Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ερώτηση για όσους εχουν καλή αποψη για τα φυσιγγια OSCAR.
Ποιο φυσιγγι της σειράς θα διάλεγαν για τα μπασίματα και ποιο αργότερα όταν σφίγγουν τα κρύα ?? Γενικά επικρατεί μια καλή εντύπωση για τα OSCAR και θα ήθελα με το ξεκίνημα της σαιζόν να τα δοκιμάσω ...
Μένιο εγω φέτος δούλεψα κατα κύριο λόγο τα 28γρ νο9 κ έχω να πώ τα καλύτερα!!!Παντως καιρού!!! Ειδικά στα μπασίματα θερίζουνε!!!
 
θα συμφωνήσω κι εγώ με τους προλαλήσαντες τα 28 γρ. με g2000 και τα 31,5 με g3000 πολύ καλά
το 28αρι το έχω ρίξει σε απογευματινο και πρωινό στην Κόνιτσα με μείον βαθμούς θερμοκρασία σε κοντινές,βέβαια,αποστάσεις και ήταν φοβερό
το 31,5 ακόμα και σε οριακές αποστάσεις έκανε πολλή καλή δουλειά :)
 
Ερώτηση για όσους εχουν καλή αποψη για τα φυσιγγια OSCAR.
Ποιο φυσιγγι της σειράς θα διάλεγαν για τα μπασίματα και ποιο αργότερα όταν σφίγγουν τα κρύα ?? Γενικά επικρατεί μια καλή εντύπωση για τα OSCAR και θα ήθελα με το ξεκίνημα της σαιζόν να τα δοκιμάσω ...
Για ήπιο καιρό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα κόκκινα με Α1. Για πιο κρύο καιρό συνοδευόμενο με υγρασία πιστεύω καλύτερα είναι τα μαύρα.
Από ότι είδα στη σελίδα του στο fb το άσπρο άλλαξε πρόσφατα χαρακτηριστικά,οπότε θα έχει αλλάξει και η συμπεριφορα του.
 
Θα έχουν αλλάξει πιθανών όλα όσα ανέφερθηκαν αφού γεμίζονται με πυριτιδες τις b&p (εκτός και αν έχει κάνει μεγάλο στοκ).. καλό θα ήταν να δοκιμάσετε μερικά πριν γίνει μεγάλη παραγγελία..
 
Για ήπιο καιρό έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τα κόκκινα με Α1. Για πιο κρύο καιρό συνοδευόμενο με υγρασία πιστεύω καλύτερα είναι τα μαύρα.
Από ότι είδα στη σελίδα του στο fb το άσπρο άλλαξε πρόσφατα χαρακτηριστικά,οπότε θα έχει αλλάξει και η συμπεριφορα του.
Θα έχουν αλλάξει πιθανών όλα όσα ανέφερθηκαν αφού γεμίζονται με πυριτιδες τις b&p (εκτός και αν έχει κάνει μεγάλο στοκ).. καλό θα ήταν να δοκιμάσετε μερικά πριν γίνει μεγάλη παραγγελία..
σωστά πολύ σωστά και οι 2 σας
θέλει ψάξιμο πριν παραγγείλει κάποιος
στοκ δεν είχε ποτέ(ελάχιστα φυσίγγια και νούμερα)
 
Πέρα απο τη πλάκα , μου εχει καρφωθεί να δοκιμάσω φέτος απο τον OSCAR φυσιγγια ... όλη η παρέα εχει κολλήσει με τον Ρουμελιώτη αλλά εγώ δεν... θελω ενα πολυ καλό φυσίγγι , να συγχωρεί λαθάκια στη σκόπευση , και ας ειναι και λίγο ακριβότερο, δεν με ενοχλεί ...
 
Πέρα απο τη πλάκα , μου εχει καρφωθεί να δοκιμάσω φέτος απο τον OSCAR φυσιγγια ... όλη η παρέα εχει κολλήσει με τον Ρουμελιώτη αλλά εγώ δεν... θελω ενα πολυ καλό φυσίγγι , να συγχωρεί λαθάκια στη σκόπευση , και ας ειναι και λίγο ακριβότερο, δεν με ενοχλεί ...
Μένιο το μαύρο είναι αυστηρό φυσιγγι πάντως!
 
