Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ωστόσο βρήκα φέτος Δορκάς 2001 (μαλλινόταπα) 32gr 9άρια & 10άρια (6-7 κουτιά), για μένα ότι καλύτερο για 30m
Την εγκρίνω αυτή την σάρωση.......shake hands.
και παραπάνω....ειδικά με το ν9 και ανάλογα το τσοκ.....
......Να τα ρίχνεις λίγα λίγα για να τα ευχαριστηθεις.............. ;)
 
Την εγκρίνω αυτή την σάρωση.......shake hands.
και παραπάνω....ειδικά με το ν9 και ανάλογα το τσοκ.....
......Να τα ρίχνεις λίγα λίγα για να τα ευχαριστηθεις.............. ;)
Ακριβώς αυτό σκεπτόμουνα να κάνω. Με οικονομία και σύνεση, αλλά ....
 
Τα 28 γρμ πολυ καλα να χανε και αντικιμενηκη τιμη nsi 8.5 no αλλα 6.70 ρε φιλε δε λεει παμε σε 32 πιοτικο ελληνικο champion με g3000 στα 6.5€ λες γτ ρε φιλε να πλερωνω για να παρω κατι πιο λιγοView attachment 22731οι φοτο για να μην ειμαι μονο λογια οτι τα χρισιμοπειω χωρις παρεξυγηση προ λοκ νταουν
Φυσιγγάρα.Στην αρχή δεν το είχα πάρει με καλό μάτι αλλά μετά το βρήκα πολύ καλά και μακάρι να είχαμε και άλλα.
 
Για πες μας ρε Τολη καλλιτεχνη..
Μιας που είσαι από ένα νομό που κάνει πολλά κρυα, χιόνια κλπ..
Εκει "τραβάνε" ολα τα τσιχλοφυσιγγα?

Δηλαδη αν κάποιος είναι από ένα μέρος που τον χειμώνα επικρατούν "νορμαλ" καιρικές συνθήκες κ θέλει να παει καταχειμωνο για τσίχλες στο Νευροκόπι θα αποτυχει με τα ίδια φυσίγγια?

Βλέπω ότι ωραία σκοτωματα έδωσαν τα 28γρ αλλά φαντάζομαι πως το κυνήγι αυτό εγινε νωρίς τον χειμωνα..
Μην το φοβάσαι το 28αρι στο κρυο Τασο. Πριν ανακαλύψω τον Ρουμελιώτη έριχνα τα πράσινα τα lambro σε πρωινό με συνθήκες που από την πάχνη η μυξα έπεφτε σαν παγακι απο την μύτη στο χωμα και η κηδεία πηγαινε σύννεφο. Επίσης στα ελατα με -2 και ομίχλη να την κόβεις με το μαχαίρι με τα Ρουμελιωτικα οι χοντρές έκαναν κρρρρρρρρ και μετά απο το μπαμ εκαναν απλα γκντουπ!!!!
 
Για πες μας ρε Τολη καλλιτεχνη..
Μιας που είσαι από ένα νομό που κάνει πολλά κρυα, χιόνια κλπ..
Εκει "τραβάνε" ολα τα τσιχλοφυσιγγα?

Δηλαδη αν κάποιος είναι από ένα μέρος που τον χειμώνα επικρατούν "νορμαλ" καιρικές συνθήκες κ θέλει να παει καταχειμωνο για τσίχλες στο Νευροκόπι θα αποτυχει με τα ίδια φυσίγγια?

Βλέπω ότι ωραία σκοτωματα έδωσαν τα 28γρ αλλά φαντάζομαι πως το κυνήγι αυτό εγινε νωρίς τον χειμωνα..
Εκοινη τη μερα ειχε μηδεν αλλα ξερα σπανιο αυτο εαν πλακωσει τα μειων και την υγρασια κλαφτα πολλα κλανουν ασχημα εχουμε πολυ υγρασια λογο πολλων ρεματων ποταμιων και διαφορα παραποταμα εκτως το φραγμα του νεστου συγγεκριμενα στο νευροκοπι αστο πολυ κλαμα -24 μια φορα θυμαμε με ηγρασια χτυπουσαμε τις φασες στα 20 μετρα με το ζορι πουφ κανανε κατι φυσιγγακια που ειτανε με καλο καιρο φωτια
 
Τα σκοπευτικα ειναι για να παιζω Και μετα για ολλα εχω το φαρμακο παντος καιρου τρυγωνι τσιχλα View attachment 22742φοραει την κουκλα g3000 απο 30 εως 34 την ριχνω ψωτια μεχρι τον εβρο

