Φυσίγγια για το βάλτο

Έχει κάποιος φίλος δοκιμάσει τα wingmaster της Remington σε 3.5 ίντσες σε νούμερα bb ,2 4? Θεωρώ με όσα διαβάζω σε αμερικανικά σαιτ ότι θεωρούνταν τοπ φυσίγγια για μεγάλες αποστάσεις. Είναι στα 1300 fps με 50 γραμμάρια σκάγια και υπάρχουν ακομα
 
Last edited:
Eχω ριξει καμποσα στο παρελθον, εχω παρει κ χηνα κ καποια πολυ ψηλωμενα πρασινα... Αν κ δεν συμπαθω τις "μπιλιες", αυτες μου ειχαν αφησει καλη εντυπωση.... Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι τα τελευταια χρονια παντως, ηταν αρκετα παλια αυτα που ειχα ριξει...
 
Σε ένα λαγό που έβγαλα ένα φυσιγγι από την τσέπη για να τον αποτελειωσω κατά λάθος τράβηξα ένα γουετλαντ. Του έβγαλε τα άντερα έξω και αναγκάστηκα να τον γδαρω μέσα στα έλατα με ένα μπουκαλάκι νερό πάνω μου
 
Έχετε ρίξει τα lepre ;
Οταν πρωτοβγηκαν....
Πηρα μια δεκαδα,την εκοψα κι εδωσα τα μισα στον κουμπαρο μου που κυνηγουσαμε μαζι.
Δεν πηγα δυο κυνηγια και ...γλυτωσα!!
Τουφεκισε 3 λαγους,του εφυγαν οι 2 με μαλλια και αιματα!
Τον 3ο,τον επιασαν τα σκυλια με σπασμενο το πισω ποδι και στο γδαρσιμο μαζεψε καμια 15αρια σκαγια που επεφταν αφου ισα που ειχαν περασει το τομαρι!!!!
Περιττό να πω τι άκουσα!:(
Υποψη,τους βαραει καλα!!
 
Οσο αφορα την αφροκρεμα....
Απο τα φυσιγγια της τοτε Μαγιοκι και νυν Νομπελ σπορ,τα μονα που δοκιμασα και μου αφησαν αριστες εντυπωσεις ηταν τα Εμ σπιντ σε πρασινο ημιδιαφανο καλυκα.
Με τα σουπερκατσια(37 γραμ.αν θυμαμαι),τουφεκουσα αγριοπεριστερα στην κουρνια και πεθαιναν....μετα απο ενα τεταρτο!!!
Σε #6...
Ευτυχως ειχα καποια ιδιογομωμενα #7 με Α1 κι εσωσα την παρτιδα!:)
Ιδια πλακα,ακριβως,ειχα παθει με τα αρτεμις της ΠΥΡΚΑΛ!:(
Ξεχνουσαν να πεθάνουν...
Απο τα τελευταια που εβγαζε ακομη...
Ααα,καλα ηταν και τα ΑΖ 20.
Παρεμπιπτόντως,νομιζω και τα δυο αυτα που μου άρεσαν,ηταν γεμισμενα με C7.
 
Back
Top