σωστά πολύ σωστά και οι 2 σας
θέλει ψάξιμο πριν παραγγείλει κάποιος
στοκ δεν είχε ποτέ(ελάχιστα φυσίγγια και νούμερα)
Οπότε πήγα στο μαγαζί πάντα άκουγα την μηχανή από πάνω να δουλεύει και να γεμίζει! Ρωτουσα τι βγάζει από το φούρνο να πάρω φρεσκο!
 
Το κόκκινο του πυρενη είναι πολύ καλό φυσιγγι ,εγώ το δουλεύω πάρα πολλά χρόνια και σε σχέση με το μαύρο είναι πιο καλο,από εκεί και πέρα απλά το μαύρο είναι πιο μαλακό όμως την τουφεκιά του κόκκινου δεν την φτάνει ,το κόκκινο είναι ένα φυσιγγι το οποίο δεν αγαπάει την ζέστη και την πολλή υγρασία αλλά την πολλή υγρασία με υγρασία κανονική μια χαρά πάνε όσο για την ζέστη το φυσιγγι αλλάζει αρκετά ως προς το κλωτσιμα με ζεστη το κόκκινο κλωτσα και κλωτσα καλά όμως οι φονικοτητα στο θήραμα δεν επηρεάζεται ,στο κρύο το φυσιγγι θερίζει ειδικά εάν το ριξεις σε μέρα με ξεροβορι που λέμε το φυσιγγι αυτό είναι εκπληκτικό ,όποιος πάει για παγανα με ξεροβορι και τα ρίξει με έναν κύλινδρο πάνω στο όπλο θα δει σκοτωματα τρομερά καλά από τα 15 μέτρα μέχρι τα 30 35 μέτρα ,σαφέστατα δεν το λες μαλακό φυσιγγι στο σύνολο του, αλλά δεν έχει και μεγάλη διαφορά από το RC πχ
 
Πέρα απο τη πλάκα , μου εχει καρφωθεί να δοκιμάσω φέτος απο τον OSCAR φυσιγγια ... όλη η παρέα εχει κολλήσει με τον Ρουμελιώτη αλλά εγώ δεν... θελω ενα πολυ καλό φυσίγγι , να συγχωρεί λαθάκια στη σκόπευση , και ας ειναι και λίγο ακριβότερο, δεν με ενοχλεί ...
Ο ίδιος ο Όσκαρ μου έχει πει ότι πανε μπάλα τα φυσίγγια του και σε περπατητο η κλειστο καρτέρι θέλουν ανοιχτά τσοκ
 
Ο ίδιος ο Όσκαρ μου έχει πει ότι πανε μπάλα τα φυσίγγια του και σε περπατητο η κλειστο καρτέρι θέλουν ανοιχτά τσοκ
Εμένα πάντως κ με 2* μια χαρά με πήγανε τα 28αρια του κ με βοηθήσανε κιόλας μιας πνέχω κ θέμα με την προσκόπευση!!!
 
Άστα αυτά στις κυνηγετικές ντουφεκες σε είδα φωτιά,Θόδωρα!
Ευτυχώς που υπήρχαν κ αυτές Ηλία γιατί αστα να πάνε!!!Χαχαχα!!! Πιεστικό πάντως το σκηνικό στο συγκεκριμένο σκοπευτήριο!!.....Ας βαράμε τσιχλοφασσόνια....κ τα πιατάκια ας φεύγουν!!!
 
Έχω στοκαρει ήδη 25 κουτιά lampro sporting σε νο 8 κ 7,5 αξιόπιστα κ επωνυμα τέρμα πια τα πειράματα.. στα 5,5 ε
Γιατί ρε Τζιμάρα τι πείραμα έκανες και δεν σου βγήκε? Σε χάλασαν του Καραμανίδη? Εγώ θυμάμαι ότι βαρούσες πολύ καλά πάντως.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top