Είχα ακουσει ότι ο Μακρής δεν κυνηγάει κ μου είχε κάνει εντυπωση........
Μέχρι που σε ρώτησα κ μου το είπες κ εσυ.......
Κάποιος θα πει μα θα παρω να ρίξω φυσίγγια κάποιου που δεν ασχολείται με το κυνήγι?
Εγώ θα του απαντουσα, είδαμε κ αυτους που κυνηγάνε τι φυσίγγια φτιάχνουν.........
Για εμενα είναι άξιος συγχαρητηρίων που συνεχίζει μια επιχειρηση εξακολουθωντας να βγάζει καλα φυσίγγια...
Είναι αλήθεια πως για να προκοψεις σε αυτό πρεπει να το έχεις στο αίμα σου...
Όμως με την κατάλληλη θέληση κ την γνώση όλα γίνονται ακόμα κ αν δεν υπάρχει άμεση σχέση με κάτι.... Και παλι μπράβο του....
 
Last edited:
Είχα ακουσει ότι ο Μακρής δεν κυνηγάει κ μου είχε κάνει εντυπωση........
Μέχρι που σε ρώτησα κ μου το είπες κ εσυ.......
Κάποιος θα πει μα θα παρω να ρίξω φυσίγγια κάποιου που δεν ασχολείται με το κυνήγι?
Εγώ θα του απαντουσα, είδαμε κ αυτους που κυνηγάνε τι φυσίγγια φτιάχνουν.........
Για εμενα είναι άξιος συγχαρητηρίων που συνεχίζει μια επιχειρηση εξακολουθωντας να βγάζει καλα φυσίγγια...
Είναι αλήθεια πως για να προκοψεις σε αυτό πρεπει να το έχεις στο αίμα σου...
Όμως με την κατάλληλη θέληση κ την γνώση όλα γίνονται ακόμα κ αν δεν υπάρχει άμεση σχέση με κάτι.... Και παλι μπράβο του....
Τρια πραγματα θελει ενα επορικο προιον το φυσιγγι στη προκειμενη περιπτοση 1 αποδωση 2 σταθεροτητα 3 πολυ καλη τιμη
 
Δεν νομίζω οτι παίζει ρόλο αν κυνηγάει κάποιος ισως να τον εκανε καλυτερο βέβαια αλλά πιο σημαντικό ειναι να είναι σωστος επαγγελματιας σε αυτό που κάνει ουτε ο Θεοδωρίδης κυνηγάει ουτε ο δουβρης στη Σπάρτη βγάζουν ομως αξιόλογα φυσίγγια
 
Τρια πραγματα θελει ενα επορικο προιον το φυσιγγι στη προκειμενη περιπτοση 1 αποδωση 2 σταθεροτητα 3 πολυ καλη τιμη
Αυτά για να υπάρχουν πρεπει όντως να έχεις μεγάλη θέληση και να διαθέσεις χρημα μετρήσεις ανα τακτα χρονικά διαστήματα στα φυσίγγια σου αλλά πολύ λίγοι το κάνουν αυτό αφου η σταθερότητα των προϊόντων δεν είναι εγγυημένη μπαρουτι σκαγια ακομη και συγκεντρωτηρες έχουν διακυμανσεις από παρτίδα σε παρτίδα.
 
Αυτά για να υπάρχουν πρεπει όντως να έχεις μεγάλη θέληση και να διαθέσεις χρημα μετρήσεις ανα τακτα χρονικά διαστήματα στα φυσίγγια σου αλλά πολύ λίγοι το κάνουν αυτό αφου η σταθερότητα των προϊόντων δεν είναι εγγυημένη μπαρουτι σκαγια ακομη και συγκεντρωτηρες έχουν διακυμανσεις από παρτίδα σε παρτίδα.
Γιαννη εγω μιλαω για το βαθμο που ειναι αυτο εφικτο ειπαμε που να ξερει και τι να σου κανει ο βιοτεχνης αν υπαρχουν διακυμανσεις στην συσταση των πρωτων υλων απο τη στιγμη που εχει ιδια υλικα σετ απ χρωματα παπλωματα μια χαρα
 
www.youtube.com/watch?v=iMg9jXSEFQI

Εάν όντως ισχύουν τα βλητικά δεδομένα του παραπάνω βίντεο, θα τολμούσα να ισχυριστώ πως το συγκεκριμένο φουσέκι αποτελεί ένα ιδανικό τσιχλοφούσεκο...!!! Και στο καρτέρι και στο περιπατητό...!!! Με τσοκ 4 και 3 άστρα στα δίκαννα, 3 η 4 άστρα στα αυτογεμή, θα είναι "ταμάμ" στα τσιχλοκότσυφα...!!! Σε νούμερο 9μισι καλύτερα...
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top