Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η μεγάλη ζήτηση και εμπορευματοποιηση πείτε μου κάτι που δεν έχει χαλάσει το φυσιγγι θα γλυτωνε εδώ έχει χαλάσει ΑΠΟ το φαγητό μέχρι το αυτοκινητο και όλα τα ηλεκτρικά είδη ευτυχώς που βελτιώνονται τα τουφέκια και ρίχνουν και μαλακιες τα περισσότερα.
 
Τα καλύτερα κ πιο ιδανικά τσοκαρίσματα στην τσίχλα,είναι το 3&4*....ασχέτος εγώ που την πήγαινα περπατητό κ καρτέρι με 1*& 2* ...:p
Όταν πήρα το ποζέ έκανα ΑΚΡΙΒΩΣ 3 περπατητά (για πέρισυ λέω) και μπορώ να πω πως με βόλεψε το ανοιχτό τσοκάρισμα....το ίδιο κ στα απογευματινά.....μάλιστα,σε εκείνα τα περπατητά,έριχνα ιδιογόμωση 28gr με GM3 που είχα,κ μου έκαναν εντύπωση οι καταβολές που είχα με τν κύλινδρο κ 28gr No9.5 ως τα 25m.......
 
Στην τσίχλα πάντα Νο 9 και τσοκ *4 και με ζέστη και με κρύο και με τα πάντα χαχαχαχχαχα
Τα καλύτερα κ πιο ιδανικά τσοκαρίσματα στην τσίχλα,είναι το 3&4*....ασχέτος εγώ που την πήγαινα περπατητό κ καρτέρι με 1*& 2* ...:p
Όταν πήρα το ποζέ έκανα ΑΚΡΙΒΩΣ 3 περπατητά (για πέρισυ λέω) και μπορώ να πω πως με βόλεψε το ανοιχτό τσοκάρισμα....το ίδιο κ στα απογευματινά.....μάλιστα,σε εκείνα τα περπατητά,έριχνα ιδιογόμωση 28gr με GM3 που είχα,κ μου έκαναν εντύπωση οι καταβολές που είχα με τν κύλινδρο κ 28gr No9.5 ως τα 25m.......
Νο 9, τσοκ 4* και piston κοντά μακρυά...... :D
 
.....αλλά πολύ συνηθισμένη (τουλάχιστον για τα απογευματινά)
3* ή 4* και μαλλινόταπα 9άρια.

Εξαρταται απο την τοποθεσια....Τις προηγουμενες χρονιες που ειχε θηραματα....και ολος ο κοσμος
ηταν στο βουνο....πολλες φορες πηγαινα σε απογευματινο περασμα σε μερος που απεφευγαν οι
αλλοι κυνηγοι....και εκει δουλευα φουλ τσοκ.
 
Εξαρταται απο την τοποθεσια....Τις προηγουμενες χρονιες που ειχε θηραματα....και ολος ο κοσμος
ηταν στο βουνο....πολλες φορες πηγαινα σε απογευματινο περασμα σε μερος που απεφευγαν οι
αλλοι κυνηγοι....και εκει δουλευα φουλ τσοκ.
Πολύ σωστά!
Στα καρτέρια που επιλέγω περνάνε στα 20 - 25 μέτρα (κάθομαι σε καθαρό και βγαίνουν από πυκνούρα για να πάνε προς το βουνό).
Οπότε στην επάνω 3* με 9αρια (μήπως και απομακρυνθούν) και κάτω 4* ή και 5* με mezzo lambro 9.5. Άμα είμαι ψύχραιμος 7 στις 10 μονοντούφεκο.
σ.σ. τις καλές εποχές που τις διάλεγες.....
 
Lm carlson βιδομενο με ηλεκροκολιση στην μαξους και τα μυαλα στα καγκελα..θελει λιγο προσοχη στης πολυ κοντηνες ντουφεκες
Δεν έχει θέμα στις κοντινές; Και αν το βρεις δεν είναι σουρωτήρι;
Η αλήθεια είναι όπως βολεύεται ο καθένας και όπως έχει συνηθίσει.
 
Δεν έχει θέμα στις κοντινές; Και αν το βρεις δεν είναι σουρωτήρι;
Η αλήθεια είναι όπως βολεύεται ο καθένας και όπως έχει συνηθίσει.
Αν εχεις κοντακι 100% απανο σου δεν εχεις θεμα οντος ....στα απογευματινα εχουμε μερη που περνανε απο 5 μεχρει 20 μετρα το πολυ εκει βαζω το 5αρι
 
Τα 28 γρμ πολυ καλα να χανε και αντικιμενηκη τιμη nsi 8.5 no αλλα 6.70 ρε φιλε δε λεει παμε σε 32 πιοτικο ελληνικο champion με g3000 στα 6.5€ λες γτ ρε φιλε να πλερωνω για να παρω κατι πιο λιγοIMG-78147efa327cc89d4672adee38656b7b-V.jpgοι φοτο για να μην ειμαι μονο λογια οτι τα χρισιμοπειω χωρις παρεξυγηση προ λοκ νταουν
 
Τα 28 γρμ πολυ καλα να χανε και αντικιμενηκη τιμη nsi 8.5 no αλλα 6.70 ρε φιλε δε λεει παμε σε 32 πιοτικο ελληνικο champion με g3000 στα 6.5€ λες γτ ρε φιλε να πλερωνω για να παρω κατι πιο λιγοView attachment 22731οι φοτο για να μην ειμαι μονο λογια οτι τα χρισιμοπειω χωρις παρεξυγηση προ λοκ νταουν
Due Europe ή uno Τόλη;
 
Για πες μας ρε Τολη καλλιτεχνη..
Μιας που είσαι από ένα νομό που κάνει πολλά κρυα, χιόνια κλπ..
Εκει "τραβάνε" ολα τα τσιχλοφυσιγγα?

Δηλαδη αν κάποιος είναι από ένα μέρος που τον χειμώνα επικρατούν "νορμαλ" καιρικές συνθήκες κ θέλει να παει καταχειμωνο για τσίχλες στο Νευροκόπι θα αποτυχει με τα ίδια φυσίγγια?

Βλέπω ότι ωραία σκοτωματα έδωσαν τα 28γρ αλλά φαντάζομαι πως το κυνήγι αυτό εγινε νωρίς τον χειμωνα..
 
........ή κ μισόταπα με Νο 9.5.....my man.
Αυτό ακριβώς. Mezzo 30gr No 9.5. Mε 4* στα 25-28 m ΣΚΟΥΠΑ!!
Ωστόσο βρήκα φέτος Δορκάς 2001 (μαλλινόταπα) 32gr 9άρια & 10άρια (6-7 κουτιά), για μένα ότι καλύτερο για 30m, άσχετα ότι δεν μπορέσαμε/προλάβαμε να τα χαρούμε. Να είμαστε καλά του χρόνου....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top