Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Φίλε αυτό ρίχνω κ γω σαν βασικό μου τσιχλοφύσιγγο και είμαι ευχαριστημένος.Μέχρι πριν 2 χρόνια ήταν 32γρ,έκοβε ακόμα καλύτερα αλλά είχε και πιο ζωηρό κλώτσημα..άσε που πολλές φορές πετούσε φωτιά απ το κλείστρο κ έπρεπε να φοράς ..γυαλιά!! Μέχρι τη σεζον 16-17 το βρισκα 5.80€.Λίγο πριν το τέλος εκείνης της σεζον πήγε 6.50 κ για μερικούς που "καινε" ποσότητα 6.20 κ φέτος 6.50 σταθερά! Καλό αλλά αν ανέβει κι άλλο η τιμή..δεν!!
Πάντως φωτιές εμένα δεν μου πέταξε και είχε και καθαρή καύση χωρίς ν αφήνει υπολείμματα στη κανη.ισως να το βελτιωσε
 
Υπολείμματα δεν έχω δει με κανένα ισπανικό μπαρούτι,σε αντίθεση με διβασικές,gm3 κτλ.Μπορεί να ήταν η παρτίδα τότε γιατί αυτό με τη φλόγα απ το κλείστρο όλη τη σεζον μου χε τύχει πάνω απο 15-20 φορές αλλά μόνο εκείνη τη χρονιά.Στα saga πχ δεν μου χε τύχει ποτέ που είχαν ίδια πυρίτιδα..αλλά με 7 € που (τα) έχουν πάει και αυτά δεν ξανάχει!!
 
Δεν ειχα χρόνο να γεμίσω και πέρασα και πήρα 5 κουτιά απο τον Fantom εδω στο Πυργο.Αυτά με την psb5 στα 31 γρ. 5,50 ευρω το κουτι.Μου άρεσαν αρκετά μπορώ να πω,κυνήγησα χωρίς προβήματα αν και στην αρχή είμουν κάπως επιφυλακτικός,είχα και 2 χρόνια να βαλω αγοραστό στη θαλάμη,αλλά στη πορεία ,τα βρηκα και με τις προσκοπεύσεις τους και όλα καλά.
 
Δεν ειχα χρόνο να γεμίσω και πέρασα και πήρα 5 κουτιά απο τον Fantom εδω στο Πυργο.Αυτά με την psb5 στα 31 γρ. 5,50 ευρω το κουτι.Μου άρεσαν αρκετά μπορώ να πω,κυνήγησα χωρίς προβήματα αν και στην αρχή είμουν κάπως επιφυλακτικός,είχα και 2 χρόνια να βαλω αγοραστό στη θαλάμη,αλλά στη πορεία ,τα βρηκα και με τις προσκοπεύσεις τους και όλα καλά.
Καλόκαυτα γείτονα.....;)
Θέλω να τν επισκεφθώ κ εγώ τν κύριο FANTOMA...
 
31gr σε νούμερο 9.5 και έριξα αρκετά πουλιά με ένα κουτί και μάλιστα σε μακρινές αποστάσεις! Αν το βρω σε προσφορά πάλι θα το πάρω αλλιώς στα 7€ που έχει τώρα δεν το αγγίζω. Αναφέρομαι στο gorilla quail! Το συνιστώ για περπατητό κυνήγι τσίχλας. Το έριξα με την fabarm με 4άρι τσοκ.
DSCN0248.jpg
 
31gr σε νούμερο 9.5 και έριξα αρκετά πουλιά με ένα κουτί και μάλιστα σε μακρινές αποστάσεις! Αν το βρω σε προσφορά πάλι θα το πάρω αλλιώς στα 7€ που έχει τώρα δεν το αγγίζω. Αναφέρομαι στο gorilla quail! Το συνιστώ για περπατητό κυνήγι τσίχλας. Το έριξα με την fabarm με 4άρι τσοκ.
DSCN0248.jpg
Και εμένα μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο.Η τιμή όμως είναι υψηλή για τσίχλα.
Αν τα βρω σε προσφορά θα πάρω πάλι κάποια κουτάκια.
 
