Φυσιγγιοθήκες, πουλιάστρες, θήκες όπλων αξεσουάρ.

https://s30.postimg.org/nkbdzalg1/20140102_101020.jpg
Γιαννη αυτο πως το βλεπεις γινεται;το εχει ενας φιλος στο χωριο του
αλλα δεν θυμαται απο που το εχει παρει, θελω να φτιαξω ενα ιδιο.
Γινεται!
Αρκετη δουλεια και χρειαζεται αναλογο κομματι ξυλου(διασταση),για ναβγει μονοκοματο.;)
 
Μεγάλη αγάπη τα αξεσουάρ :):)

Δερμάτινη φυσιγγιοθήκη για κάθε κυνήγι. 35 θέσεις. Πολύ καλή αίσθηση όταν τη φοράω. Είναι η αγαπημένη μου. Αγοράστηκε από ένα κατάστημα κυνηγητικών στο Περιστέρι.

DSC00894.jpg


DSC00895.jpg
 
Τσάντα φυσιγγίων αγορασμένη από ένα Άγγλο στο ebay που τις φτιαχνει μόνος του νομίζω και είναι σε πολύ καλή τιμή.
Είναι από αυτές που χρησιμοποιούν οι 'Αγγλοι σε κάτι driven shootings φασιανού όπου σε ένα περασμα περνάνε δεκάδες φασιανοί και δε προλαβαίνουν να γεμίζουν.

Εγώ τη χρησιμοποιώ σε καρτέρι τσίχλας. Είναι πολύ καλή για το καρτέρι αλλά όχι για περπατητό. Το ιδανικό είναι να την βάλω να κρέμεται από κάποιο δέντρο στο καρτέρι μου και να έχω 150 φυσίγγια σε δίπλα μου χωρίς να με βαραίνει τίποτα. Στο περμάτημα είναι ταλαιπωρία. Μπλέκεται στα κλαδιά, σε βαραίνει, δε βολεύει καθόλου. Για το καρτέρι είναι τέλεια.

DSC00896.jpg


DSC00897.jpg
 
Δερμάτινη θήκη ζώνης 12 θέσεων. Τη χρησιμοποιώ για τα δραμιάρικα φυσίγγια όταν πηγαίνω σε κυνήγι αγροιόχοιρου.
Μου αρέσει πολύ αλλά επειδή το δέρμα είναι μαλακό σε δυσκολεύει λίγο στο να ξαναμπεί το φυσίγγι μέσα στη θήκη όταν την έχεις στη ζώνη. Δηλαδή επειδή είναι μαλακό το δέρμα όπως σπρώχνεις το φυσίγγι τσαλακώνεται το δέρμα και δε μπαίνει εύκολα.

DSC00898.jpg


DSC00899.jpg
 
Μία φυσιγγιοθήκη την οποία ποτέ δεν αγάπησα παράφορα. Είναι σαν μια πολύ όμορφη γυναίκα με την οποία για κάποιο λόγο το σεξ δεν είναι ποτέ καλό.
Είναι φτιαγμένη από ποιοτικά υλικά, με καλές ραφές και όλα προσεγμένα. Η θήκη του φυσιγγίου είναι κατά το 1/3 suede από δέρμα και το υπόλοιπο από ύφασμα. Αποτέλεσμα είναι να μην μπορεί να συγρατήσει το φυσίγγι αν τη γυρίσεις ανάποδα. Είναι 30 θέσεων και αν όπως τη βάζεις ή τη βγάζεις γεμάτη σου γυρίσει, τα μισά θα πέσουν κάτω. Επίσης, όταν την φοράς δεν είναι εύκολο να ξαναβάλεις το φυσίγγι πίσω στη θήκη με το ένα χέρι διότι το ύφασμα τσαλακώνει και κλείνει η τρύπα.

Τη χρησιμοποιώ στα ταξίδια διότι διπλώνει εύκολα και πιάνει μικρό όγκο στη βαλίτσα σε σχέση με τη δερμάτινη.

Αυτός που την έκανε ήθελε να φτιάξει μιά ποιοτική θήκη, αλλά δεν είχε κυνηγίσει ποτέ στη ζωή του και τεχνικά δε του βγήκε ...


