Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ποιά είναί άραγε αυτή η πυρίτιδα που αποδίδει τόσο καλά σε τέτοια μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας?think
αμα κανεις ιδιογομωση ,πολλες,αν οχι θελει πολυ ψαξιμο και δοκιμες σε ολους τους καιρους.:)
 
Ποιά είναί άραγε αυτή η πυρίτιδα που αποδίδει τόσο καλά σε τέτοια μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας?think
Φίλιππα δεν ασχολούμαι με ιδιογόμωση οπότε δεν σκέφτηκα να ρωτήσω για υλικά. Στο site του γράφει "Διβασική b&p" για το συγκεκριμένο φυσίγγι, χωρίς περαιτέρω λεπτομέρειες. Είναι βασικό όμως ότι κυνηγά ο ίδιος με τα φυσίγγιά του και έχει άποψη για αυτά ως κυνηγός και όχι ως έμπορος. Αν τον γνωρίσεις, σου εμπνέει εμπιστοσύνη.
 
Τον ρώτησες μήπως με τι γεμίζει....γιατι στην σελίδα του αναφέρει γενικά b&p διβασική.


Απάντησα ότι δεν γνωρίζω με τι είναι γεμισμένα τώρα. Κάτι μου πε αλλά δεν θυμαμαι. Πάντως όχι με f2.
Παιδιά, G2000 είναι η πυρίτιδα. Αν μιλάτε για το Alectoris 28 gr. το κίτρινο, Extra light το λένε αν θυμάμαι καλά. Είναι κάποια χρόνια που το είχα ανοίξει βέβαια, αλλά αυτήν είχε.
Εξάλλου η G2000 είναι η μόνη πυρίτιδα που αναφέρεται ως "διβασική" από την B&P ...
H F2x28, όπως και οι υπόλοιπες, αναφέρεται ως "τροποποιημένη μονοβασική". Ξεχωρίζει κι εύκολα γιατί είναι πράσινη, ενώ η G2000 γκρι ...
 
Παιδιά, G2000 είναι η πυρίτιδα. Αν μιλάτε για το Alectoris 28 gr. το κίτρινο, Extra light το λένε αν θυμάμαι καλά. Είναι κάποια χρόνια που το είχα ανοίξει βέβαια, αλλά αυτήν είχε.
Εξάλλου η G2000 είναι η μόνη πυρίτιδα που αναφέρεται ως "διβασική" από την B&P ...
H F2x28, όπως και οι υπόλοιπες, αναφέρεται ως "τροποποιημένη μονοβασική". Ξεχωρίζει κι εύκολα γιατί είναι πράσινη, ενώ η G2000 γκρι ...
Δίκιο έχεις Στέλιο...απλά φέτος διέρευσε δε ξέρω κατα πόσο ισχύει γιατί δεν ασχο΄λούμε κ με ιδιογώμοση οτι ο Μαυρούλης σταμάτηση την εισαγωγη απ τις συγκεκριμένες πυρίτιδες. Οπότε που την βρήκε την G2000 (αν έχει τέτοια μέσα). Βέβαια ο συγκεκριμένος όποτε κάνβει αλλαγές στις συνταγές του ενημερώνει πάντα τον κόσμο.
 
Παιδιά, G2000 είναι η πυρίτιδα. Αν μιλάτε για το Alectoris 28 gr. το κίτρινο, Extra light το λένε αν θυμάμαι καλά. Είναι κάποια χρόνια που το είχα ανοίξει βέβαια, αλλά αυτήν είχε.
Εξάλλου η G2000 είναι η μόνη πυρίτιδα που αναφέρεται ως "διβασική" από την B&P ...
H F2x28, όπως και οι υπόλοιπες, αναφέρεται ως "τροποποιημένη μονοβασική". Ξεχωρίζει κι εύκολα γιατί είναι πράσινη, ενώ η G2000 γκρι ...
έτσι ακριβώς είναι μέχρι σήμερα(τουλάχιστον)θα πάρω μια κούτα 8αρια 9αρια κι άστα να υπάρχουν,ψωμί δεν ζητάνε μεν,με καλύπτουν απόλυτα δε

Ευχαριστώ Μάκη. Ο τύπος που τον γνώρισα φαίνεται καλός επαγγελματίας, είναι από το 1989 στον χώρο, μου είπε. Με διαβεβαίωσε ότι αποδίδουν εξίσου καλά από +40 - -14 βαθμούς και κάνουν για όλα σχεδόν τα πουλιά.

