Beeper

MultiSound TeleBeeper-11 Collare Beeper con Telecomando per Cane da Caccia. Totalmente Impermeabile e Udibile da Grandi Distanze. Comando a Distanza Fino a Tre Cani.
https://amzn.eu/d/2iSp12y

Είχα κ έχω, το απλό,το πράσινο. Πέρσυ αγόρασα απ' ευθείας από Ιταλία (125 eu) το νέο μοντέλο,το οποίο έχει και διαφορετικούς ήχους στην έρευνα...
 
Όντως είναι πολύ καλή ιδέα. Αυτό σκέφτηκα και εγώ να ζυγίσω πρώτα το beeper και μετά να πάρω βαρίδιο.
Εγω απλα εβαλα ενα λουκετο στο κρικο και ειναι μια χαρα μισο κιλο ρε παιδια θα του πεσει ο σβερκος του σκυλου
 
Βαρίδιο ποδιού των 100γρ όπου και αν έψαξα δεν βρήκα να πωλείται χώρια. Όλα τα έδιναν σετ μαζί με τη ζώνη. Πήρα ένα μεγαλύτερο των 500γρ, το έκοψα και σιγά σιγά με τι λίμα το έφερα στα γρ που ήθελα. Το πρόβλημα λύθηκε. Ευχαριστώ για την ιδέα παίδες.

322409076_549027743786625_3154366923106893403_n.jpg322434501_1383432905527068_1398521234101836800_n.jpg
 
Βαρίδιο ποδιού των 100γρ όπου και αν έψαξα δεν βρήκα να πωλείται χώρια. Όλα τα έδιναν σετ μαζί με τη ζώνη. Πήρα ένα μεγαλύτερο των 500γρ, το έκοψα και σιγά σιγά με τι λίμα το έφερα στα γρ που ήθελα. Το πρόβλημα λύθηκε. Ευχαριστώ για την ιδέα παίδες.

View attachment 64406View attachment 64407
Έτσι όπως το έχεις σταθεροποιήσει θα σκαλωσει και μόλις ξεραθεί το δεματικο θα σπάσει και θα χαθεί. Τύλιξε το με μονωτική ταινία ή από ένα κατάστημα με είδη για ηλεκτρονικούς πάρε ένα κομμάτι θερμοσυστελομμενο.....το περνάς το ζεσταίνεις με αναπτήρα ή φλόγιστρο και γίνεται ένα σώμα....
 
Έτσι όπως το έχεις σταθεροποιήσει θα σκαλωσει και μόλις ξεραθεί το δεματικο θα σπάσει και θα χαθεί. Τύλιξε το με μονωτική ταινία ή από ένα κατάστημα με είδη για ηλεκτρονικούς πάρε ένα κομμάτι θερμοσυστελομμενο.....το περνάς το ζεσταίνεις με αναπτήρα ή φλόγιστρο και γίνεται ένα σώμα....
Έχεις δίκιο Βασίλη θα το περάσω με μονοτική ταινία. Σε ευχαριστώ.
 
Εχω δει τα παρακατω beeper στο internet, αν δεν κανω λαθος, κατασκευαζονται καπου στην Μακεδονία, υπαρχει καποιος συναδελφος που να το χρησιμοποιεί;;;;
Αν ΝΑΙ ας μας πει δυο λόγια ως προς την ακουστικότητά του και την αντοχή του...

FB_IMG_1674638789895.jpg
 
Εχω δει τα παρακατω beeper στο internet, αν δεν κανω λαθος, κατασκευαζονται καπου στην Μακεδονία, υπαρχει καποιος συναδελφος που να το χρησιμοποιεί;;;;
Αν ΝΑΙ ας μας πει δυο λόγια ως προς την ακουστικότητά του και την αντοχή του...

View attachment 66190
Έχω το ίδιο Κώστα..... είναι για μένα από τα καλύτερα μπιπερ της αγοράς μιλάμε για ακουστικότητα 400 μέτρα τουλάχιστον σε ότι ανάγλυφο θέλεις. Η ένταση αυξομειώνεται όπως και πολλές άλλες ρυθμίσεις.Ειναι για ανοικτά σκυλιά περισσότερο νομίζω.Απο άποψη αντοχής είναι απίστευτο. Η μπαταρία του είναι των 9 βολτ και ανάλογα τη χρήση μπορεί να βγάλεις με μία μπαταρία όλη τη σεζόν IMG_20220823_174324.jpgIMG_20220823_174327.jpgIMG_20220823_174331.jpg
 
