Baikal Team

Η ψυχρή λογική λέει ότι δεν αγοράζεις όπλο που δεν σου έρχεται.
Ελα μου ντε που εδω στην Ελλαδα ειμασται ζεστοι και δεν αγωραζουμε με ψυχρη λογικη...............μας αρεσε ...το πηραμε....και μετα αντε ψαξε να βρεις λυσεις........
 
Ελα μου ντε που εδω στην Ελλαδα ειμασται ζεστοι και δεν αγωραζουμε με ψυχρη λογικη...............μας αρεσε ...το πηραμε....και μετα αντε ψαξε να βρεις λυσεις........
Αν είσαι συλλέκτης είναι καλά,αν είσαι κυνηγός τι να το κάνεις ένα όπλο άχρηστο κυνηγετικά για εσένα . Τουλάχιστον είσαι πλούσιος;
 
Eκει ηθελα να καταληξω.......πως αξιζει μονο σε περιπτωση που κανεις προσωπικα καποιες εργασιες.....αν ειναι να παρεις ενα τετοιο οπλο και να δωσεις τρεις φορες την αξια του και μαλιστα σε περιπτωση μεταπωλησης δεν προκειται να παρεις και τα χρηματα σου ...τοτε δεν αξιζει......πας σε αλλη κατηγορια και δεν θα χασεις και στην μεταπωληση..............
Ενα ειναι σιγουρο.......αυτα τα οπλα εχουν ''γερα θεμελια'' για να ''χτισεις'' επανω τα ονειρα σου!!!!!
Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το μπαικαλ το παλιο με το 18,2 αυλο αξηζει πολυ παραπανο απο οτι το βρησκεις τωρα...ειναι οπλα αθανατα...αξηζει καθε € που θα ριξεις απανο του ...ντουφεκες φαρμακι σκορπαει θανατο.....αν θες κατι καλητερο θα πρεπει να πας απο 1,500€ και πανο και αν το βρεις
 
Last edited:
Συνάδελφοι,
Ήθελα να μάθω αν το Mp 155 μπορεί από καινούργιο να ρίξει απρόσκοπτα χαμηλές γομώσεις (28-30gr)
Ευχαριστώ
Δεν είχα ρίξει 28-30 γραμμάρια από την αρχη...αλλά αργότερα μετά τα 200 φυσιγγια δοκίμασα lambro sporting 28γραμ. και navaro 30γραμ. χωρις κανένα πρόβλημα. Ειδικά το 2ο με 4 άστρα και 9ρια στις τσίχλες κάνει ωραία κατεβάσματα
 
Συνάδελφοι,
Ήθελα να μάθω αν το Mp 155 μπορεί από καινούργιο να ρίξει απρόσκοπτα χαμηλές γομώσεις (28-30gr)
Ευχαριστώ
Σε όπλο φίλου που το πήρε καινούριο το στρώσαμε με 24 γραμμάρια σε πήλινο δίσκο χωρίς καμία εμπλοκή. Το όπλο βγήκε από το κουτί του καθαρίστηκε, λαδοθηκε και έριξε 300 φυσίγγια χωρίς πρόβλημα. Το πιστόνι δεν πειραχτηκε. Δεν ξέρω πως το είχαν ρυθμισμένο από το εργοστάσιο πάντως το όπλο το έχει περίπου 4 μήνες, έριξε συνολικά πάνω από 1000 φυσίγγια χωρίς πρόβλημα από 24 έως 32 γραμμάρια. (Με έβαλε σε σκέψεις ο άτιμος γιατί βγαίνει και σε αριστερό....)
 
Last edited:
Οταν ο πατερας μου ηταν νέοτε
ρος και κυνηγουσε μανιωδώς του εκανα δωρο ενα Τοζ 34 350 ευρω και ενα boito 450 ευρω σας πληροφορώ το τοζ πουληθηκε μετά από 15ετια καινούργιο είχε ρίξει άπειρα φυσίγγια από τον πατέρα μου και από μένα, όταν πήγαινα χωριό με κακοκαιρία ήταν συνέχεια μούσκεμα.Δυο πράγματα ήθελε μόνο λαστιχάκι στην σκανδάλη μη σου τρώει το δάχτυλο και ελαφριές γομώσεις ντουφεκιες φαρμάκι. Δεν κατηγορώ τα baikal αλλά όταν υπήρχαν τα τοζ στην μισή τιμή οπως εγραψα παραπανω με το μισο προφιλ και τα περαστα κλειδια τι baikal και ΠΑ.. Μαριτσα μου .Μερικοί από δω αμφιβάλω εάν έχουν ακούσει για τοζ ειδικά οι νεότεροι αλλά στην εποχή μας τρώμε ότι μας δώσουν και ας είναι και σανος
Περαστα κλειδια το τοζ34. Κατι λαθος εχεις καταλαβει.
 
Περαστα κλειδια το τοζ34. Κατι λαθος εχεις καταλαβει.
Καλησπέρα αυτό σου έμεινε από τα γραφόμενα μου εάν σου πω ημικύκλίκα συρταρωτα θα είσαι ικανοποιημένος, όταν διαβάζουμε κάτι να κοιτάμε και το δάσος όχι το δέντρο μόνο, εάν μπορείς να το εκφράσεις καλυτερα θα ήθελα τα φώτα σου.
 
Καλησπέρα αυτό σου έμεινε από τα γραφόμενα μου εάν σου πω ημικύκλίκα συρταρωτα θα είσαι ικανοποιημένος, όταν διαβάζουμε κάτι να κοιτάμε και το δάσος όχι το δέντρο μόνο, εάν μπορείς να το εκφράσεις καλυτερα θα ήθελα τα φώτα σου.
Τι να εκφρασω καλυτερα ρε φιλε? Λες περαστα κλειδια το τοζ34 ενω εχει συρταρι πισω. Δεν εχω να εκφρασω κατι. Ενα λαθος εκανες και σε διωρθωσα γιατι δεν ισχυει. Ξεπερνα το.
 
Τα 2 μπροστα, ναι. Πισω συρταρι, οπως το baikal και οχι περαστα. Να ξερουμε τι λεμε και πως συγκρινουμε.
Ρε φίλε ποιό έχει περαστά?Οχι περαστό περαστά.
Δε το είπε σωστά αλλά καταλάβαμε, τουλάχιστον εγώ γιατί δεν ανέφερε ένα πχ τύπου κερστεν.
Κουβέντα να κάνουμε να βγαίνει κατι καλό.
Αν πιανόμαστε από το παραμικρό πάει μακριά η βαλίτσα και δεν βγαίνει πουθενά.
 
Εχεις δικιο,αλλα απο τη στιγμη που γινεται συγκριση αναμεσα στο τοζ34 και το baikal, και αναφερει " οταν υπαρχει το τοζ με περαστα κλειδια, τι βαικαλ και παπαριες?",θα πρεπει να γινει διωρθωση. Περαστα κλειδια εχουν τα merkel, skb, κ.α οχι τα τοζ34.
 
Back
Top