κυνηγός και φύση

Σημερα μαζί με το hunter passion πήρα απο περιέργεια και το κυνηγός και φυση..
Δεν το εχω διαβάσει ακόμα αλλα απο ενα γρήγορο ξεφύλλισμα που έκανα εχει ωραία θεματα..
Μου άρεσε και χάρηκα που υπάρχει ενα ακόμα καλό κυνηγετικό περιοδικό στο χώρο..
Είχα να το αγορασω κάτι χρονια γιατί δεν με εντυπωσίαζε..
Τέλη του 1997-98 πιτσιρικάς ήμουν συνδρομητής τότε τα τεύχη(μικρότερα σε μεγεθος) ήταν τρομερά για μένα, και ούτε πρόκειται να ξαναβγεί τέτοιο περιοδικό, ακόμα και τωρα τα ξαναδιαβάζω συνέχεια ξανά και ξανά..
Δεν κανω διαφήμιση άπλα λέω και εγώ μια γνωμη..
 
Τάσο ακριβώς έτσι και εγώ..Θυμάμαι έτρεχα στο περίπτερο πιο πολύ τους μήνες που δεν είχε κυνήγι και το αγόραζα,με δραχμές τότε!
Πρόσφατα είχα βρεί ψαχνοντας στην αποθήκη μια κούτα γεμάτη κυνηγός και φυση.
Τι μου θύμισες..θα τα διαβάσω σε κανενα μήνα!!.cofee.
 
Τάσο ακριβώς έτσι και εγώ..Θυμάμαι έτρεχα στο περίπτερο πιο πολύ τους μήνες που δεν είχε κυνήγι και το αγόραζα,με δραχμές τότε!
Πρόσφατα είχα βρεί ψαχνοντας στην αποθήκη μια κούτα γεμάτη κυνηγός και φυση.
Τι μου θύμισες..θα τα διαβάσω σε κανενα μήνα!!.cofee.
Εχεις τεύχη πριν το 1997?
 
το τρέχον τεύχος 259 έχει ένα φανταστικό άρθρο του Μ.Αιγινιτη "ευθυβολία του όπλου τεχνικές και έλεγχος"+"φυσιγγι απο το Α_Ω"
ο τρόπος γραφή είναι απλός,κατανοητός...

υγ.το άλλο με τα τσοκάκια και τους τύπους τους δεν το έχω διαβάσει ακόμα.
 
Οχι, εχει να βγει τευχος απο τον Ιανουαριο αν θυμαμαι καλα... Μονο καποια παλιαοτερα τευχη σε προσφορα κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στα περιπτερα...
 
Οχι ρε φιλε, τι εκδοτης να ημουν??? .asking..asking..buy buy..sarcastic. Εδω δεν εχουμε μαντηλι να κλαψουμε.. .hair.
Μονο καποια αρθρα εγραφα...
Ολοι μαζι στο κλαμα παρεα προπαντος η γενια μας απο το 80 και μετα!δεν βαριεσαι καλα που ειναι και το κυνηγι με τα παρελκομενα του και ξεχνιομαστε λιγο
 
Μετακομίζοντας τα κιβώτια με τα περιοδικά μου έπεσα πάνω στο πρώτο μου κυνηγετικό περιοδικό..Πιτσιρίκος τότε το είδα θυμαμε στο περίπτερο κ είπα στον πατερα να το πάρουμε..πως περνάν τα χρόνια..
Πρέπει να χω ένα του 91 Τάσο θυμάμαι το εξώφυλλο ήταν το ηλιοβασίλεμα. Είχα μαζέψει μπόλικα τότε από σχεδόν όσα έβγαιναν κυνηγός και φύση, κυνηγεσια, κυνηγόσκυλα, έθνος, κυνήγι και σκοποβολή. Πρέπει να γεμιζα μια τετραφυλλη ντουλάπα φουλ ,αλλά δυστυχώς πολλά τα δανειζα και δεν τα ξαναδα πότε και τα πιο πολλά τα πέταξε η μάνα μου γιατί κρατούσαν τόπο.
Το κυνηγός μ'άρεσε και μένα τότε όπως και η κυνηγεσια, τα θέματα ειδικά με τις παρουσιάσεις φυσιγγιων (Από τότε είχαμε την λοξά φαίνεται) .
 
Back
Top