Φυσίγγια για τσίχλες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φυσίγγια' που ξεκίνησε από το μέλος BeReT, στις 11 Δεκεμβρίου 2014.

1. καλυτερο απο το express 32 ? πως το ειδες?

2. evripidis302

evripidis302

Περιοχή:
    χανια
    Και τα 2 συγκεντρωτικά με καθαρά σκοτωματα.το άλφα μου φάνηκε πιο μαλακό αλλά επειδή το εξπρές το έχω δουλέψει σχεδόν με όλους τους καιρούς δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα ακόμα.επισης ένας άλλος παράγοντας είναι ότι εδώ δεν έχουμε πολύ μεγάλα ποσοστά υγρασίας οπότε κι εκεί δεν ειμαι ο πιο κατάλληλος για ν απαντήσω.παντως είναι τίμιο φυσιγγι και κοβει αρκετά μακριά κι ελαφρώς πιο γρήγορο απ' το εξπρες

glek, PANOS-BEN, FOtis1971 and 11 others like this.
  3. Φίλε αυτό ρίχνω κ γω σαν βασικό μου τσιχλοφύσιγγο και είμαι ευχαριστημένος.Μέχρι πριν 2 χρόνια ήταν 32γρ,έκοβε ακόμα καλύτερα αλλά είχε και πιο ζωηρό κλώτσημα..άσε που πολλές φορές πετούσε φωτιά απ το κλείστρο κ έπρεπε να φοράς ..γυαλιά!! Μέχρι τη σεζον 16-17 το βρισκα 5.80€.Λίγο πριν το τέλος εκείνης της σεζον πήγε 6.50 κ για μερικούς που "καινε" ποσότητα 6.20 κ φέτος 6.50 σταθερά! Καλό αλλά αν ανέβει κι άλλο η τιμή..δεν!!

glek, PANOS-BEN, FOtis1971 and 11 others like this.
  4. evripidis302

evripidis302

Περιοχή:
    χανια
    Πάντως φωτιές εμένα δεν μου πέταξε και είχε και καθαρή καύση χωρίς ν αφήνει υπολείμματα στη κανη.ισως να το βελτιωσε

PANOS-BEN, FOtis1971, Alex76 and 8 others like this.
  5. Υπολείμματα δεν έχω δει με κανένα ισπανικό μπαρούτι,σε αντίθεση με διβασικές,gm3 κτλ.Μπορεί να ήταν η παρτίδα τότε γιατί αυτό με τη φλόγα απ το κλείστρο όλη τη σεζον μου χε τύχει πάνω απο 15-20 φορές αλλά μόνο εκείνη τη χρονιά.Στα saga πχ δεν μου χε τύχει ποτέ που είχαν ίδια πυρίτιδα..αλλά με 7 € που (τα) έχουν πάει και αυτά δεν ξανάχει!!

6. evripidis302

evripidis302

Περιοχή:
    χανια
    Χάρη ηρθανε και τα mirage στα 30 γραμ με 5,70.ισως να τα δοκιμάσουμε κι αυτά

7. σε μαυρο καλυκα δεν ειναι αυτα?πολυ καλο φυσιγγι.

8. Γιάννης d

Γιάννης d

Περιοχή:
    ΠΥΡΓΟΣ ΗΛΕΙΑΣ
    Όνομα:
    Γιαννης
    Δεν ειχα χρόνο να γεμίσω και πέρασα και πήρα 5 κουτιά απο τον Fantom εδω στο Πυργο.Αυτά με την psb5 στα 31 γρ. 5,50 ευρω το κουτι.Μου άρεσαν αρκετά μπορώ να πω,κυνήγησα χωρίς προβήματα αν και στην αρχή είμουν κάπως επιφυλακτικός,είχα και 2 χρόνια να βαλω αγοραστό στη θαλάμη,αλλά στη πορεία ,τα βρηκα και με τις προσκοπεύσεις τους και όλα καλά.

