Φυσίγγια για την πέρδικα

Κατι μου λεει χωρις να το εχω δοκιμασει οτι το mb extra 35gr θα ειναι ενα κι ενα για αυτο το κυνηγι..
Τασο το extra και το long range 36gr της b&p ειναι για μακρινες τουφεκιες τις οποιες κανουμε αρκετες φορες στη περδικα αλλα θελουν κρυο καιρο!εγω Τασο τη σειρα με τη mb τη δουλευω πολυ γιατι θεωρω παντα για μενα μιλαω οτι ειναι μια μπαρουτι αμεταβλητη στις καιρικες συνθηκες
 
Χθες μιλούσα με το φιλαράκι μου στο νησί, το biturbo 36 είναι χρόνια το αγαπημένο του αλλά φέτος δεν τραβάει με τίποτα αν και δεν μαρεσει να γράφω αρνητικά σχόλια για κάτι που δεν έχω δοκιμάσει ο ίδιος την ίδια γνώμη έχω πάρει και από άλλα δύο παιδιά, πολλά ζωντανά,κοψοφτερα και δεν είναι συγκυρία σε αρκετά κυνηγια τούς το ίδιο σκηνικό. Το φιλαράκι μάλιστα δοκίμασε και μερικά ιδιογωμοσης την ίδια μέρα που τα άλλα κλαταρανε και βρήκε την υγεία του.
 
Καλησπερα στη παρεα σε μια αναζητηση που εκανα για καποια φυσιγγια που εριχνα και δε βγαινουν πια εχω βρει το rottweil plus πριν γινει r plus του δορκα αλλα δυστυχως μονο σε χοντρα απο ψιλο εχει μονο 8αρι καμια 10αρια κουτια,εχω βρει το legia το κοκινο στα 36γραμ την 10αδα που εβγαζε η browning σε νο6 τρομερο φυσιγγι θα παρω σιγουρα και θελω μια ερωτηση απο φιλους που εχουν ριξει το καινουργιο coturnise της nsi αν ειναι εξισου καλο με παλιο με την αλλη κασετινα με την περδικα απεξω γιατι εχω βρει και απο αυτο το παλιο,
Επισης αν καποιος φιλος στα μαγαζια που ψωνιζει εχει δει στοκ σε καπιο απο αυτα τα φυσιγγια σε 7αρια η ακομα και 6αρια ας με ενημερωσει
 
Καλησπερα στη παρεα σε μια αναζητηση που εκανα για καποια φυσιγγια που εριχνα και δε βγαινουν πια εχω βρει το rottweil plus πριν γινει r plus του δορκα αλλα δυστυχως μονο σε χοντρα απο ψιλο εχει μονο 8αρι καμια 10αρια κουτια,εχω βρει το legia το κοκινο στα 36γραμ την 10αδα που εβγαζε η browning σε νο6 τρομερο φυσιγγι θα παρω σιγουρα και θελω μια ερωτηση απο φιλους που εχουν ριξει το καινουργιο coturnise της nsi αν ειναι εξισου καλο με παλιο με την αλλη κασετινα με την περδικα απεξω γιατι εχω βρει και απο αυτο το παλιο,
Επισης αν καποιος φιλος στα μαγαζια που ψωνιζει εχει δει στοκ σε καπιο απο αυτα τα φυσιγγια σε 7αρια η ακομα και 6αρια ας με ενημερωσει
Παναγιώτη το παλιό coturnice να το πάρεις και στο λέω με μεγάλη σιγουριά, δοκιμασμένο χρόνια σε διαφορετικά όπλα. Το καινούργιο τώρα θέλω και γω να το δοκιμάσω να δω.
 
Χθες μιλούσα με το φιλαράκι μου στο νησί, το biturbo 36 είναι χρόνια το αγαπημένο του αλλά φέτος δεν τραβάει με τίποτα αν και δεν μαρεσει να γράφω αρνητικά σχόλια για κάτι που δεν έχω δοκιμάσει ο ίδιος την ίδια γνώμη έχω πάρει και από άλλα δύο παιδιά, πολλά ζωντανά,κοψοφτερα και δεν είναι συγκυρία σε αρκετά κυνηγια τούς το ίδιο σκηνικό. Το φιλαράκι μάλιστα δοκίμασε και μερικά ιδιογωμοσης την ίδια μέρα που τα άλλα κλαταρανε και βρήκε την υγεία του.[/QUOTE
Γνώμη μου δεν κάνει το biturbo για πέρδικα στα μέρη μας ειδικά μόλις σπάσει η πρωινή υγρασία και αρχίσει ο υδράργυρος να φτάνει τους 35 σίγουρα θα σκορποσκαγιασει με τις πιέσεις που έχει.
Και ανάκρουση έχει και κοντομανικα φοράμε και αργείς να μπεις στην επόμενη τουφέκια..

To special lambro μια χαρά τις ρίχνει και είναι πιο γλυκό
 
Νικόλα στο νησί είναι όλοι μαγνουμοπληκτοι .sarcastic. η πλειοψηφία semi, demi με το ήλιο να σου χτυπάει κατακούτελα δύσκολο ως ακατόρθωτο να τούς αλλάξεις γνώμη, άμα άκουσαν ότι κυνηγάω και με εικοσαρι εκεί ήταν τα μεγάλα .hair.Το τι μ@λ@κιες ακουσα δεν περιγράφεται. Το biturbo πρόπερσι που το έριχνε έκανε .pop. με μία μπενελι μάλιστα με άφησε μ@λ@κ@ με μία τουφεκιά που έτυχε να είμαι μπροστά, τα δούλευαν όλοι χωρίς παράπονα, πέρσι όμως δεν ξέρω τι άλλαξε και δεν τραβούσαν με τίποτα.
 
Παναγιώτη το παλιό coturnice να το πάρεις και στο λέω με μεγάλη σιγουριά, δοκιμασμένο χρόνια σε διαφορετικά όπλα. Το καινούργιο τώρα θέλω και γω να το δοκιμάσω να δω.
Παναγιώτη το παλιό coturnice να το πάρεις και στο λέω με μεγάλη σιγουριά, δοκιμασμένο χρόνια σε διαφορετικά όπλα. Το καινούργιο τώρα θέλω και γω να το δοκιμάσω να δω.
Επιβεβαιώνω για το παλιό, από το καινούργιο η παρέα μου που έριξε μερικά δεν είχε παράπονο. Για δεύτερο αν έχετε πολλές ζέστες όπως εμείς (30+) δοκιμάστε gorilla κόκκινο 32 γρ Νο 7 και ίσως με θυμηθείτε.
 
Προς του ειδικους των φυσσιγγειων , για μπενελλα θελω την γνωμη σας σε ν6 για ζεστο καιρο σε νορμαλ γραμμαρια 32-33 τι εχετε να μου πρωτεινεται; ευχαριστω
Φιλος με μαύρο αετό βάζει χρόνια νέο βελοξ η ρ12 και παει μια χαρα
 
Back
Top