Φυσίγγια για τσίχλες - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σαν πυριτιδα θεωρειται καλη...η τιμη τους για την εποχη αρκετα ως πολυ καλη τωρα αναμενεται να δουμε στο κυνηγι με τις διαφορες συνθηκες που θα επικρατουν οως θα ειναι...εγω οροσωοικα περυσι ειχα παρει τα ριο 20 αν δν κανω λαθος55€την κουτα σε μια αρκετα μεγαλη οαραγγελια κ ηταν η φυσιγγαρα...τωρα βλεπω παιζει μινιμουμ στ 6.5...μετα ειναι κ θεμα τι πληρωνεις...καποιοι δινουν κ 7 € για τσιχλακ καποιοι αλλοι(οπως εγω) πανω απο 6€ δν δινω τι να κανουμε τωρα...επδ ξεφυγε η αγορα θα ξεφυγουμε κ εμεις....??
 
Το ίδιο θα κάνω και για οποιοδήποτε άλλο κοπέλι από την Κρήτη. Έχω αναφέρει ξανά στο παρελθόν την αγάπη και την αδυναμία που έχω για αυτό το νησί και τους ανθρώπους της :)
Βασιλάκη τα άλλα νησιά.....τίποτα; .sarcastic.
Πολλά μπράβο για την αλληλοβοήθεια μεταξύ των μελών του φόρουμ μας.
 
Στ
Το 32αρι του ρουμελιοτι με csb1 είναι εξερετικο το εχω δοκιμαση απο 27 βαφμουσ μεχρει 14 με υγρασια 100% και η τιμη του ειναι απεχτη. Το ποιο ποιοτικο και οικομικο 32 τησ αγωρα με διάφορα
Το σαιτ γιατι λεει csb 5 ;
 
Τα MB Classic 32 από 17 μέχρι 25 βαθμούς απόδίδουν ή θέλουν περισσότερο κρύο?
Αν και δεν το συμπαθω καθόλου αυτο το φυσιγγι το μονο που θα αισθανθεις είναι λιγο περισσότερη ανάκρουση σ αυτές τις θερμοκρασιες.με την απόδοση δεν έχει θεμα
 
έριξα το καλοκαίρι με 30 βαθμούς μερικά f2 και είδα πως είναι η ανάκρουση! τώρα με 32gr και χαμηλότερη θερμοκρασία δεν νομίζω να έχω κανένα θέμα!
Περισσότερο με νοιάζει αν θα αποδίδει βλητικά! μην σκορποσκαγιάζει κτλ.
 
Αν και δεν το συμπαθω καθόλου αυτο το φυσιγγι το μονο που θα αισθανθεις είναι λιγο περισσότερη ανάκρουση σ αυτές τις θερμοκρασιες.με την απόδοση δεν έχει θεμα
Γιατι???? εινα ιενα απο τα κορυφαια φυσιγγια. προσωπικα το αγαπημενο μου, απλα δεν ειναι για ζεστες.
 
Γιατι???? εινα ιενα απο τα κορυφαια φυσιγγια. προσωπικα το αγαπημενο μου, απλα δεν ειναι για ζεστες.
Τίποτα τολη.δεν αντιλεγω καθόλου μα καθόλου σ αυτο που λες απλα εγω δεν τα χω βρει μαζι του.μπορεί να μην μου ταιριαζει στον τροπο που ριχνω
 
Στ

Το σαιτ γιατι λεει csb 5 ;
Εγώ πιστεύω ότι το site έχει λάθη !!! ... Και στο 28 και στο 30 γράφει πυρίτιδα CSB-6, η οποία είναι ταχύκαυστη σκοπευτική για 24 γρ. !!! Γιατί δεν βάζει και σε αυτά την CSB-5 που είναι η πιο κατάλληλη ;;; Και τη βάζει (υποτίθεται) στα 32 γρ. ενώ εκεί ταιριάζει η CSB-1 ;;; .xm.
Ποιος ο λόγος για τέτοιες αλχημείες, να βάζει πυρίτιδες με προδιαγραφές για χαμηλότερα βάρη σκαγιών ;;; Να έβαζε σε όλα CSB-1 να πούμε εντάξει, αλλά το αντίθετο γιατί ;;; Να είναι άσχετος, δεν το νομίζω. Για οικονομία, πάλι δε λέει, αφού όλες οι CSB την ίδια τιμή έχουν. Για να βγάλει πιέσεις με λιγότερη ποσότητα πυρίτιδας ;;; Να κερδίσει τι; ... 3-4 λεπτά στο κουτί των 25 ;;; Γυφτιά !!! o_O
Γι' αυτό λέω ότι υπάρχουν λάθη στο site του!!! Είτε "εκ παραδρομής" ... είτε επίτηδες (για να μην του αντιγράψουν τις συνταγές ;;; ποιος ξέρει) !!!
Εδώ υπάρχουν λάθη και ανακρίβειες στα site μεγάλων εταιρειών, πόσο μάλλον σε μικρών βιοτεχνών !!!;)
Υ.Γ. Τώρα είδα και σε ένα 33αρι, 34αρι και 34αρι διασποράς και γράφει ... πυρίτιδα Ai !!!! :D :p Την ξέρει κανείς αυτή την πυρίτιδα ;;; .xm.:) .yel. Λογικά Α1 εννοεί, αλλά ... να γιατί λέω ότι υπάρχουν λάθη ;)
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Back
Top