KoTzi, PANOS-BEN, FOtis1971 and 10 others like this.
  9. Kostas Winchester SX

Kostas Winchester SX

Περιοχή:
    Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
    Όνομα:
    Kώστας
    Καλόκαυτα γείτονα.....;)
    Θέλω να τν επισκεφθώ κ εγώ τν κύριο FANTOMA...

10. Pavlos

Pavlos

Περιοχή:
    Γέρακας
    Μόλις γύρισα από την κοπή της πίτας του Μανδηλαρα, πήρα και δύο κουτάκια κυνηγετικα να δοκιμαστούν

Περισσότερα αύριο πρωί

11. Vasilis

Vasilis Staff Member

Περιοχή:
    Δραπετσώνα-Δίστομο
    Όνομα:
    Βασίλης
    31gr σε νούμερο 9.5 και έριξα αρκετά πουλιά με ένα κουτί και μάλιστα σε μακρινές αποστάσεις! Αν το βρω σε προσφορά πάλι θα το πάρω αλλιώς στα 7€ που έχει τώρα δεν το αγγίζω. Αναφέρομαι στο gorilla quail! Το συνιστώ για περπατητό κυνήγι τσίχλας. Το έριξα με την fabarm με 4άρι τσοκ.

12. Hunter97

Hunter97

Περιοχή:
    Αθήνα
    Όνομα:
    Γιάννης
    Και εμένα μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο.Η τιμή όμως είναι υψηλή για τσίχλα.
    Αν τα βρω σε προσφορά θα πάρω πάλι κάποια κουτάκια.

glek, PANOS-BEN, FOtis1971 and 10 others like this.
  13. ST@vros

ST@vros

Περιοχή:
    Γλυφάδα Αττικής
    Όνομα:
    Σταύρος
    Ποια Fabarm?ποια Fabarm?.my man.

Manos and Pavlos like this.
  14. ST@vros

ST@vros

Περιοχή:
    Γλυφάδα Αττικής
    Όνομα:
    Σταύρος
    Δεν είναι γραφτό να βρεθούμε.ηθελα να περασω και εγώ αλλά σχόλασα πολύ αργα

Manos, outlander and Pavlos like this.
  15. Vasilis

Vasilis Staff Member

Περιοχή:
    Δραπετσώνα-Δίστομο
    Όνομα:
    Βασίλης
    Έχω μια titan Σταύρο! Του αδερφού μου θα την πάρω το άλλο ΣΚ .sarcastic.

16. BIRDY

BIRDY

Περιοχή:
    Αγιος Δημητριος
    Όνομα:
    Τάσος
    Είναι ωραία φυσίγγια του gorilla σχεδόν όλα νομίζω. Είχα πάρει για δοκιμή το eco 31 και κάποια που έριξα έκανα μακρινές τουφεκιές με ακαριαία καταβολή. Χθες δοκίμασα κι ένα σε ένα κόντρα πλακε και πήγε αρκετά καλά με σφιχτή τουφεκιά. Έχω ανεβάσει τη φωτό στις βλητικες δοκιμές.

glek, FOtis1971, Manos and 5 others like this.
  17. ST@vros

ST@vros

Περιοχή:
    Γλυφάδα Αττικής
    Όνομα:
    Σταύρος
    Μια που θα του την πάρεις και μια που δεν θα του την ξαναγυρίσεις χαχαχαχαχα

18. μονο 2 πηρες?θα σε ψαξω!.yel.για πες τιμη αλλα νομιζω τα εχει λιγο ακριβα:)

19. Pavlos

Pavlos

Περιοχή:
    Γέρακας
    που ήσουν εσύ και σε ψάχναμε χθες

6.50 30γρ
    7.00 32γρ

άσε κρατήθηκα με νύχια και με δόντια που λένε να μην αδειάσω κάνα ράφι ...τα πήρα περισσότερο για εργαστηριακούς σκοπούς .sarcastic.

glek, konstantinos, FOtis1971 and 3 others like this.
  20. ακριβα τα εχει ,πρεπει να ριξει τιμες [ειχα αθλητικες εκδηλωσεις:)]

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις