Ata Arms Team

Μην ψάχνετε για δικαιολογίες το ένα είναι μαϊμού το άλλο γνήσιο κλπ ,όλοι ξέρουμε ότι μπερετα δεν είναι και δεν πρόκειται να γίνει γιατί αν ήταν μπερετα κάνεις δεν είχε λόγω να αγοράσει μπερετα. Αυτό δεν το κάνει όμως αυτόματα και για τα σκουπίδια μπορεί η εμφάνιση του να δικαιολογεί και σε κάποιο βαθμό ποιότητα που θα δείξει ο χρόνος.Προσωπικη μου άποψη θα το προτιμούσα από κάτι κλιτσες σουπερ ποζε με παραπλήσια χρήματα. Όσο αφορά το τουρκικο ας μην το σχολιάσουμε καλύτερα γιατί όλοι αυτοί που τα λένε πόσες φορές έχουν αγοράσει τουρκικα προϊόντα από τα viko η μπουφαν δερματινα η μηπως οι μισοι Έλληνες δεν εχουν πεταχτεί απέναντι για εκδρομη και ψώνια. Προσωπικα δεν θα αγοραζα τούρκικο οπλο γιατι εχω μπερετα αλλα αν αποδειχτεί οτι ειναι ισαξια με την εν λογω φιρμα οι μισοι εαν οχι ολοι οι Έλληνες θα κινηγουσαν με τουρκικο.
Συναδελφε το τουρκικό όπλο παλαιότερα δεν ήταν καλό όπλο.
Τα τελευταία χρόνια όμως έχει ανέβει πολύ.
Αποδείξη η κατασκευές της ata arms που ανεβάζω όπως επίσης και κάποιων άλλων τουρκικών εταιριών.
Λογο αυτού όλο και αυξάνονται οι πωλήσεις τους και οι χώρες που εξάγονται.
Φυσικά δεν είναι beretta.
Όταν το 686 κοστίζει 2000ευρώ και το ata sp nickel 750ευρω δεν μπορεί να είναι ίδιο.
Όμως το θέμα είναι ότι οι διαφορές που έχουν σε ποιοτητα και σε αποτελεσματικοτητα στο κυνηγι δεν είναι της ανταξια της χαοτικης διαφοράς που έχουν στην τιμή.
Μάλιστα σε κάποια σημεία υπερέχει κιόλας το τουρκικό.
Και αν δεν το πιστεύεις ρωτά με να στο αναλύσω.
Η μεγάλυτερη διαφορά τους που υπερέχει το beretta 686 έναντι του ata sp είναι ότι το πρώτο θα το βάλεις σε αγγελία πώλησης σήμερα και μέχρι αύριο θα έχει πουληθεί.
Ενώ το δεύτερο το παντρεύεσαι.
Και πάμε τώρα στο δια ταύτα.
Αν είχα τα δύο χιλιάρικα ευκαιρα θα αγόραζα το 686.
Επειδή όμως είχα 700ευρώ αγόρασα κάτι που μοιάζει...
Μέχρι τώρα η επιλογή μου βγήκε καλή.
Τόσο....που ενώ είχα μια benelli montefeltro σχεδόν καινούργια την πούλησα και έμεινα με το sp ναι αυτό το τουρκικό το φτηνό.
Διότι στο κυνήγι τα πήγε άψογα.
Διότι στη χρήση του είναι πανεύκολο.
Και διότι ενώ είναι φτηνό δεν σου δείχνει την αίσθηση του φτηνιαρικου.
Όλα αυτά μέχρι τώρα.
Αν κάποια στιγμή παρατηρήσω ότιδηποτε αρνητικό θα το πω αμέσως.
Απόδειξη των όσων λέω είναι πως η τιμή του όπλου που αγόρασα κάθε χρόνο ανεβαίνει.
Πράγμα που δεν έχω παρατηρήσει να συμβαίνει εύκολα αλλού.

Αυτα...τα λίγα από εμένα
 
Συναδελφε το τουρκικό όπλο παλαιότερα δεν ήταν καλό όπλο.
Τα τελευταία χρόνια όμως έχει ανέβει πολύ.
Αποδείξη η κατασκευές της ata arms που ανεβάζω όπως επίσης και κάποιων άλλων τουρκικών εταιριών.
Λογο αυτού όλο και αυξάνονται οι πωλήσεις τους και οι χώρες που εξάγονται.
Φυσικά δεν είναι beretta.
Όταν το 686 κοστίζει 2000ευρώ και το ata sp nickel 750ευρω δεν μπορεί να είναι ίδιο.
Όμως το θέμα είναι ότι οι διαφορές που έχουν σε ποιοτητα και σε αποτελεσματικοτητα στο κυνηγι δεν είναι της ανταξια της χαοτικης διαφοράς που έχουν στην τιμή.
Μάλιστα σε κάποια σημεία υπερέχει κιόλας το τουρκικό.
Και αν δεν το πιστεύεις ρωτά με να στο αναλύσω.
Η μεγάλυτερη διαφορά τους που υπερέχει το beretta 686 έναντι του ata sp είναι ότι το πρώτο θα το βάλεις σε αγγελία πώλησης σήμερα και μέχρι αύριο θα έχει πουληθεί.
Ενώ το δεύτερο το παντρεύεσαι.
Και πάμε τώρα στο δια ταύτα.
Αν είχα τα δύο χιλιάρικα ευκαιρα θα αγόραζα το 686.
Επειδή όμως είχα 700ευρώ αγόρασα κάτι που μοιάζει...
Μέχρι τώρα η επιλογή μου βγήκε καλή.
Τόσο....που ενώ είχα μια benelli montefeltro σχεδόν καινούργια την πούλησα και έμεινα με το sp ναι αυτό το τουρκικό το φτηνό.
Διότι στο κυνήγι τα πήγε άψογα.
Διότι στη χρήση του είναι πανεύκολο.
Και διότι ενώ είναι φτηνό δεν σου δείχνει την αίσθηση του φτηνιαρικου.
Όλα αυτά μέχρι τώρα.
Αν κάποια στιγμή παρατηρήσω ότιδηποτε αρνητικό θα το πω αμέσως.
Απόδειξη των όσων λέω είναι πως η τιμή του όπλου που αγόρασα κάθε χρόνο ανεβαίνει.
Πράγμα που δεν έχω παρατηρήσει να συμβαίνει εύκολα αλλού.