31gr σε νούμερο 9.5 και έριξα αρκετά πουλιά με ένα κουτί και μάλιστα σε μακρινές αποστάσεις! Αν το βρω σε προσφορά πάλι θα το πάρω αλλιώς στα 7€ που έχει τώρα δεν το αγγίζω. Αναφέρομαι στο gorilla quail! Το συνιστώ για περπατητό κυνήγι τσίχλας. Το έριξα με την fabarm με 4άρι τσοκ.
DSCN0248.jpg
Ποια Fabarm?ποια Fabarm?.my man.
 
Είναι ωραία φυσίγγια του gorilla σχεδόν όλα νομίζω. Είχα πάρει για δοκιμή το eco 31 και κάποια που έριξα έκανα μακρινές τουφεκιές με ακαριαία καταβολή. Χθες δοκίμασα κι ένα σε ένα κόντρα πλακε και πήγε αρκετά καλά με σφιχτή τουφεκιά. Έχω ανεβάσει τη φωτό στις βλητικες δοκιμές.
 
που ήσουν εσύ και σε ψάχναμε χθες

6.50 30γρ
7.00 32γρ

άσε κρατήθηκα με νύχια και με δόντια που λένε να μην αδειάσω κάνα ράφι ...τα πήρα περισσότερο για εργαστηριακούς σκοπούς .sarcastic.
ακριβα τα εχει ,πρεπει να ριξει τιμες [ειχα αθλητικες εκδηλωσεις:)]
 
Mόλις αγόρασα όλη τη νέα σειρά "Speciale Collezione" της NobelSport, καθώς και τη νέα "Mygra Collezione" της Βaschieri & Pellagri (σε cal 12 πάντα)...!!! :D
Είναι σκέτη κ@ύλ@ τα άτιμα, με διαφανείς κάλυκες και χρωματιστά σκάγια...!!! Δεν μπορούσα να αντισταθώ...!!!
Το έκανα περισσότερο για συλλεκτικό λόγο, παρά για να τα ρίξω...!
Βέβαια, κάποτε και όλο και κάπου θα τα ρίξω, αλλά σίγουρα θα κρατήσω κάνα δυο φυσιγγάκια απ' το κάθε κουτάκι για πάντα, για να τα "κάνω χάζι", αλλά και να τα "χουφτώνω" πού και πού και να γουστάρω (σαν το κομπολόι ένα πράμα - αγχολυτικό)...!!!
Αποτελούν τα ομορφότερα και πιο "λαχταριστά" φυσιγγάκια ever...!!! :);)
 
Καλημέρα σας.το σ/κ δοκιμάστηκε το alfa game το κόκκινο στα 31 γραμμ.με ωραία αποτελέσματα.μιλαμε για ένα φυσιγγι αρκετά μαλακό και ευχάριστο στη χρήση.ειναι γεμισμένο με csb 1 σε κάλυκα rm και συγκεντρωτηρα lbrs.καψουλι δεν θυμάμαι κι επειδή δεν έχω ζυγαριά δεν μπόρεσα να μετρήσω πυριτιδα.επειδη είδα ωραία πράματα και κοντά και μακριά δεν έκανα δοκιμές σε πίνακα.η τιμή του εδώ είναι 6,50 ευρώ αλλά επειδή μ άρεσε πολύ ίσως σε μεγάλη παραγγελία να κόψουμε κάτι.το έριξα με βοριά χαμηλή θερμοκρασία και ελάχιστη υγρασία.θα περιμένω αν πετύχω και καμμιά μέρα με ζέστη να δω για να βγάλω πιο ασφαλή συμπερασματα.παντως σίγουρα θα είναι του χρόνου απ' τις πρώτες μου προτιμήσεις.εννοειται πάντα σε νούμερο 9
Φίλε μου φάνηκαν πολύ γρήγορα...έφευγα μπροστά ακόμα και χθες...σκοτωματα καλά έκαναν και σε μενα και μαλακό φυσίγγι όπως είπες και εσυ....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top