Action cameras

αρα ποια προτεινεις??

τολη ουτως ηαλλιως η ισοτιμια ευρω-δολλαριο κοντευει να ερθει ισα.οποτε αμα σου ερθει κ τελωνειο θα τον πιεις...
 
αρα ποια προτεινεις??
Δεν εχω προσωπικη αποψη για καποια οποτε δεν μπορω να προτεινω κατι συγκεκριμενο... Εγω θα διαλεγα την πιο οικονομικη, την πιο ελαφρια και με οσο το δυνατον μεγαλυτερο οπτικο ζουμ μπορει να εχει...
 
Το μονο κακο που εχει ειναι οτι καποιος ουδετερος δεν μπορει να εκτιμησει την αποσταση βολης. Θα ηταν τελειο shotkam + action camera και να γραφουν και οι δυο.
 
Το μονο κακο που εχει ειναι οτι καποιος ουδετερος δεν μπορει να εκτιμησει την αποσταση βολης.
Αυτές είναι κοντινές τουφεκιές Παύλο, εξού και τα καπνίσματα. Αλλά εδώ που τα λέμε, ποια κάμερα σε βοηθάει να εκτιμήσεις την απόσταση;
 
Αυτές είναι κοντινές τουφεκιές Παύλο, εξού και τα καπνίσματα. Αλλά εδώ που τα λέμε, ποια κάμερα σε βοηθάει να εκτιμήσεις την απόσταση;
.xm.
Καμια... Δυστυχως ομως...
Θεωρω πως αν εκανα κινηση θα την εκανα την αμαρτια...
 
καλημερα σε ολους!εφυγες ο πρωτος μη κυνηγησιμος μηνας...
πηρα προσφατα την contour roam2 και ηθενα να ρωτησω αν την εχει κανεις εδω μεσα να με βοηθησει σε ενα δυο πραγματακια που θελω...
ευχαριστω πολυ!
 
Π
καλημερα σε ολους!εφυγες ο πρωτος μη κυνηγησιμος μηνας...
πηρα προσφατα την contour roam2 και ηθενα να ρωτησω αν την εχει κανεις εδω μεσα να με βοηθησει σε ενα δυο πραγματακια που θελω...
ευχαριστω πολυ!

Που είσαι εσύ ρε ψυχή ; χάθηκες .Ολα καλά ;
 
Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την κάμερα της Garmin την VIRB...την θέλω καθαρά για βιντεοσκόπηση των φάσεων στο κυνήγι με τους σκύλους!Μίλησα και με γνωστό κινηματογραφιστή κυνηγετικών ταινιών και μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλή βέβαια όπως όλες οι action cam θα υπάρχει σίγουρα μια παραμόρφωση λόγω υπερευρυγώνιου φακού,εγω μέχρι τωρα βιντεοσκοπούσα κάποιες φάσεις με μια φωτογραφική DSLR η οποία στο κυνήγι είναι δύσχρηστη(αν θες να εχεις ελεύθερα χέρια και δεν έχεις πάει για παρέα) !Βασικά την είδα που την είχε σε κάποιες από τις ταινίες του και τα πλάνα με ικανοποίησαν!Σε μια αναζήτηση που έκανα το κόστος μαζί με την βάση για το κεφάλι και μία κάρτα 32 GB είναι 200 ευρώ!Έχει κανείς άποψη για την συγκεκριμένη;
 
Καθότι τη δικιά μου action camera (Midland XTC 300) την αγόρασα πριν περίπου 6 μήνες, έχω την δική μου έρευνα σχετικά πρόσφατη. Αυτό που θυμάμαι γενικά είναι ότι η VIRB ήταν σε όλες τις λίστες με τις κορυφαίες κάμερες τις αγοράς. Επομένως, σίγουρα παίρνεις μια πολύ καλή κάμερα. Από κει και πέρα κάποιος που την έχει μπορεί να σου περισσότερα.
 
Καλησπερα. Σκεφτομαι για την επομενη σεζον την αγορα action cam για το κυνηγι μπεκατσας. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι για τον φακο. Με ποσες μοίρες πρεπει να βρω. Αλλοι λενε οτι ο υπερευρηγωνιος φακος με πεδιο 170 μοιρες θα δειχνει τα πουλια μακρια και μικρα, αλλοι λενε μεχρι 120-130 πεδιο ειναι καλα. Μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει.
(Ειμαι μεταξύ drift stealth 2 και sony). Αν εχετα εμπειρια απο κατι αλλο πειτε μου. Ευχαριστω.
 
Γιαννη καλημερα , προσωπικη εμπειρια δεν εχω αλλα απο τα λιγα που εχω ψαξει νομιζω οτι καλο θα ηταν να ξεχασεις τον υπερευρυγωνιο των 170 μοιρων εκτος κ αν δεν σε ενδιαφερει να φαινεται το θηραμα...
Ενας φακος 120 μοιρων θα δειχνει πολυ καλα τις κυνηγετικες σου στιγμες με τα σκυλια σου κ σε καποιες περιπτωσεις θα δειχνει κ το θηραμα αξιοπρεπως...
 
Γιαννη καλημερα , προσωπικη εμπειρια δεν εχω αλλα απο τα λιγα που εχω ψαξει νομιζω οτι καλο θα ηταν να ξεχασεις τον υπερευρυγωνιο των 170 μοιρων εκτος κ αν δεν σε ενδιαφερει να φαινεται το θηραμα...
Ενας φακος 120 μοιρων θα δειχνει πολυ καλα τις κυνηγετικες σου στιγμες με τα σκυλια σου κ σε καποιες περιπτωσεις θα δειχνει κ το θηραμα αξιοπρεπως...
Ευχαριστω Άρη για την απάντηση, τελικα εκει θα καταληξω.
 
Σε δοκιμη με υπερευρυγώνιο φακό 170 μοιρων σε ορτύκι...ήταν καλή!Σίγουρα υπάρχουν παραμορφώσεις γύρω γύρω αλλά μέχρι τα 15 μέτρα καλά δείχνει!Για παραπάνω εννοείται πως δεν το συζητάμε!Έχω τραβήξει ένα βίντεο αλλά είναι μεγάλο ψάχνω τρόπο να το ανεβάσω
 
Back
Top