Αυτα...τα λίγα από εμένα
Και αυτες αδελφες ειναι,διαλεξε...
 
Έχουμε ξεσκιστεί να αγοράζουμε BMW Mercedes VW και ότι σκατα βγάλει η Γερμανία, μέχρι και υποβρύχια που μπαταρανε αγοράσαμε από αυτούς αν και αυτοί είναι χειρότεροι πουσταραδες από τους Τούρκους μιας και μας το παίζουν φίλοι μας και εταιρη μας αλλά μια ζωή μας πηδανε, απλά οι Γερμανοί ακόμα μια χαρά τα καταφέρνουν να μας έχουν υπο τον ζυγο τους, με αυτούς όμως δεν έχουμε πρόβλημα να δώσουμε χιλιάδες ευρώ για ένα Merkel η για ένα blaser, αλλά τα 700 800 900 μας ενοχλεί να τα δώσουμε στον Τούρκο. Άποψη μου κύριοι, και εγώ δεν τους γουστάρω όπως δεν γουστάρω και άλλους. Έλληνες είμαστε όλοι αλλά βγάζουμε τον εγωισμό μας και την εθνική μας υπερηφάνεια όπου μας αρέσει και μας βολεύει. Αντικειμενικά εάν δεν γουστάρουμε να βοηθήσουμε τους τουρκους μια φορά τους Γερμανούς δεν πρέπει να τους γουστάρουμε 10 διότι πολύ απλά έχουμε μεινει στο τι έγινε το 1821 όταν οι Γερμανοί μας πάνε αίμα και κωλοφερατζα από τότε μέχρι και τώρα.
 
Last edited:
Μεγαλο λαθος το που παραγεται κατι με το τι ειναι....και επειδη πολλοι δν ξερουν και απλα λενε τουρκικο δν αγοραζω να αναφερω οτι εργοστασια παραγωγης η τουρκια εχει αμετρητα λογο φορολογιας εργατικων χεριων ..απο αμαξια mercedes toyota bmw uyundai honda ford fiat οπλα εταιρειες τουρκικες και αλλες οπως στοιγερ που εχουν απλα εκει το εργοστασια οπως παραπανω στα αμαξια...η μπενελι μηχανες κατασκευαζονται στην κινα πλεον εκει ειναι ο εργοστασιο οπως και στην κινα εχει αμετρητα επισης εργοστασια παραγωγης μεχρι και η APPLE ειχε...το οτι εμεις σαν ελλαδα οι κυβερνησεις μας δν ειμαστε αξιοι να τα ειχαμε ολα αυτα εδω πρεπει να μας προβληματιζει και οχι αν κατασκευαζεται κατι στην τουρκια ετσι κι αλλιως οι μισες εισαγωγες ενδυματα και πολλα αλλα ειναι απο τουρκια οπως ειπε ενα φιλος παραπανω ..τωρα ατα δν ειχα ποτε αλλα αν πιστευα οτι ηταν καλο για τα λεφτα και μου αρεσε θα το αγοραζα ...
 
Έχουμε ξεσκιστεί να αγοράζουμε BMW Mercedes VW και ότι σκατα βγάλει η Γερμανία, μέχρι και υποβρύχια που μπαταρανε αγοράσαμε από αυτούς αν και αυτοί είναι χειρότεροι πουσταραδες από τους Τούρκους μιας και μας το παίζουν φίλοι μας και εταιρη μας αλλά μια ζωή μας πηδανε, απλά οι Γερμανοί ακόμα μια χαρά τα καταφέρνουν να μας έχουν υπο τον ζυγο τους, με αυτούς όμως δεν έχουμε πρόβλημα να δώσουμε χιλιάδες ευρώ για ένα Merkel η για ένα blaser, αλλά τα 700 800 900 μας ενοχλεί να τα δώσουμε στον Τούρκο. Άποψη μου κύριοι, και εγώ δεν τους γουστάρω όπως δεν γουστάρω και άλλους. Έλληνες είμαστε όλοι αλλά βγάζουμε τον εγωισμό μας και την εθνική μας υπερηφάνεια όπου μας αρέσει και μας βολεύει. Αντικειμενικά εάν δεν γουστάρουμε να βοηθήσουμε τους τουρκους μια φορά τους Γερμανούς δεν πρέπει να τους γουστάρουμε 10 διότι πολύ απλά έχουμε μεινει στο τι έγινε το 1821 όταν οι Γερμανοί μας πάνε αίμα και κωλοφερατζα από τότε μέχρι και τώρα.
Γιαυτο υπάρχει η ιταλική φινέτσα στη σωστή τιμή και είσαι οκ.
 
Γιαυτο υπάρχει η ιταλική φινέτσα στη σωστή τιμή και είσαι οκ.
Έχεις δίκιο και οι μακαρονάδες μια από τα ίδια ήταν. Αλλά βρε παιδί μου είχαν και έναν Μπερλουσκόνι γόης γυναικάς μεγάλος και μια Μπελουτσι για αυτό τους έχουμε συγχωρέσει αυτούς χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!
 
Back
Top