Anaconda mid mobile

Τι να το κάνεις ρε γατόπαρδε? Για τις Κ@ριόλες το θες?
Γατόπαρδος ; :rolleyes:
Αι ρε.... γατάκι ! .yel.
Εγω δεν το θέλω ,τα εχω και τα τρία και τα δυο τα εβαλα μουφα στη βρυση. Το τρίτο αχρησιμοποίητο ,μάλλον θα φάει πούλημα
 
Συνεχίζοντας να πηδάω το θέμα (😁😁😁) δοκίμασα πρόχειρα το long range σήμερα, το οποίο μου έδωσε μία ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αποτύπωση με ατσάλινα σκάγια στα 40 μέτρα!!! Συγκεκριμένα με Β&Ρ 36γρ νο 2/0, το οποίο είναι το αντίστοιχο με το αμερικάνικο νο 1. Εάν μου δώσει λύση για τα εμπορικά φυσίγγια με ατσάλινα σκάγια, άξιζε και με το παραπάνω η απόκτηση του!
 
Last edited:
Συνεχίζοντας να πηδάω το θέμα (😁😁😁) δοκίμασα πρόχειρα το long range σήμερα, το οποίο μου έδωσε μία ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ αποτύπωση με ατσάλινα σκάγια στα 40 μέτρα!!! Συγκεκριμένα με Β&Ρ 36γρ νο 2/0, το οποίο είναι το αντίστοιχο με το αμερικάνικο νο 1. Εάν μου δώσει λύση για τα εμπορικά ατσάλινα σκάγια, άξιζε και με το παραπάνω η απόκτηση του!
Tετοια γράφεις και πανω που σκεφτομαι να το δώσω με προβληματίζεις .big smile.
Αλλά ατσάλινα με το long ;
 
Δασκαλε δλδ για πόσα μέτρα ειναι συγκεκριμένο τσοκ με κανονικό φυσίγγι? Πάντα για το Long Range.
Ο κατασκευαστής λέει ως 55 μέτρα χωρίς να διευκρινίζει το υλικό των σκαγιων. Μία τουφεκιά πάντως που έριξα στα 15 μέτρα με 32 γρ νο 7 για να δω αν είναι ομόκεντρο με την κάννη δεν ήταν τόσο κλειστή όσο την περίμενα. Με τα ατσάλινα όμως είδα τελείως άλλο έργο!
 
Με τι αυλούς ρίξατε έκαστος?
Ο Αμερικανός βγάζει το ίδιο τελείωμα ανεξάρτητα από τον αυλό.
Ισχυρίζεται ότι δεν παίζει ρόλο ο αυλος και το τσοκ θα καθορίσει την ροζέτα.
Από προσωπική εμπειρία,αυτό ΔΕΝ ισχύει!
Μετράει η διαφορά αυλου-τελειωματος τσοκ(ονομαστικό).
Ότι είδα,λέω.
 
Με τι αυλούς ρίξατε έκαστος?
Ο Αμερικανός βγάζει το ίδιο τελείωμα ανεξάρτητα από τον αυλό.
Ισχυρίζεται ότι δεν παίζει ρόλο ο αυλος και το τσοκ θα καθορίσει την ροζέτα.
Από προσωπική εμπειρία,αυτό ΔΕΝ ισχύει!
Μετράει η διαφορά αυλου-τελειωματος τσοκ(ονομαστικό).
Ότι είδα,λέω.
Μου έστειλε φωτό τις κατανομές Γιάννη... Απλά έχουμε άλλη άποψη για το τι θεωρείται "μπάλα".
 
Back
Top