DSC00902.jpg


DSC00903.jpg
 
Η αγαπημένη μου κυνηγητική τσάντα. Είναι φτιαγμένη απ'εξω από wax cotton και στην έναρξη του κυνηγίου την κερώνω για να είναι αδιάβροχη σε όλη τη σεζόν.
Έχει ένα κεντρικό μεγάλο χώρο όπου μπορούν να μπουν πολλά θηράματα, δύο μικρές θήκες μπροστά για αξεσουάρ (φακό, τσοκ, ...) και μία πλαϊνή πολύ μικρή.
Τη τσάντα αυτή την παίρνω σε όλες τις εξορμήσεις μου. Συνήθως την αφήνω στο αυτοκίνητο και δεν τη κουβαλάω στο καρτέρι ή στο περπάτημα. Σε αυτή βάζω όσα πράγματα θέλω να φέρω μαζί μου. Έξτρα πουλόβερ, γάντια, καπέλο, μαχαίρι, ...

DSC00904.jpg


DSC00905.jpg


DSC00906.jpg


DSC00907.jpg


DSC00908.jpg
 
adult image
Για πιο....υπομονετικους....

free image hosting
Δεν εχεις αδικο Bill!
Κανει το παντελονι χαλια και παντα υπαρχει ο κινδυνος...καρατομησης!
Χωρια που αν ψαχνεις στο πυκνο,μενουν πουπουλα και σε μπερδευουν!;)
Εγω τη χρησιμοποιω μονο στο καρτερι,κρεμασμενη καπου η μετα το κυνηγι για να "στρωνουν"τα πουλια.


Καλησπερα για τον φιλο Κωνσταντινο δυο φυσιγγιοθηκες του Νικου Παλλαimage free free image hostingfree image hostinghostingfree image hosting

Τσάντα φυσιγγίων αγορασμένη από ένα Άγγλο στο ebay που τις φτιαχνει μόνος του νομίζω και είναι σε πολύ καλή τιμή.
Είναι από αυτές που χρησιμοποιούν οι 'Αγγλοι σε κάτι driven shootings φασιανού όπου σε ένα περασμα περνάνε δεκάδες φασιανοί και δε προλαβαίνουν να γεμίζουν.

Εγώ τη χρησιμοποιώ σε καρτέρι τσίχλας. Είναι πολύ καλή για το καρτέρι αλλά όχι για περπατητό. Το ιδανικό είναι να την βάλω να κρέμεται από κάποιο δέντρο στο καρτέρι μου και να έχω 150 φυσίγγια σε δίπλα μου χωρίς να με βαραίνει τίποτα. Στο περμάτημα είναι ταλαιπωρία. Μπλέκεται στα κλαδιά, σε βαραίνει, δε βολεύει καθόλου. Για το καρτέρι είναι τέλεια.

DSC00896.jpg


DSC00897.jpg

Η αγαπημένη μου δερμάτινη πουλιάστρα. Με λούπα που μπαίνει στη ζώνη και τσιγκέλι για να κρεμιέται και να ξεκρεμιέται από αυτή.

DSC00909.jpg
Ήμουνα που μουνα θα με αποτρελανεται εσείς.sarcastic.
Φώτη με αρωστησες φίλε .hair.

Γιάννη για σένα τι να πει κανείς : πολυταλαντος, καλλιτέχνης, χρυσοχερης, και πολύ μερακλης.
Κοντακια, δερμάτινα είδη, φυσίγγια πάντως διαμετρήματος, πυρογραφιες, και ξύλο γλυπτική. Ότι πενια και να σου πω θα ναι λίγα.
Από οπλοθηκες που έχω, έχω ξεχωρίσει μια που εκτός από την ωραία εμφάνιση της αυτό που μαρεσει περισσότερο είναι οι εσωτερικές τσέπες της για ξεχωριστή τοποθέτηση των καννών και του κοντακιου.

Beretta B1 Signature Soft Gun Take Down Case
http://www.beretta.com/en/b1-signature-soft-gun-take-down-case/fob635800715im01/
 
Αμα ο ανθρωπος εχει ταλεντο που το αξιοποιει μα πανω απ ολα μερακι τοτε ειναι ΓΙΑΝΝΗΣ..RESPECT. Συγνωμη ρε φιλε γνωριζω απο πρωτο χερι την σεμνοτητα σου αλλα δεν μπορω μου βγαινει αυθορμητα. Γεια στα χερια σου και παλι Συγωμη
 
Mια δερματινη φυσιγγιοθηκη περιπου οπως αυτη που εχει ποσταρει ο Γιαννης εχω και γω. Ψαχνω να βρω φωτογραφια, αλλα δεν εχω καποια προχειρη.
Επισης εχω κληρονομησει μια ωραια κυνηγετικη τσαντα απο τον πατερα μου. Ειναι σε κακα χαλια, παρατημενη εδω και τουλαχιστον 20 χρονια, οποτε θελει οπωσδηποτε ανακατασκευη.

 
Back
Top