Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μιχάλη είδα πώς πήρες το Japan

λοιπόν έβγαλε ο Λαμπρο ένα φυσίγγι λουκουμάκι,,,Skeet Low Recoil 24gr 7.5 9.5 νούμερα στα €5,3 από Καλκαντζάκο ,αν τα βρείς δοκίμασε τα

View attachment 40409
Δυστυχώς δεν το φέρνει κανένας εδω…..
Λέω να παραγγείλω 2 κουτάκια από Καλκατζάκο για δοκιμή
 
Μιχάλη είδα πώς πήρες το Japan

λοιπόν έβγαλε ο Λαμπρο ένα φυσίγγι λουκουμάκι,,,Skeet Low Recoil 24gr 7.5 9.5 νούμερα στα €5,3 από Καλκαντζάκο ,αν τα βρείς δοκίμασε τα

View attachment 40409
Στο site της εταιρίας δίνει στα low recoil pmax 550 και στα κοκκινα 480
 
Το νεο 24αρι της Lambro με τη πυριτιδα ειναι;;;
Ξερει καποιος...;;
Κώστα Έχεις Sipe και CH6 και έρχονται χιονιαδες και ασχολείσαι με αυτά ?
Τι θέλεις να έχει μέσα στο 24αρι ?
Καμμία κάρβουνο-σκονη θαναι για τα
"Σαράντα του Μακαρίτη"
 
Αύριο φοβάμαι τον καιρό μην με προδώσει.Για τους πονηρούς τα 28άρια τελείωσαν.Οπότε ανάμεσα σε ρουμελιώτη,δούβρη και κουέηλ θα παίξει.Κουέηλ δεν νομίζω να το βάλω αύριο.Ρουμελιώτη μπλε, δούβρης και ρουμελιώτη GM3 θα δουλέψει!!
 
Κώστα Έχεις Sipe και CH6 και έρχονται χιονιαδες και ασχολείσαι με αυτά ?
Τι θέλεις να έχει μέσα στο 24αρι ?
Καμμία κάρβουνο-σκονη θαναι για τα
"Σαράντα του Μακαρίτη"
Ησχαααα.....απλα ενημερωτικα ρωτησα.....;)
Εεεχει ο θεος....big smile.


Για μακρυα...
20220121_201520.jpg20220121_201130.jpg

Για κοντα.....big smile.

20220121_201211.jpg
 
Τελευταία ακουω διαφορα κ πραγματικα απορώ με κάποιους.......
Θα πω κάτι για τελευταία φορά.....

Η μόδα επειρεαζει τα παντα......
Και γιατί όχι κ το κυνήγι..........

Κάποτε όταν άκουγες τσιχλοφυσιγγο ο νους πηγαινε σε ένα φυσιγγι 32γρ.....

Σήμερα τσιχλοφυσιγγα ονομάζουμε τα 24-28γρ κ ρίχνουμε μόνο αυτά (και ένας θεος ξερει...)
Εχουμε φτιάξει κ το κοντακι μας(και ενας θεος ξερει...)
Γεμιζουμε μια 30αρα φυσιγγιοθηκη κ παμε κ πιανουμε το όριο......
Και πλέον δεν ξέρουμε τι θα πει ανοιχτά τσοκ, φυσίγγια διασποράς,κ πολυ ψιλά σκάγια.....
Αχ κ να μην έβλεπα κάποιον από κοντά..........

Και γιατί όλα αυτά???
... Δεν ξέρω, σκεφτήτε..........

Αφήστε τους συναδέλφους σας να κυνηγήσουν όπως θέλουν κ με ότι θέλουν....
Αν θεωρείται ότι είστε "κάτι" τότε μέσα στα φόρουμ πραγματικα χαραμιζεστε,μπορείτε να πατε αλλου κ να ακολουθησετε καριέρα............
 