Ποιά είναί άραγε αυτή η πυρίτιδα που αποδίδει τόσο καλά σε τέτοια μεγάλη διαφορά θερμοκρασίας?think
Αφορμή για να δουλεύω,πια,αυτά τα φυσίγγια ήταν όταν πριν 4 χρόνια στην Κόνιτσα φίλος με ανίατη ασθένεια τσιχλομανίας που την κυνηγά σ όλη την Ελλάδα μου έδωσε 3 κουτιά(g2000) να τα δοκιμάσω
δούλεψαν άριστα σε απογευματινό με -4 σε κοντινές αποστάσεις και πρωινό με -11 έως -7 σε κοντινές και μεσαίες αποστάσεις
ν αναφέρω ότι έριξα το ίδιο άριστα oscar 32 g3000 που δυστυχώς δεν υπάρχουν πια και lambro sporting μόνο στ απογευματινό
υ.σ.όταν γνώρισα δε και τον Χρήστο Μητσάκο στην γιορτή τσίχλας που διοργανώνει κάθε χρόνο κόλλησα με τα alectoris :)
 
Παιδιά, G2000 είναι η πυρίτιδα. Αν μιλάτε για το Alectoris 28 gr. το κίτρινο, Extra light το λένε αν θυμάμαι καλά. Είναι κάποια χρόνια που το είχα ανοίξει βέβαια, αλλά αυτήν είχε.
Εξάλλου η G2000 είναι η μόνη πυρίτιδα που αναφέρεται ως "διβασική" από την B&P ...
H F2x28, όπως και οι υπόλοιπες, αναφέρεται ως "τροποποιημένη μονοβασική". Ξεχωρίζει κι εύκολα γιατί είναι πράσινη, ενώ η G2000 γκρι ...
Εγώ πριν 2 χρόνια που τα είχα πάρει ειχαν f2×28.Μου το είχε πει και ο ιδιος.
Παντως και την mb*36 διβασικη την γράφει στην αναλυση του alectoris speed(μαύρο).
 
για μενα μην τα παρεις πολυ κλωτσο για το τιποτα,πολλα ζωντανα πουλια ,τα 30αρια του πολυ πιο ανωτερα.
το 30αρι ειναι απο τα καλα τσιχλοφυσιγγα, τουλαχιστον μεχρι προπερσι το Γεναρη που τα εριχνα γιατι το Φλαβαρη με την ελειψη των υλικων διαφοροποιηθηκαν πολλα...
Μαλακο κ σφιχτο, πολυ καλα κ μακρινα σκοτωματα...
Το 32αρι κ εμενα δεν μου αρεσε, πολυ ζωηρο χωρις λογο για μενα, αν κ ειχα φιλους που το εριχναν φανατικα...
Γουστα ειναι τα φυσιγγια...
 
Άσχετο........
Τα βρήκες 5.5 € τα 32 και τα 20αρια τα βρήκα 9.20€........τι να πεις.........hair.
Ναι είναι ένα μαγαζι που φερνει φυσιγγια αλλα γ κάποιο λόγο είναι πάντα ο ποιο φθηνός στη τριπολη....δεν είναι κυνηγομαγαζο εχει διάφορα μέσα...μαλλον παίρνει ποσότητα κ βαραει τιμη....
 
το 30αρι ειναι απο τα καλα τσιχλοφυσιγγα, τουλαχιστον μεχρι προπερσι το Γεναρη που τα εριχνα γιατι το Φλαβαρη με την ελειψη των υλικων διαφοροποιηθηκαν πολλα...
Μαλακο κ σφιχτο, πολυ καλα κ μακρινα σκοτωματα...
Το 32αρι κ εμενα δεν μου αρεσε, πολυ ζωηρο χωρις λογο για μενα, αν κ ειχα φιλους που το εριχναν φανατικα...
Γουστα ειναι τα φυσιγγια...
Κι όμως ο θείος μου φέτο με Navaro 32gr No:6 έκανε έναρξη στα υδρόβια με ένα μονόκανο Baikal 71cm κ με έκανε ρεζίλη σε κάποιες περιπτώσεις.......sarcastic.
Γούστα φίλε μου γούστα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top