Φυσίγγια για αγριόχηνες

Status
Not open for further replies.
2075.jpg

Πατήστε για μεγέθυνση

66βολα, Φυσίγγια FIOCCHI
Καλησπερα στην παρεα, ταχει ριξει κανενας να μας πει τη γνωμη του????? Επειδη σημερα δυο κοπαδακια ασπρομετωπες εμφανιστηκαν.
 
2075.jpg

Πατήστε για μεγέθυνση

66βολα, Φυσίγγια FIOCCHI
Καλησπερα στην παρεα, ταχει ριξει κανενας να μας πει τη γνωμη του????? Επειδη σημερα δυο κοπαδακια ασπρομετωπες εμφανιστηκαν.
Τα έχω ρίξει δεν μου άρεσαν πολύ καλύτερα τα 41 βολα τα Remington.....και κάτι τοπικά από την δράμα 30 βολα και 70 βολα του Σταματιάδη με συγκεντρωτηρα!!!
 
Δεν εσφαξα κανενα. Ο Οπλοπωλης μου αυτο μου ειπε κ βλεπω οτι κ το συγεκριμενο ESHOP στο Link που ανεβασα το ιδιο υποστηριζει. Σου φαινονται λιγα η πολλα;
 
Τι δεν σαρεσε Τελη? Ειναι με συγκεντρωτηρα??
Ήταν λες και δεν έφταναν σε αυτές ενώ με τα Ρεμί έπεφταν σαν σταφίδες .......δεν τα έχω ρίξει σε πίνακα να δω τι κάνουν πρέπει να έχω ένα δύο ακόμα....νομίζω ναι συγκεντρωτηρα έχουν θα το κοιτάξω αύριο και θα σου πω
 
Το Λαμπρο Ντεμι μαγκνουμ το θεωρω απο τα χειροτερα φυσιγγια που εχω ριξει ποτε...πολυ ανακρουση και κανονικη σκορποσκαγιαστρα...το Λαμπρο wetland ειναι πολυ καλυτερο και το παλιο που ειχα δοκιμασει αλλα και το καινουργιο το ρελιαστο.
Μαλλον θα πηγαινα σε Remington που εχουν και μπαφερ, επισης πολυ καλα τα nsi buckshot 5/0 αλλα ειναι 42βολα, ο τενεκες ειναι στα 51 η 55 μετρα δεν θυμαμαι καλα, ειναι ο μικρος του λαδιου με wetland 5/0 και το ξυλο στα 55 μετρα με nsi 5/0 και οι δυο δοκιμες ειναι με το kicks με 30+ βαθμους
73687369
 
Το Λαμπρο Ντεμι μαγκνουμ το θεωρω απο τα χειροτερα φυσιγγια που εχω ριξει ποτε...πολυ ανακρουση και κανονικη σκορποσκαγιαστρα...το Λαμπρο wetland ειναι πολυ καλυτερο και το παλιο που ειχα δοκιμασει αλλα και το καινουργιο το ρελιαστο.
Μαλλον θα πηγαινα σε Remington που εχουν και μπαφερ, επισης πολυ καλα τα nsi buckshot 5/0 αλλα ειναι 42βολα, ο τενεκες ειναι στα 51 η 55 μετρα δεν θυμαμαι καλα, ειναι ο μικρος του λαδιου με wetland 5/0 και το ξυλο στα 55 μετρα με nsi 5/0 και οι δυο δοκιμες ειναι με το kicks με 30+ βαθμους
View attachment 7368View attachment 7369
Άλεξ το αντίθετο με τα wetland δεν μείναμε τόσο ευχαριστημένοι τα Demi Magnum 105βολα δηλαδή 1/0 μας φάνηκαν τουλάχιστον πάνω στα θηραματα καλύτερα....... βέβαια εμείς όταν έρθουν χήνες παίρνουμε διαφορά πχ νουλες Ρεμί και γενικά ότι υπάρχει για χήνες που οι κατασκευαστές φυσιγγίων στην βόρεια Ελλάδα παράγουν όλοι
 
Άλεξ το αντίθετο με τα wetland δεν μείναμε τόσο ευχαριστημένοι τα Demi Magnum 105βολα δηλαδή 1/0 μας φάνηκαν τουλάχιστον πάνω στα θηραματα καλύτερα....... βέβαια εμείς όταν έρθουν χήνες παίρνουμε διαφορά πχ νουλες Ρεμί και γενικά ότι υπάρχει για χήνες που οι κατασκευαστές φυσιγγίων στην βόρεια Ελλάδα παράγουν όλοι
Τι να σου πω φιλαρακι, εμενα δεν μου αρεσαν σε δοκιμες σε χαρτονια, γιατι χηνες εχω να δω απο οταν ημουν πιτσιρικι που εβλεπα τον Nils Holgersson... .sarcastic.
Εχω βεβαια ακομα μερικα 105 1/0 θα τα δοκιμασω καποια στιγμη και θα βαλω φωτο.
 
Τι να σου πω φιλαρακι, εμενα δεν μου αρεσαν σε δοκιμες σε χαρτονια, γιατι χηνες εχω να δω απο οταν ημουν πιτσιρικι που εβλεπα τον Nils Holgersson... .sarcastic.
Εχω βεβαια ακομα μερικα 105 1/0 θα τα δοκιμασω καποια στιγμη και θα βαλω φωτο.
Χαχαχα έλα εδώ κάθε χρόνο βλέπουμε........
Με μείον βαθμούς τα έριχνε ο φίλος και πήρε πουλιά.......
Προσωπικά δεν έχω βρει ένα φυσίγγι στην χήνα που θα πω ναι θα μείνω σε αυτό ψάχνω κάτι σε 30 Βόλο με συγκεντρωτηρα που μέχρι στιγμής τέτοιο βγάζει ο Σταματιάδης από την Δράμα......για δεύτερη λύση σκέφτομαι για τα kaza του champion που τα προτείνει για μακρινές αποστάσεις αν βέβαια τα βγάζει σε τέτοια νούμερα
 
Νο 2 - Νο 3 στα 36γρ είναι αρκετά για μια χήνα. Μετά ξεκινά η υπερβολή ...
Θανάση το Νο2 κ Νο3 μέχρι πόσα μέτρα μας καλύπτει το δραστικό βελινεκές αυτών των σκαγίων που να μπορούν να καταρίψουν μια χήνα...;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top