Last edited:
Υπάρχει ένα θέμα Τάσο άλλο να μιλά ιδιογομωτης για 24 και 28 που φτιάχνει και άλλο για τα 24 και 28 του εμπορίου .Με του εμπορίου μόλις σφίξει το κρύο και η υγρασία μπορεί να κλάσεις κάνα αρχιδι και όποιος έχει άλλη άποψη και το παίζει ντουφέκος με εμπορικό να δώσουμε ένα πρωί ραντεβού σε κάνα Αλίαρτο να δούμε πόσα απίδια βάζει ο σάκος .Τα εμπορικά είναι για ορτυκακια και τσιχλιτσες σε καλοκαιριες σχετικά εκτός αν ντουφέκιας μέχρι 20 μέτρα εκεί αλαζει αν βάλεις φουλ και ρίχνεις στα 15 και 20 μπορεί να σκοτώσεις με άσχημο καιρό κάνα πουλί πριν σπάσεις το ντουφέκι που δε θα φταίει σε τιποτα.Η ιδιογομωση είναι άλλο έργο φτιάχνεις 28 Άρι που ρίχνεις με 5* και κόβει τα πουλιά στη μέση στα 15 μέτρα.
 
Νομίζω πως απλά ο κόσμος προσπαθεί να πάρει οικονομικότερα φυσέκια ( όπως τα 24-28 γρ από ότι τα 32γρ ). Όταν ρε παιδιά το Jordan το κόκκινο 32 γρ το έπαιρνα πριν χρόνια στα 5.80- ευρώ και ήταν τουφέκια και θάνατος σε ότι σηκωνα τουφέκι και τώρα το πιο οικονομικό που το βρίσκω εδώ στο νησί είναι στα 7.5 ευρω ,ε πως να μην ψαχτω σε οικονομικότερα 30αρια -28αρια και κάποιοι 24αρια..φέτος το είχα γράψει κιόλας στο τέλος του Οκτώβρη, την έπαθα κανονικά. Με έπιασαν κορόιδο,φωρτοσα φυσέκια φτηνά επειδή ήταν παλιά για να γλυτώσω τα 7 και 7.5 ευρώ του καλού τσιχλοφυσεκου και τόσο τρέξιμο και βλαστήμια δεν έχω ξαναριξει. Γενικά το έχουν παρακάνει στις αυξήσεις και δυστυχώς τα οικονομικά του κάθε σπιτικού όλο και μειώνονται.
 
Νομίζω πως απλά ο κόσμος προσπαθεί να πάρει οικονομικότερα φυσέκια ( όπως τα 24-28 γρ από ότι τα 32γρ ). Όταν ρε παιδιά το Jordan το κόκκινο 32 γρ το έπαιρνα πριν χρόνια στα 5.80- ευρώ και ήταν τουφέκια και θάνατος σε ότι σηκωνα τουφέκι και τώρα το πιο οικονομικό που το βρίσκω εδώ στο νησί είναι στα 7.5 ευρω ,ε πως να μην ψαχτω σε οικονομικότερα 30αρια -28αρια και κάποιοι 24αρια..φέτος το είχα γράψει κιόλας στο τέλος του Οκτώβρη, την έπαθα κανονικά. Με έπιασαν κορόιδο,φωρτοσα φυσέκια φτηνά επειδή ήταν παλιά για να γλυτώσω τα 7 και 7.5 ευρώ του καλού τσιχλοφυσεκου και τόσο τρέξιμο και βλαστήμια δεν έχω ξαναριξει. Γενικά το έχουν παρακάνει στις αυξήσεις και δυστυχώς τα οικονομικά του κάθε σπιτικού όλο και μειώνονται.
Μάνο δέχομαι αυτό που λες, αλλά ας αφήσουμε το οικονομικό στην άκρη......
Άλλου θέλω να καταλήξω...

Αν ετούτη την στιγμή γράψει κάποιος ότι εδώ κ χρόνια ρίχνει μονο πχ 34γρ στην τσιχλα( γιατί έχει λεφτά, γιατί έτσι εχει μαθει, η γιατί έτσι γουστάρει ρε αδελφέ) θα φάει το κράξιμο της ζωής του κ θα σηκωθεί να φυγει απο το φόρουμ...............
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top