανα τις δοκιμές μου ! Το έφερα πιστεύω στα μέτρα μου ! Άλλαξα φλάντζες και ειμαι 50-50 ίσως και 60-40 γιατι μάλλον κάτι φορές σήκωμα κεφάλι όταν πήγαινα να πατήσω ! Ανάκρουση από το κομφορτ κοντάκι μηδέν! Έπαθα την πλάκα μου ,καθώς μου άρεσε η αίσθηση της σκανδάλης! Έχει πολύ χαμηλό προφίλ και σηκώνεται τόσο πολύ εύκολα που δεν μπορώ να το περιγράψω! Ίσως παραπάνω από τι πρέπει
Καλοριζικο Ηλια να το χαρεις !
Πολυ καλη επιλογη σε μηκος καννης εκανες εχω ριξει με καποια που ηταν 61 και δεν μου αρεσε καθολου
 
Μα γιατί ; Στα περισσότερα όπλα δεν μπαίνει αυτόματα σε κάθε κλείσιμο η σφαλεια
Αν τηρείς τους κανόνες ασφαλείας η αυτόματη ασφάλεια είναι περιττή. Στο δικό μου baikal που αγόρασα πρόσφατα μου την αφαίρεσε ο φίλος και συντοπίτης Δημήτρης από το forum και τον ευχαριστώ για αυτό.
 
Παιδιά να ρωτήσω και κάτι άλλο ! Είδα ότι μπορούμε να ρυθμίσουμε από την πάπια πόσο σφιχτό μπορεί να είναι το όπλο ! Μου λέτε πως το κάνουμε; Βλέπω την βίδα αλλά δεν την πειράζω αν δεν το ξέρω σιγουρα
Καλησπέρα καλορίζικο, το χω επωμίσει και μου ερχόταν εκπληκτικά, όμως επειδή είχε πρωτοβγεί τότε το ψιλοφοβήθηκα και δε το πήρα. Για το συγκεκριμένο βιδάκι, εμένα μου είπε ο οπλουργός να μην το πειράζω στο 690 , μια φορά το είχα πειράξει και μάλλον συνέπεσε να μπλοκάρει ο μηχανισμός που αφαιρεί την πάπια κι έσπασε ο μοχλός της. Λέω συνέπεσε γιατί αυτό πιστεύω , παρότι ο οπλουργός το πρώτο πράγμα που με ρώτησε είναι αν το πείραξα! Η αυτόματη ασφάλεια δε μου αρέσει αν και όλα συνήθεια είναι.
 
Μα γιατί ; Στα περισσότερα όπλα δεν μπαίνει αυτόματα σε κάθε κλείσιμο η σφαλεια
H ασφάλεια δεν μπαίνει στο κλείσιμο αλλά στο άνοιγμα για ευνόητους λόγους.
Το δικό μου που είναι Ουγγρικο 40+ ετων η ασφαλεια μπαίνει αυτόματα, και δεν θυμαμαι να έχω δει οπλα που δεν ασφαλίζουν αυτόματα, βέβαια δεν παιρνω και όρκο μιας και περιστασιακά έχω ρίξει μερικά.
Αλήθεια ποια από τα όπλα που πουλιούνται σήμερα δεν βαζουν αυτόματα την ασφάλεια?
 
H ασφάλεια δεν μπαίνει στο κλείσιμο αλλά στο άνοιγμα για ευνόητους λόγους.
Το δικό μου που είναι Ουγγρικο 40+ ετων η ασφαλεια μπαίνει αυτόματα, και δεν θυμαμαι να έχω δει οπλα που δεν ασφαλίζουν αυτόματα, βέβαια δεν παιρνω και όρκο μιας και περιστασιακά έχω ρίξει μερικά.
Αλήθεια ποια από τα όπλα που πουλιούνται σήμερα δεν βαζουν αυτόματα την ασφάλεια?
Τα περισσότερα. Ενδεικτικά, beretta 68.. & 69 μπορεί και όλα τα beretta, browning 525 , μπορει και τα 725 , fabarm δικαννα και τα franchi νομίζω κ.ο.κ
 
H ασφάλεια δεν μπαίνει στο κλείσιμο αλλά στο άνοιγμα για ευνόητους λόγους.
Το δικό μου που είναι Ουγγρικο 40+ ετων η ασφαλεια μπαίνει αυτόματα, και δεν θυμαμαι να έχω δει οπλα που δεν ασφαλίζουν αυτόματα, βέβαια δεν παιρνω και όρκο μιας και περιστασιακά έχω ρίξει μερικά.
Αλήθεια ποια από τα όπλα που πουλιούνται σήμερα δεν βαζουν αυτόματα την ασφάλεια?
Beretta, franchi σίγουρα έχω και είχα στην κατοχή μου. Στο Baikal μου την έβγαλα για να υπάρχει ομοιομορφία στο χειρισμό. Η αυτόματη ασφάλεια η οποία μπαίνει όταν σπάει το όπλο είχε χρησιμότητα στην Αγγλία όπου κυνηγούσαν με ζευγάρια όπλων και βοηθούς γεμιστές. Ένα δίκανο όπλο που το κρατάς στα χέρια και το σπας για να περάσεις ένα δύσκολο σημείο ή για να το ακουμπήσεις κάπου τί νόημα έχει να μπαίνει αυτόματα η ασφάλεια; Όταν τη χρειάζομαι πραγματικά την ενεργοποιω εγώ. Αν και η καλύτερη ασφάλεια είναι το άνοιγμα του όπλου....
 
Back
Top