Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Η αυξηση εγινε γιατι καποιος ηθελε να γινει. Ετσι απλα, ουτε η τιμη του μολυβδου οθτε τιποτα αλλο. 6,50 Ευρω πωλειτε στην Ιταλια φετος το Cheddite JK6 34 gr. Σημειωτεον φυσιγγια B&P και ΝSI πωλουνται στην Ελλαδα φθηνοτερα απο την Ιταλια.

http://armeriavesuvio.blogspot.ch/2012/07/regina-dispersante-cartuccia.html
προσεξε ομως.το 6,50 που γραφει ο φιλος μας ο ναπολιτανος ειναι τιμη προσφορας και γραφει οτι ισχυει μεχρι εξαντλησης των αποθεματων για τα συγκεκριμενα φυσιγγια jk6 και regina dispersante.σιγουρα οταν τελειωσει η προσφορα δεν θα ειναι τιμες ελλαδας.πρεπει να δουμε και αλλες περιοχες στην ιταλια για να βγαλουμε συμπερασμα.παντως με 6.50 ευρω το κουτι το jk6 θα επαιρνα πολλα κιβωτια
 
προσεξε ομως.το 6,50 που γραφει ο φιλος μας ο ναπολιτανος ειναι τιμη προσφορας και γραφει οτι ισχυει μεχρι εξαντλησης των αποθεματων για τα συγκεκριμενα φυσιγγια jk6 και regina dispersante.σιγουρα οταν τελειωσει η προσφορα δεν θα ειναι τιμες ελλαδας.πρεπει να δουμε και αλλες περιοχες στην ιταλια για να βγαλουμε συμπερασμα.παντως με 6.50 ευρω το κουτι το jk6 θα επαιρνα πολλα κιβωτια

Εχεις δικιο Ευριπιδη. Νομιζω το JK6 δεν το βγαζει αλλο η Cheddite. To εχει αντικαταστησει με το CH6 χρησιμοποιωντας τη νεα δικη της πυριτιδα. Ισως και γιαυτο η προσφορα. Αποτι λεγεται στην Ιταλια το καλυτερο φυσιγγι με JK6 αυτη τη στιγμη το εχει η RC
 
Παύλο μήπως έχει τύχει να διαβάσεις κάτι για τα Ιταλικά φυσίγγια ciaffoni?
Δεν υπάρχουν εδώ..

Ξερω απλα οτι τα κυκλοφορει ενα οπλοπωλειο στην Ιταλια, δεν τα βλεπω να τα συζητανε στα forum. Αυτα απο τα αγνωστα σε μας που συζητιουνται ειναι τα Dimar, τα Pegoraro και τα Giesse Stoffi
 
Δεν ξέρω γιατί αλλά εγώ έχω κολλήσει με το νούμερο 8 στην τσίχλα.
3 αστέρια στο καρτέρι και 4 στο περπατητό.
Το μόνο σε νούμερο 9 που έχω ρίξει είναι το euromix 8-9.
Έχω και ένα πακέτο nsigm3 σε νούμερο 9 έτσι για δοκιμή, γιατί πάντα σε 8άρια τα αγόραζα.
 
Ξερω απλα οτι τα κυκλοφορει ενα οπλοπωλειο στην Ιταλια, δεν τα βλεπω να τα συζητανε στα forum. Αυτα απο τα αγνωστα σε μας που συζητιουνται ειναι τα Dimar, τα Pegoraro και τα Giesse Stoffi
αυτα που αναφερεις ουτε που τα εχω ξανακουσει.για την πυριτιδα ch6 που γραφεις δεν εχω βρει καμμια πληροφορια.το μονο που γραφει στο site της η cheddite ειναι οτι ειναι πυριτιδα ανεπηρεαστη στις καιρικες μεταβολες το οποιο αν δεν δοκιμαστει δεν μπορουμε να το ξερουμε.παντως για μενα η cheddite ειναι σοβαρη εταιρεια οποτε......
 
Η αυξηση εγινε γιατι καποιος ηθελε να γινει. Ετσι απλα, ουτε η τιμη του μολυβδου οθτε τιποτα αλλο. 6,50 Ευρω πωλειτε στην Ιταλια φετος το Cheddite JK6 34 gr. Σημειωτεον φυσιγγια B&P και ΝSI πωλουνται στην Ελλαδα φθηνοτερα απο την Ιταλια.

http://armeriavesuvio.blogspot.ch/2012/07/regina-dispersante-cartuccia.html
Συμφωνω, μην ξεχνάς ότι το F2 34gr πουλιεται εδω 6,80-7,50 και έχει παρόμοιο κόστος κατασκευής.
Κάτι που περνάει από το μυαλο μου, κάπου άκουσα ότι σταματάει η παραγωγή του και βρήκαν την ευκαιρία να μας πιάσουν τον κ@λο.
 
