Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

Τις φορεσα αν βρεις τα "μαξιλαρακια" που κανουν για το αυτι σου ειναι ανετες, κοβουν αρκετα καλα και εχουν δυο επιπεδα για το πως θα ακους. Ενα χαμιλο και ενα δυνατο.

Ακομα όμως δεν μπορω να πω τιποτα γιατι σε πολυωρο περπατιτο κυνηγι που κανω εγω δεν τις εχω δοκιμασει

Ελπιζω μονο να κραταει η μπαταρια τους...
Η αλλες που ειχα ηταν με καλωδιο απο την μια στην αλλη και δεν με βολαψαν για περπατιτο γιατι τριβοταν το καλωδιο στα ρουχα και το ακουγα δυνατα.
 
Τι μπα
Κανένας δεν τις εχει ωρε παιδια !?!
ταριες περνουν;
Εναλαξιμες η ειναι επαναφορτιζομενες;

Στα ακουστικα που φοραμε οι βαρυκοοι και ειναι εναλαξιμες διαρκουν συνηθως 5 μερες

Και συνεχομενη χρηση

Γιαυτο ρωταω

Οι εναλλαξιμες εχουν καπου εκει

Υπαρχουν και προβληματικες μπαταριες καποτε στο κουτι που κρατανε 1-2 μερες
Μηχανημα τις φορτιζει οποταν καποιες αστοχιες παρουσιαζονται
 
Τις φορεσα αν βρεις τα "μαξιλαρακια" που κανουν για το αυτι σου ειναι ανετες, κοβουν αρκετα καλα και εχουν δυο επιπεδα για το πως θα ακους. Ενα χαμιλο και ενα δυνατο.

Ακομα όμως δεν μπορω να πω τιποτα γιατι σε πολυωρο περπατιτο κυνηγι που κανω εγω δεν τις εχω δοκιμασει

Ελπιζω μονο να κραταει η μπαταρια τους...
Η αλλες που ειχα ηταν με καλωδιο απο την μια στην αλλη και δεν με βολαψαν για περπατιτο γιατι τριβοταν το καλωδιο στα ρουχα και το ακουγα δυνατα.
Νομίζω τις έχει και άλλο μέλος του forum. Τις ίδιες σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ. Έχουν καλή τιμή για αυτά που λένε ότι προσφέρουν. Αρκεί να δούμε στον κυνηγότοπο τι κάνουν.
 
Να ξερετε οτι ολα τα ηλεκτρονικα μεσα προστ
Νομίζω τις έχει και άλλο μέλος του forum. Τις ίδιες σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ. Έχουν καλή τιμή για αυτά που λένε ότι προσφέρουν. Αρκεί να δούμε στον κυνηγότοπο τι κάνουν.
ασιας και υποβοηθησης της ακοης χρειαζονται συνηθεια
Πρωτο ως προς τον ηχο και δευτερον ως προς την αισθηση στο αυτι

Ως προς την αισθηση θα πρεπει εαν δεν υπαρχει επιλογη να γινουν με καλουπι στο δικο μας αυτι να τιαριαζουν οσο το δυνατον πιο καλα στο αυτι μας αλλιως δεν θα τις ανεχαστε σε πολυωρα κυνηγια περπατητα

Ως προς τον ηχο θα πρεπει να ξεκινατε με την χαμηλη σκαλα για καποιες ωρες και μερες και σταδιακα να ανεβαζεται την ενταση αλλιως εγκυμονει κινδυνος ζαλης και ιλιγκου

συνηθως δεν ειναι αδιαβροχες συσκευες οποταν θελουν προστασια
Εαν υπαρχει επιλογη αλλαγης φιλτρου προτιμαμαι αυτα τα μοντελα

Παντα φυλαγονται σε ειδικη θηκη μετα την χρηση και παντα καθαριζονται με ειδικο υγρο καθαρισμου πριν φυλαχθουν

Η θερμοκρασια και ο ιδρωτας στην περιοχη βοηθα στην αναπτυξη βακτηριων και ο μη σωστος καθαρισμος τους εγκυμονεί κινδυνους ωτιτιδας
 
Τι μπα

ταριες περνουν;
Εναλαξιμες η ειναι επαναφορτιζομενες;

Στα ακουστικα που φοραμε οι βαρυκοοι και ειναι εναλαξιμες διαρκουν συνηθως 5 μερες

Και συνεχομενη χρηση

Γιαυτο ρωταω

Οι εναλλαξιμες εχουν καπου εκει

Υπαρχουν και προβληματικες μπαταριες καποτε στο κουτι που κρατανε 1-2 μερες
Μηχανημα τις φορτιζει οποταν καποιες αστοχιες παρουσιαζονται
επαναφορτιζομενες εχουν, λογικα θα κρατανε αρκετες ωρες...
 