Last edited:
Έχω το ίδιο Κώστα..... είναι για μένα από τα καλύτερα μπιπερ της αγοράς μιλάμε για ακουστικότητα 400 μέτρα τουλάχιστον σε ότι ανάγλυφο θέλεις. Η ένταση αυξομειώνεται όπως και πολλές άλλες ρυθμίσεις.Ειναι για ανοικτά σκυλιά περισσότερο νομίζω.Απο άποψη αντοχής είναι απίστευτο. Η μπαταρία του είναι των 9 βολτ και ανάλογα τη χρήση μπορεί να βγάλεις με μία μπαταρία όλη τη σεζόν View attachment 66212View attachment 66213View attachment 66214
Σε ευχαριστω πολυ Βασιλη....με επιφυλαξη θυμωμουν πως μπορει να το ειχες, γιατι το ειχε παρει το ματι μου σε καποιες φωτο σου...
Σε ευχαριστω!!
 
Έχω το ίδιο Κώστα..... είναι για μένα από τα καλύτερα μπιπερ της αγοράς μιλάμε για ακουστικότητα 400 μέτρα τουλάχιστον σε ότι ανάγλυφο θέλεις. Η ένταση αυξομειώνεται όπως και πολλές άλλες ρυθμίσεις.Ειναι για ανοικτά σκυλιά περισσότερο νομίζω.Απο άποψη αντοχής είναι απίστευτο. Η μπαταρία του είναι των 9 βολτ και ανάλογα τη χρήση μπορεί να βγάλεις με μία μπαταρία όλη τη σεζόν View attachment 66212View attachment 66213View attachment 66214
βρε φιλεμου βασιληηη 400μετρα καιιιιι μου φεναιτε ακραιω για bimper να ακους στο βουνοοο ενα ραχωνη να σου παρη το σκυλι κοντινω και δεν ακους .think. τα 400μετρα στο βουνο ανοιχτααααα αντε εαν εχης αυτιιι οκ οκ για πεσμας περισωτερα για το εργιαλιο αυτο,,φιλικα παντα διωτι δεν μου καθεται καλααα;)
 
βρε φιλεμου βασιληηη 400μετρα καιιιιι μου φεναιτε ακραιω για bimper να ακους στο βουνοοο ενα ραχωνη να σου παρη το σκυλι κοντινω και δεν ακους .think. τα 400μετρα στο βουνο ανοιχτααααα αντε εαν εχης αυτιιι οκ οκ για πεσμας περισωτερα για το εργιαλιο αυτο,,φιλικα παντα διωτι δεν μου καθεται καλααα;)
Σάκη επειδή το έχω και κυνηγάω και μέρη με έντονο ανάγλυφο γι αυτό το λέω....τα γαλλικά μπροστά του είναι μηδέν..... και έχω στην κατοχή μου αυτή τη στιγμή 5 μπιπερ..... δύο γαλλικά,ένα dogtra, ένα βαρελάκι του Ρούσσου και αυτό.....τα μόνα με μεγάλη ακουστικότητα είναι το dogtra και αυτό.... έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για το beretti.....τα τέσσερα τελευταία χρόνια κυνηγάω με GPS. Στην αρχή έβαζα και το μπιπερ μόνο στη φερμα..... πλέον τα τρία τελευταία μόνο με το GPS......
 
εχω εδω και αρκετα χρονια τα canibeep pro με τηλεχετιστηριο
Σημερα αλλαξα τις μπαταριες και εκανα και ενα καθαρισμο οπως κανω καθε χρονο πριν την εναρξη
Φια καποιο λογο εχει χαθει η συζευξη μεταξη κολλαρου και τηλεχειριστιριου
Και δεν μπορω να την επναναφερω σε κανενα απο τα δυο
πριν αλλαξω τις μπαταριες ητΑν μια χαρα
Πουε στο παρελθον δεν ειχα θεμα
Μηπως εχει τυχει σε καποιον και μπορει να βοηθησει;
Ευχαριστω
 

Ότι παρέλαβα το παλιό χάλασε το ηχείο.
Καμια σχέση σε ποιότητα το παλιό μετοχών καινούργιο είναι τζαμποκατασταση
Στέλνω μπερετι στέλνεις τα φυσίγγια

Ίσως θέλει μαστορεμα βάζει υγρασία αλλά δουλεύει κομπλέ
 
Back
Top