αυτα που αναφερεις ουτε που τα εχω ξανακουσει.για την πυριτιδα ch6 που γραφεις δεν εχω βρει καμμια πληροφορια.το μονο που γραφει στο site της η cheddite ειναι οτι ειναι πυριτιδα ανεπηρεαστη στις καιρικες μεταβολες το οποιο αν δεν δοκιμαστει δεν μπορουμε να το ξερουμε.παντως για μενα η cheddite ειναι σοβαρη εταιρεια οποτε......

Ευριπιδη επειδη ειναι σοβαρη εταιρεια η Cheditte λεει τα φυσιγγια της CH6 και οχι JK6 τωρα που τα γεμιζει με αλλη πυριτιδα. Την μονη ενσταση που εχω ειναι στην ονομασια της νεας πυριτιδας και της συσκευασιας. Ακουγεται και φαινεται πολυ παρεμφερες του JK6
 
Κουίζ:
Αύριο βολτίτσα στα 400μέτρα, θερμ 8-14 βαθμοί, υγρασία 80-50%,αέρας 3-4 μποφόρ νοτιοδυτικος. Τι φυσιγγια να πάρω;
 
Κουίζ:
Αύριο βολτίτσα στα 400μέτρα, θερμ 8-14 βαθμοί, υγρασία 80-50%,αέρας 3-4 μποφόρ νοτιοδυτικος. Τι φυσιγγια να πάρω;
Εγω θα πήγαινα σε κάτι με 28γρ τροποποιημενη μονοβασική σκοπευτικη νο8...
Αλλιώς πάλι tordo 30gr που συνεχίζει τις κηδειες!.ha ha ha.

Πέρασε κανείς τώρα τελευταία από τον oscar στο Μαρούσι; Έβγαλε καθόλου τα sporting σε 29γρ;
 
Εχει ριξει κανεις τα φυσιγγια oscar ? Ενδιαφερομαι για τα ασπρα με την g3000 και τα μαυρα με granular και αν γνωριζετε σε τι καιρο δουλευουν καλυτερα.
 
Η g3000 λογω νιτρογλυκερινης τα παει πολυ καλα και στην υγρασια,η granular θα δουλεψει καλα σε ποιο ξηρο καιρο.Προτιμησε τα ασπρα με την g3000 ειναι μπαλαντερ...!!!
 
Παιδιά υπάρχει φυσιγγι με συγκεντροτιρα αποσπώμενου πατου σε 28-32 γρ το πολύ;αν ναι ποιο είναι;
 
Παιδιά υπάρχει φυσιγγι με συγκεντροτιρα αποσπώμενου πατου σε 28-32 γρ το πολύ;αν ναι ποιο είναι;
nsi classica 32gr και δεν νομίζω να υπάρχει άλλο..
Στα 28γρ υπάρχει το nsi quarto fluo μπες στο σαιτ του Τουρη.
Αλλα γιατί τα θες μύρο?Για τσίχλα είναι ασύμφορα.
 
Last edited:
Ευχαριστώ Τασο. Τα έχεις δοκιμάσει;τι λένε;βγενουν και σε χοντρά σκάγια 4,5,6;
Ξεκινάν από ν6.Ειναι πολυ σπέσιαλ φυσιγγι..Σε τρυγόνι τα εχω ριξει παλιά.Αλλα με την τιμή που τα έχουν εδώ ούτε που τα κοιτάω..
Κρήτη ίσως το βρεις φθηνότερα αλλα κ πάλι δεν νομίζω να συμφέρει για τσίχλες.
 
Ξεκινάν από ν6.Ειναι πολυ σπέσιαλ φυσιγγι..Σε τρυγόνι τα εχω ριξει παλιά.Αλλα με την τιμή που τα έχουν εδώ ούτε που τα κοιτάω..
Κρήτη ίσως το βρεις φθηνότερα αλλα κ πάλι δεν νομίζω να συμφέρει για τσίχλες.
Τι τιμή έχουν; τα percoso τα είχα πάρει από δω 9€
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top