Νομίζω τις έχει και άλλο μέλος του forum. Τις ίδιες σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ. Έχουν καλή τιμή για αυτά που λένε ότι προσφέρουν. Αρκεί να δούμε στον κυνηγότοπο τι κάνουν.
ναι πολυ καλη τιμη. Οταν ερθουν οι τσιχλες πρωτα ο θεος και τις τεσταρω θα σας πω
 
Να ξερετε οτι ολα τα ηλεκτρονικα μεσα προστ

ασιας και υποβοηθησης της ακοης χρειαζονται συνηθεια
Πρωτο ως προς τον ηχο και δευτερον ως προς την αισθηση στο αυτι

Ως προς την αισθηση θα πρεπει εαν δεν υπαρχει επιλογη να γινουν με καλουπι στο δικο μας αυτι να τιαριαζουν οσο το δυνατον πιο καλα στο αυτι μας αλλιως δεν θα τις ανεχαστε σε πολυωρα κυνηγια περπατητα

Ως προς τον ηχο θα πρεπει να ξεκινατε με την χαμηλη σκαλα για καποιες ωρες και μερες και σταδιακα να ανεβαζεται την ενταση αλλιως εγκυμονει κινδυνος ζαλης και ιλιγκου

συνηθως δεν ειναι αδιαβροχες συσκευες οποταν θελουν προστασια
Εαν υπαρχει επιλογη αλλαγης φιλτρου προτιμαμαι αυτα τα μοντελα

Παντα φυλαγονται σε ειδικη θηκη μετα την χρηση και παντα καθαριζονται με ειδικο υγρο καθαρισμου πριν φυλαχθουν

Η θερμοκρασια και ο ιδρωτας στην περιοχη βοηθα στην αναπτυξη βακτηριων και ο μη σωστος καθαρισμος τους εγκυμονεί κινδυνους ωτιτιδας
ξερουμε το ειδικο υγρο τι ειναι να αγορασω?
Θηκη εχουν οπου και φορτίζουν
 
Υγρο θα βρεις σε οποιοδηποτε ακουολογικο κεντρο πας
Θα σου εξηγησουν εκει πως το εφαρμοζεις

Δυστυχως δεν ξερω να σου πω ποσο θα κρατανε οι επαναφορτιζομενες μπαταριες καθως δεν εχω εμπειρια

Πιστευω ομως οτι λογικα θα κανεις ανετα 3-4 ολοημερα κυνηγια
 
ναι πολυ καλη τιμη. Οταν ερθουν οι τσιχλες πρωτα ο θεος και τις τεσταρω θα σας πω
Το σημαντικό είναι να καταλαβαίνεις από που έρχεται το τσιν ... δεξιά ή αριστερά.
Και να κόβουν τον ήχο της τουφεκιάς αλλά αυτό δεν είναι τόσο σημαντικό ... θα τον κόβουν.
Μπαταρίες επίσης σημαντικό να μπορείς να τις αλλάξεις εσύ.
 
1693487172511.png
πληροφοριακα αυτες ειχα και η μπαταρια κραταει πολυ ωρα αλλα χαλασε το ενα ακουστικο και ειχα το προβλημα που προανεφερα με το καλωδιο που τριβετε πανω στα ρουχα οταν κανω περπατητο
 
Το σημαντικό είναι να καταλαβαίνεις από που έρχεται το τσιν ... δεξιά ή αριστερά.
Και να κόβουν τον ήχο της τουφεκιάς αλλά αυτό δεν είναι τόσο σημαντικό ... θα τον κόβουν.
Μπαταρίες επίσης σημαντικό να μπορείς να τις αλλάξεις εσύ.
οτι κοβουν κοβουν αλλα το μπερδεμα με την κατεύθυνση του ηχου το ειχα και με τις παλιες
 
Επρεπ
View attachment 78147
πληροφοριακα αυτες ειχα και η μπαταρια κραταει πολυ ωρα αλλα χαλασε το ενα ακουστικο και ειχα το προβλημα που προανεφερα με το καλωδιο που τριβετε πανω στα ρουχα οταν κανω περπατητο
Έπρεπε να βάζεις το καλώδιο μέσα στο καπέλο
 
Back
Top