Baikal Team

Παιδιά με το ξεβίδωμα των δύο μικρών βιδων που είναι πάνω στην βάση, γίνονται απλοί οι εξωλκείς;
Αν ναι, όσο και να προσπάθησα δεν ξεβιδωνουν....
Θέλω να τους κάνω απλούς.....
Αν ρίξω μόνο την μία κάννη μου πετάει έξω και το γεμάτο φυσίγγι.....
 
Παιδιά με το ξεβίδωμα των δύο μικρών βιδων που είναι πάνω στην βάση, γίνονται απλοί οι εξωλκείς;
Αν ναι, όσο και να προσπάθησα δεν ξεβιδωνουν....
Θέλω να τους κάνω απλούς.....
Αν ρίξω μόνο την μία κάννη μου πετάει έξω και το γεμάτο φυσίγγι.....
Δεν χρειάζεται να ξεβυδωσεις όσο και.να.προσπαθήσεις δεν.γίνεται απλά.γυρνα τα βιδακια αυτά κάθετα αντί.για οριζόντια που είναι...τπτ.άλλο δεν.χρειάζεται
 
Καλησπέρα στην ομάδα...κάτοχος 2 Baikal ενός ij58 του πατέρα, 37 χρόνων όπλο και ακόμα βαράει ορτυκακια και ενός mp27em poze αγοράς 2016...θα ήθελα μια.διευκρίνηση μιας και διαβάζοντας όλα αυτά έχω μείνει αναυδος με.τις γνώσεις σας...ο κάτω επικρουστηρας του ποζε μου φαίνεται σαν να έχει ένα μικρό χτυπήματακι σαν φαγωμα μικρό δηλαδή σαν κεφαλάκι της καρφίτσας...από το μπορεί να προήλθε αυτό ? Το όπλο.ρίχνει κανονικά δεν έχει.θέμα.αλλά.είμαι λίγο τελιομανης και κοιτάω το παραμικρό...επίσης γνωρίζεται αν.η άσπρη βάση σκουριαζει ?γτ με.τους υδρωτες το καλοκαίρι ανυσηχω...ευχαριστώ
 
Ηλια (?),αφου σπαει τα καψουλια,μην σε προβληματιζει!
Τον ιδρωτα,καλο ειναι να τον σκουπιζεις καλα μετα τη χρήση, καλα ομως και να αφήνεις ενα φιλμακι λάδι.
Αυτό το κάνω πάντα φίλε...απλώς ρωτώ αν η άσπρη βάση στα ρώσικα γενικά μαυριζει από τη χρήση..γιατί κάπου είχα διαβάσει πως δεν μαυριζει ποτέ κι γιαυτό αξίζει να αγοράζουμε άσπρη βάση στα ρώσικα
 
Καλησπέρα Ηλία, καλοσήρθες στο κλάμπ...!
Και σε μένα πρόσφατα που πήρα το ποζε 27, οι βίδες των εξολκέων γυρνάνε "τρελά" χωρίς να ξεβιδώνουν.
Μία ερώτηση φίλε μου. Στην κάτω κάννη, σε φυσίγγια με πολύ κοντό παφυλά(μέταλλο) πχ 8χιλιοστων, σου μάγκωσε ποτέ το φυσίγγι και να σου τσαλακώσει το μέταλλο.?
 
10W-40....
Με τετοιο λάδι καθαριζα εξωτερικα όλο το όπλο.Μια χαρα ειναι. Τελειο όχι , αλλα μια χαρα.

κάτω κάννη δεν συμπαθεί καθόλου φυσίγγια με μεταλλικό παφυλά 8 χιλιοστα.
Μακρυα απο τετοια φυσίγγια. Είχα ρίξει τα navaro 30 gr και είχε φρακάρει μέσα γιατί καβαλησε τον εξωλκέα. Κόντεψα να σπάσω το όπλο. Εχε τον νου σου με τα τους κάλυκες fiocci . Εμένα μου έκανε αφλογιστίες η κάτω κάννη 1/25 φυσιγγια τουλαχιστον.
 
