Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Που να πάω ρε με 24gr....;;; .sarcastic.
Θα με μουτζόνουν τα τσιχλοκότσυφα με πόδια κ φτερούγες.....very funny.
Όταν δεις τι κάνουν, εσύ θα μουτζώνεις τα μούτρα σου που δίσταζες να τα χρησιμοποιήσεις ... .sarcastic.
Ξαναδιάβασε το μήνυμά μου, γιατί με το κ@λοπληκτρολόγιο έφυγε κατά λάθος λειψό πριν το τελειώσω, και το συμπλήρωσα μετά. Αιτιολογώ την άποψή μου. Δοκίμασέ τα με το Rizzini σου, και μετά μου λες ... ;)
 
Μια χαρά είναι για τσίχλες τα Lambro 2%, πολύ καλά (τα 28γρ Νο8) ... Αλλά τα 24γρ Νο 9,5 είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερα ! Τουλάχιστον για δίκαννα ... Έχουν και 100+ σκάγια περισσότερα - σημαντική διαφορά. Και μια χαρά σκοτώνουν τα 9,5αρια την τσίχλα μέχρι τα 40+ μ. (... και τα 10αρια ακόμη) ...
Προμηθεύτηκε και το φιλαράκι αυτό εκτός από τα σειρά 2 28γρ και τα 24γρ αλλά σε νο7.5... δεν τον βολεψαν, λογικό, λίγα σκάγια, πολύ σφιχτή τουφεκιά. Του είχα πει εγώ πριν τα πάρει, να πάει για νο9.5 αποκλειστικά, αλλά ο Καλκαντζάκος τον έπεισε να πάρει 7.5 "θα κόβουν καλύτερα-τα 9.5 δε θα κάνουν"....hair.
Του έχουν μείνει τρία κουτάκια, θα τα ρίξει την πρωτοχρονιά.sarcastic.ρε δωστα σε μένα του λέω, στα αγοράζω, θα δούμε μου λέει
 
Ευχαριστώ πολύ θα τα δοκιμάσω.Στις πρωινές, θέλω να πιάνω το όριο γρήγορα
Ευχαριστώ πολύ θα τα δοκιμάσω.Στις πρωινές, θέλω να πιάνω το όριο γρήγορα
Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου ... επειδή έχω την εντύπωση ότι κυνηγάς με καραμπίνα, πρόσεξε ότι έγραψα "τουλάχιστον για δίκαννα" ... Σε καραμπίνα δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά φοβάμαι ότι πολλές καραμπίνες δεν θα τα δουλεύουν σωστά, θα έχουν εμπλοκές !!! ;)
 
Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου ... επειδή έχω την εντύπωση ότι κυνηγάς με καραμπίνα, πρόσεξε ότι έγραψα "τουλάχιστον για δίκαννα" ... Σε καραμπίνα δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά φοβάμαι ότι πολλές καραμπίνες δεν θα τα δουλεύουν σωστά, θα έχουν εμπλοκές !!! ;)
390 έχω Στέλιο τα χωνεύει όλα
 
Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου ... επειδή έχω την εντύπωση ότι κυνηγάς με καραμπίνα, πρόσεξε ότι έγραψα "τουλάχιστον για δίκαννα" ... Σε καραμπίνα δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά φοβάμαι ότι πολλές καραμπίνες δεν θα τα δουλεύουν σωστά, θα έχουν εμπλοκές !!! ;)
Με τι καιρο Στελιο τα εριξες?
 
Όταν δεις τι κάνουν, εσύ θα μουτζώνεις τα μούτρα σου που δίσταζες να τα χρησιμοποιήσεις ... .sarcastic.
Ξαναδιάβασε το μήνυμά μου, γιατί με το κ@λοπληκτρολόγιο έφυγε κατά λάθος λειψό πριν το τελειώσω, και το συμπλήρωσα μετά. Αιτιολογώ την άποψή μου. Δοκίμασέ τα με το Rizzini σου, και μετά μου λες ... ;)
Λες να κάνω το βήμα να πάρω 1 κούτα 24gr No:9.5......ή θα κλάψω το 50€ νωρίς νωρίς.... .sarcastic.
 
Για να μη σε πάρω στο λαιμό μου ... επειδή έχω την εντύπωση ότι κυνηγάς με καραμπίνα, πρόσεξε ότι έγραψα "τουλάχιστον για δίκαννα" ... Σε καραμπίνα δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά φοβάμαι ότι πολλές καραμπίνες δεν θα τα δουλεύουν σωστά, θα έχουν εμπλοκές !!! ;)
Δεν νομιζω να εχει καμια καραμπινα τουλαχιστον συγχρονη προβλημα Στελιο το συγκεκριμενο ειναι κοφτηs αλλά μου φαίνεται ελαφρά πιο δυνατό από το άλλο του skeet
 
Δν αντελήφθην....:cool:
Με μοτζώνεις φιλαράκι...;;; .my man..sarcastic.

Κάτσε ρε Κωστή να δούμε αρχικά πως θα εξελιχθεί η τσιχλοχρονιά και βλέπουμε...;)
Πάντα με παρεξηγατε.Πωs να εξελιχθεί Κωστα? Με αυτό το χαλί θα συνεχίσει μέχρι το τελοs απλά πάρε μερικά να τα δοκιμάσειs
 
Δν αντελήφθην....:cool:
Με μουτζώνεις φιλαράκι...;;; .my man..sarcastic.

Κάτσε ρε Κωστή να δούμε αρχικά πως θα εξελιχθεί η τσιχλοχρονιά και βλέπουμε...;)
Κωστα φτιαξε με csb 6 ενα 24γρ με 10ν σκαγι με piston skeet , ειδικα με το δικαννο ειναι απαιχτο
 
Πάντα με παρεξηγατε.
Πλάκα σου κάνω ρε.... .sarcastic.
πάρε μερικά να τα δοκιμάσειs
Διστάζω επιδεί εδώ τα κυνηγομάγαζα δν φέρνουν άλλο από τα Lambro & nsi bue europe 28gr....δν φέρνουν παρακάτω γραμμάρια.....οπότε δν έχω το περιθώριο να τα δοκιμάσω πρώτα....:rolleyes:
 
Με τι καιρο Στελιο τα εριξες?
Ε δεν έκαμε και καμιά βαρυχειμωνιά ακόμη ρε Αλεξ ... ξέρω 'γω ... μέχρι 9-10 C να έπεφτε το βραδάκι ... συνήθως με καλοκαιρία, αλλά μου έτυχε και ψιλόβροχο ένα απόγεμα! ...
Δεν κρατώ πάντως και το θερμόμετρο ή το υγρόμετρο στο καρτέρι !!! .sarcastic.
 
Πλάκα σου κάνω ρε.... .sarcastic.

Διστάζω επιδεί εδώ τα κυνηγομάγαζα δν φέρνουν άλλο από τα Lambro & nsi bue europe 28gr....δν φέρνουν παρακάτω γραμμάρια.....οπότε δν έχω το περιθώριο να τα δοκιμάσω πρώτα....:rolleyes:
Kαι εγώ ρε Κωστα. Αν δεν τα βρισκειs εκεί να τα δοκιμασειs ξεχνά το και πολύ περισσότερο την κούτα
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top