Όχι παιδια κάνενα πρόβλημα εμένα τα ρίχνει όλα....το μόνο που με.προβληματιζει είναι αν μαυριζει τελικά η όχι η άσπρη βάση με τον καιρό και τη χρήση...
Υπάρχει περιπτωση να μαυρίζει αλλα υπαρχουν αλοιφές που το επαναφερεις.π. χ αν ο ιδρώτας των χεριών σου είναι όξινος με τα χρονια ία μαυρισει αλλα διορθωνεται
 
Με τετοιο λάδι καθαριζα εξωτερικα όλο το όπλο.Μια χαρα ειναι. Τελειο όχι , αλλα μια χαρα.


Μακρυα απο τετοια φυσίγγια. Είχα ρίξει τα navaro 30 gr και είχε φρακάρει μέσα γιατί καβαλησε τον εξωλκέα. Κόντεψα να σπάσω το όπλο. Εχε τον νου σου με τα τους κάλυκες fiocci . Εμένα μου έκανε αφλογιστίες η κάτω κάννη 1/25 φυσιγγια τουλαχιστον.

Αποστόλη, συνήθεις "ύποπτοι" σε μένα, τα Cheddite Drago 28gr no8, και B&P G24 sub-sound...
 
Αποστόλη, συνήθεις "ύποπτοι" σε μένα, τα Cheddite Drago 28gr no8, και B&P G24 sub-sound...
Τα έχω ρίξει με.το.ποζε κανένα θέμα.δεν μ.έχει κάνει...και ο ξάδερφος μ.και ο πατέρας μ.έχουν το ίδιο παιδιά ποτέ θέμα.με.μικρούς μπάφιλες και στα φυσιγγια που λέτε κανένα θέμα...μήπως πρέπει να το κοιτάξετε σε οπλουργειο ? Έχω ρίξει μέχρι και χαρτινα φυσιγγια με πολύ μικρό μπαφιλα σαν του ναβαρο 30γραμμαρια και δεν έχει τσαλακωσει και οι εξωλκείς ρολόι...
 
πισω κουφαλεεεεεεεςςςςςς και σας εφαγε η μαυριλααααααααααααααααα.εδω μονο γνησια ρεεεεεεεεεεεεεεε
ZducquJ.jpg

.shoot..shoot..shoot..shoot..shoot..shoot..victory..victory..victory..victory.
Πες μ σε παρακαλώ που βρήκες το αυτοκόλλητο αυτό της baikal...έχω ψάξει όλη την Αθήνα.και τον Πειραιά και με.κοιτάνε περίεργα...θα σου ήμουν ευγνώμων αν μου έλεγες αλήθεια...
 
Πες μ σε παρακαλώ που βρήκες το αυτοκόλλητο αυτό της baikal...έχω ψάξει όλη την Αθήνα.και τον Πειραιά και με.κοιτάνε περίεργα...θα σου ήμουν ευγνώμων αν μου έλεγες αλήθεια...
Μου το παράγγειλε φίλος απο, e-bay
 
καλησπερα οταν πηρα το πλαγιο το μπαικαλ μου ειπαν να προτιμω καλυκεσ 8 χιλ ειναι καλυτεροι για τα δικαννα ισχυει η οχι
Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Δεν μπορώ να φανταστώ τη ήθελε να πει ο ....ποιητής .xm.
Εκτός και αν εννοούσαν ελαφριές γομωσεις......
 
καλησπερα οταν πηρα το πλαγιο το μπαικαλ μου ειπαν να προτιμω καλυκεσ 8 χιλ ειναι καλυτεροι για τα δικαννα ισχυει η οχι
Έχω την εντύπωση οτι γενικά φυσίγγια με κοντό παφυλα ταλαιπωρούν τους εξωλκεις παραπανω
 
Back
Top